Tukanec rieseny po dvoch tyzdnoch

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak myslím že preto by to mal hlásiť, že je zákon tak postavený, že keď to nahlásiš poisťovni spôsobenú škodu (hoci by aj žiadna nevznikla, alebo vznikla pol miliona), tak sa už nemusíš ďalej vôbec o nič starať, či si spôsobil nejakú škodu alebo nespôsobil, to sa ťa už netýka, tým hlásením si delegoval poisťovňu, nech sa ona stará.
Takže toho vyplýva, že ludomilo to napísal správne a vyčerpávajúco.
Netreba sa hrať na hrdinu ani na nič iné, ani netreba zisťovať že či aký je protistrana právnik alebo nie, jedno hlásenie poisťovni a zadávateľ nemôže mať v budúcnosti žiaden problém.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

presne tak, nahlasujes totizto UDALOST (ci je skoda a ak je ty neriesis), uvedies tam-ze ty si nevidel ziadnu skodu, a ze protistrana nechcela na mieste nic riesit - any vypisovat doklady ani volat policiu a ze tiez nevidela skodu ....nahlasenim udalosti sa vsak vyzujes z moznych problemov ktore mozu vzniknut dodatocnym odhalenim skody...
ty si si splnil zakonnu povinnost-a pravnik uz na teba nema ziaden pravny narok-ani zaidne ine paky-si celkom mimo..chapes???
vsetky pripadne svoje naroky si uz taky cas ujo pravnik musi riesit len a len s tvojou poistovnou...
ked tak neurobis, moze sa stat, ze ujo pravnk to zacne riesit, pojde na policiu -mozno sa najde kamerovy zaznam alebo svedok a preukaze sa ze sa "nehoda" naozaj stala, ty ako vinnik si nic nenahlasil, de iure si usiel od nehody- a mas problem....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najvacsie problemy su, ked si oplaseny, chovas sa jak nevedko v risi divov, mas uz 18 ale vypadas este na 15, takto sa lahko stanes cielom podobnych smradov... :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

a hlavne
je uplne jedno ze ujo pravnik hned po tukanci skodu nevidel a nechcel to riesit....
skoda sa da najst aj dodatocne s odtupom casu- a vtedy uz moze ujo pravnik rozpravat uplne inak ako tebe pri nehode-moze zacat tvrdit ze si od buracky odisiel, atd...
preto naposledy a pre vsetkych:
ak si sposobol udalost TY, tak je to plne na tebe-urcite to nahlas na svoju poistovnu so vsetkymi detailami, aj s tym ze napr. druhe auto nechcelo nic riesit, atd...
ja sam som zazil situaciu, ked ujo po pol roku od nehody ktoru som sposobil tvrdil uplne ze celkom ine veci a skoda bola nahlasena v statisicoch korun-len to bola doba ked sa veci riesili rucne-strucne....
ale odvtedy :
ked som si neni isty kto sposobil tukanec-trvam na tom aby prisla policia a spisala zaznam-policajny zaznam je totizto pre poistovnu "svaty papier" - a ak nie som ja na vine tak ho chcem mat-lebo skodu mi taky cas urcite preplatia- z toho sa uz nevykrutia-ale samozrejme musite policajta co to pise kontrolovat co tam pise-lebo pologramotny policajt tam popise aj somariny...
ked som ja na vine-na policii netrvam, ale urcite nahlasujem na svoju poistovnu vsetko ako bolo a vcas....
wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem načo tu treba riešiť či bol niekto právnik a aký a či vôbec bol. Je to úplne jedno, mohol to byť aj medveď.

Ono v tomto štáte (ale aj v iných) je to dobre vymyslené pre vinníkov dopravnej nehody, pri ktorej vznikne druhému škoda.
Vinník obetuje v termíne do 15 dní od nehody chvíľu času a námahy a zájde do poisťovne, kde vyplní jeden formulár, v ktorom prizná vinu (prípadne spoluvinu) za spôsobenú škodu, prípadne si nechá obhliadnuť svoje auto, že v akom je stave po tej dopravnej kolízii a tým pre neho všetko končí.
Pokiaľ nespôsobil zranenie, tak s úsmevom na tvári vo veci náhrady spôsobenej škody všetkých pošle do kelu, resp. za svojou poisťovňou.

To taký poškodený to má horšie. Musí tiež absolvovať hlásenie a obhliadku v poisťovni, čakať na schválenie opravy poisťovňou, auto je počas opravy pre neho nedostupné a ak bolo po nehode nepojazdné tak ho nemôže používať aj v čase do začatia opravy, potom prípadne sa musí dohadovať s poisťovňou že prečo nepreplatili celé náklady opravy, atď. Pokiaľ sa jednalo o staršie auto, tak je to takmer automaticky totálka, so všetkým čo z toho vyplýva.
A to všetko obvykle bez akéhokoľvek vlastného zavinenia.
No nie je to paráda byť vinníkom nehody ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preto treba unas upravit podmienky.ak vinnikova pojistka pzp nekryje vsetky naklady musi ich dplatit sam.t donuti ludi si platit lepsie pojistenia.ak na to nema nahradit vsetku skodu nastup do cely a odpracovat si to.stravne saty noclah bacharov plat a este aj nahrada skody.

a zarovej aj pre pojistovne to upravit aby nemali sancu s nicim vymyslat davat si hocikedy takym co nesposobuju nehody vyzsie pojistne.

to donuti aj soferov lepsie predvidat a nejazdit na hrane nehody.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

poznam kade koho - ale takého tlka,co ma cas na taketo dristy a spravanie za 60e,veru nie,mozno dava vyzitku advokat,ale to mu poradili v liecebni,aby mu bolo po tabletkach lahsie,daj mu 5e ak ho stretnes,to ma na neurol dost.
Naposledy upravil/-a mjz v 19.05.2019 16:10, upravené celkom 1 krát.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som zase čítal o opačných prípadoch. V Prahe majstri na starých šunkách si pridajú na brzdové svetlá vypínač a potom už len stačí skočiť na brzdy. Vraj vtedy nepomôže ani kamera v druhom aute.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

to beriem,to su vyjebanci co ziju z penazi poistovni a nestastia druhych,to su aj u nas,ale toto co riesi tu - je cisty hnup.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: na starých šunkách si pridajú na brzdové svetlá vypínač a potom už len stačí skočiť na brzdy. Vraj vtedy nepomôže ani kamera v druhom aute.
to ano nepomoze sofer ma jazdit tak aby stihal zabrzdit a venovat sa soferovaniu.hodit to na svetla je jednoduche.v tom svajci ti daju aj pokutu napr auta sa radia do kruhaca ty sa nalepis na posledneho nenechas si odstup aspon 5 metrov pokuta.ides po okreske,v meste za niekym nalepeny pokuta aby nedochadzalo k takym pojistnym kseftom.vzdy je vinny ten kto narazi zozadu.

iba nemecko ma nejaku upravu v tom casto sa stavali vybrzdovacky na dialnici zacali za to davat 3000 eurove pokuty nejako sa soferi poucili.uz to robia len rumuni.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 57 neregistrovaných