VW Golf IV - naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - naprava

Príspevok od používateľa 1hemi »

Zdravim. V poslednej dobe som zaznamenal na golfe pri cuvani v momente ked zacnem brzdit mi nieco buchne na prednej naprave. V pedale brzdy necitim ziadnu vybraciu a ani na volante. Toto sa mi prejavuje iba ked cuvam a zacinam brzdit. Mechanik odporucil vymenu homokinetickych klbov len mam obavu, ze to moj problem nevyriesi. Za kazdu radu budem vdacny. VW golf IV 1.9 tdi r. v. 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je to kovovy zvuk brzdove dosky sa pohybuju hore dole.
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

Ano kovovy zvuk dvakrat za sebou. Ak by to boli brzdove dosky preco sa mi ta porucha prejavuje len pocas cuvania? Brzdy boli cca pred rokom menene.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

seven ma podla mna pravdu, tie platnicky by tam nemali byt uplne napevno, preto sa tam zvikne davat medenna vazelina, pokial brzdis pri jazde dopredu su dotlacene do jednej strany (ak su tam nejak zaseknute) a sa to zmeni tak sa odlepia naspat a buchnu, na kazdej platnicke su na boku 3 plechy co ich drzia v prasati a valci, pozrel by som tie plechy ci nie su ohnute, robilo mi daco podobne a jeden plech som mal ohnuty na vonkajsej platni, neviem ci od prudkeho brzdenia alebo nepozornej montaze, homoklb otestujes ze vytocis plna rejd na jednu stranu a druhu dopredu aj dozadu (dozadu sa mi zda ze je to najlepsie detekovatelne) a spravis par koleciek, aj nic nebucha je to ok, tak isto mozes dat hore koleso, zabrzdit, hodit cez poloos handru, chytit ju do bliciek a skusit pomykat aku ma volu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

1hemi napísal: preco sa mi ta porucha prejavuje len pocas cuvania? Brzdy boli cca pred rokom menene.
pretoze sa koleso toci opacne. je jedno kedy sa tie brzdy menili original si tam nedal u
niektorej druhovyroby normalna porucha.niektore vyrobky nepasuju alebo je na nich vela farby tak sa to obrusuje aby to tam sadlo a zaroven bola zachovana pohyblivost dosiek. oprava je lacna staci 2 kladiva a pilnik.
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

Dakujem za rady. Buduci tyzden idem s autom do servisu dam vediet ako to dopadlo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to si mal napisat ze to nejdes robit sam.ci azda budes davat rozumy mechanikovi :40bd:
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

Mechanik mi uviedol ako problem homokineticke klby a ty si mi napisal, ze brzdove platnicky tak myslis, ze som spravil zle, ked som sa chcel o tom informlvat? :4090:
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

Auto je doma zo servisu. Kovove buchnunie pri cuvani je prec. Toto su diely, ktore som vymenil.
Spodne ramena
Capy riadenia
Vonkajsie homokineticke klby
Spodny silenblok motoru
Brzdove dosky boli v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných