Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Bol som dnes s autom na diagnostike a bolo mi povedane, ze start stop system mi nefungoval lebo vraj ho pomylila nejaka rusicka ktoru musel mat niekto namontovanu v okoloiducom aute.Tak ho vraj cez diagnostiku restartovali no ale zatial nefunguje.Tak ja uz neviem co s tym je.
A etse k tomu sa mi dnes stalo, ze auto zrazu stratilo vykon, drzal som plyn az na podlahe a auto islo 20 km/h.Musel som zastavit a znova nastartovat a potom vykon bol spat.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pevne dufam, ze za to nepytali peniaze.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím, že tá strata výkonu je prvé varovanie. Čo ak sa to stane pri predbiehaní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

xentry napísal:Pevne dufam, ze za to nepytali peniaze.
V dnesnej dobe uz asi nic nie je zadarmo.
Naposledy upravil/-a koryto v 16.05.2019 19:40, upravené celkom 2 krát.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

oco13 napísal:Myslím, že tá strata výkonu je prvé varovanie. Čo ak sa to stane pri predbiehaní.
Uz raz mi auto stratilo vykon ked som vychadzal z ulice na hlavnu a ledva som sa dostal na svoju stranu.Dnes sa to zopakovalo a vyzera to tak, ze ho pre nieco preplo do nudzoveho rezimu.Nic ine mi nezostavalo a musel som znova volat do servisu a na druhy tyzden mam auto priniest a nechat ho tam...Dufam, ze sa na nieco pride.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 17.05.2019 18:20, upravené celkom 1 krát.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Pripojil som k autu Mercedes Me adapter cez OBD2 a pozrel som cez appku ake je napatie akumulatora.Tak pocas jazdy je 13,9 V. Myslim,ze by to malo stacit aby sa zapol start stop.Potom som vytiahol adapter a znova nastartoval a zapol sa mi start stop system.Po dalsom nastartovani uz zasa nefunguje.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

To auto ma diagnostiku pod nazvom Xentry /ja len pozicany nazov/, tu treba pripojit a tam to riesit ona tiez nepovie na prvy tuk kde je chyba, ale cez nu treba riesit vsetky hodnoty a merania atd.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Dakujem za rady, na druhy tyzden odnesiem auto do servisu a uvidim ako to dopadne.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

xentry napísal:To auto ma diagnostiku pod nazvom Xentry /ja len pozicany nazov/, tu treba pripojit a tam to riesit ona tiez nepovie na prvy tuk kde je chyba, ale cez nu treba riesit vsetky hodnoty a merania atd.
Ano presne cez tuto diagnostiku mi pozerali.Na druhy tyzden nesiem auto na merania.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Vcera som bol znova s autom v servise ohladom star stop systemu a na nic sa neprislo.Dnes som musel ist znova pretoze prestal mi fungovat aj asistent varovania minimalneho odstupu.Diagnostika ukazala akurat ze vraj ine radarove snimace na dialku mi sposobuju chybu,napriklad garazove brany.... Po znovu zapojeni diagnostiky uz ziadnu chybu neukazovalo a porucha na aute pretrvava nadalej.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Takymto sposobom sa chyba na mercedese nenajde nikdy. Ak sa vyskytol problem co sa s chybou robilo dalej? Vymazala sa? Kolko krat treba hovorit o testoch a meraniach funkcnosti vykricaneho problemu? Coho sa tykal problem? Otvaranie garazovej brany nepatri k radarovej senzorike a radarova senzorika nebude ovplyvnovat start-stop system. Co tak pozriet do RJ PTCU a tam sa uvidi co sposobuje chybu v start-stop systeme a nasledne od toho diagnostikovat dalej.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Objednal som auto do autorizovaneho servisu do Mercedesu lebo takto cez roznych mechanikov to naozaj dalej nepojde pretoze nesiem auto s jednou chybou a nakoniec mam zrazu 2 chyby.Ked naslo chybu , tak ano vymazali ju.Potom znova pripojili auto lebo sa im odpojila diagnostika a uz nic nenaslo.Bol som v servise asi 2 hodiny a vsetko kontrolovali cez diagnostiku a vsetko vraj je OK.Skontrolovali aj pridavnu bateriu ktora je na spolujazdcovej strane lebo v diagnostike ukazovalo, ze cez nu je napajany star stop system a ta je v poriadku.A od vtedy mi zrazu nejde ani asistent varovania minimalneho odstupu.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Dnes som bol v mercedese na diagnostiku a ziadne chyby nenaslo az nato , ze vraj je slaba bateria preto vraj nejde start stop system.Plus aktualizovali softver riadiacej jednotky motora pretoze akurat bola zvolavacia akcia.Dalej som im vravel, ze mi prestal fungovat, asistent varovania minimalneho odstupu, tak servisak v mercedese mi dal odkazat, ze vraj to auto nic take nema...Povedal som, ze to je blbost nakolko tato funckia je v Menu jasne viditelna a doteraz bola funkcna.
Pridavam aj fotky na ktorych je vidiet, ze asistent varovania minimalneho odstupu bol riadne funkcny.
Na prvej fotke je vidiet, ze je funkcny.Zobrazuje sa medzi hodinkami a teplotou vzuchu.
Na druhej fotke je uz asistent nefunkcny a nezobrazuje sa.
Na poslednej fotke je vidiet v Menu, ze asistenta auto podporuje.
Obrázok
Obrázok
Obrázok[/img]
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nevrtal sa niekto v menu palubky nie je nahodou len nepovolena tato funkcia cez menu palubky?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných