Octavia RS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Octavia RS

Príspevok od používateľa pavol-rs »

Ahojte,
Plánujem kúpiť o týždeň Octaviu RS, už ju mám zarezervovanú, ale celkom by ma zaujímala servisná história keďže mi majiteľ poslal VIN a pošle aj foto veľkého TP.
poprosil by som niekoho, ak by mi vedel zistiť a poslať kompletnú servisnú históriu podľa auta, čo sa pri prehliadkach robilo, a tiež aj "rodný list" od auta, aby som vedel či daná výbava naozaj sedí s tým čo je v inzeráte.
Samozrejme som ochotný zaplatiť niečo ružové za všetky tieto info to... Ak by sa našiel niekto, poprosím SS.
Ďakujem
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

To ze ti posle VIN neznamena, ze ti niekto je schopny zistit uplne celu historiu, a ak to chces vediet naj ist je priamo do skodovky s tym vin a oni ti povedia.
pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol-rs »

Auto bolo podľa jeho slov robené celý čas v Škode a poskyton VIN pre kontrolu, do Škodovky som primárne nechcel ísť lebo som čítal všade možne že tieto informácie oficiálne neposkytujú, preto som to chcel vyriešiť takto.
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

asj napriek tomu by som tam skúsil zájsť. možno natrafíš na niekoho, kto by sa ti na to aj kukol
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vám nič nehovorí zákon o osobných údajoch?!
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lenze tieto informacie su sucast databazy vyrobcu nie niekde hocikde sa povaluju, cize ak niekto ich vie poskytnut tak ich bude mat odtial odkial servis Skoda.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chod s autom na prehliadku do autorizáku

Môžeš celý čas jazdiť s autom do autorizáku a nejakú nehodovú udalosť môžeš vyriešiť kludne mimo autorizák (trebárs ak chceš aby auto vyzeralo TIP TOP pri predaji)
pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol-rs »

To je samozrejmosť že sa auto mohlo po prípadnej nehode opraviť inde.
Skôr ma zaujíma či nemalo robené niečo na motore, prevodovke a či nebol prekročený (ktorý je ajtak prekročený podľa mňa) long life interval - asi by nikto nechcel auto na ktorom sa napríklad 50 000 nemenil motorový olej a čakať že je všetko vporiadku.
Myslím si, že keď mi majiteľ dal súhlas na preverenie tohto vozidla ktoré je momentálne jeho majetkom, sa to dá celkom logicky ľudsky pochopiť.
Dokázal by mi sem aspoň niekto navrhnúť legálny postup ako toto získať, lebo som čítal že je problém aj keď sa príde s autom a jeho aktuálnym majiteľom do škodovky - že je to ich interný údaj.
Keď servis vypisuje tieto údaje do servisnej knižky ktorú následne odovzdá zákazníkovi, prečo by potom malo byť tajné aj to že sa presne tieto údaje nachádzajú u neho v systéme?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Palko, najlepšie je mať odložené faktúry a pracovné výkazy čo sa na aute robilo. Na mojom chrochtavom ml z roku pána mi pôvodný majiteľ dal tri kyes, servis book a cca päť cm hŕbu faktúr. Keď som zbežne pozrel fa a záznam v servisnej knihe nemal som pochýb o serióznom jednaní. A to sa potvrdilo, haraburdu mam doma desať rokov v úplnej spokojnosti.
pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol-rs »

Nestaviam to primárne do pozície že proste s tým autom je niečo v neporiadku, ale keď súčasný majiteľ mi toto umožnil že si môžem jeho auto overiť, tak nevidím v tom ľudský problém.
Druhá vec je, že auto je pôvodne z dovozu, takže on reálne nemusí mať k dispozícii všetky faktúry, a ja ako budúci vlastník auta by som rád poznal jeho minulosť.
Už som to vyriešil, takže ďakujem všetkým čo nejakým spôsobom reagovali.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Z dovozu - vonku sa vždy kupuje vozidlo za výhodnú cenu, aby sa to dalo predať a dačo sa aj zarobilo.


Na prehliadku do autorizáku ideš preto, lebo ti tu historiu vedia overiť ale hlavne vedia zhodnotiť súčasný stav vozidla
pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol-rs »

To že si pozriem stav auta s použitím diagnostických prístrojov je samozrejmosť, len zas určite nemôžem pri takejto prehliadke rozobrať polku auta alebo robiť väčšie zásahy do neho.
Servisnú históriu som chcel overiť pre prípad že by to vozidlo malo napríklad problémy s prevodovkou, alebo sa v nej niečo menilo, alebo aspoň na zistenie či sa v nej pravidelne menil olej (DSG).
Lebo sú veci, ktoré sa jednoducho pri kúpe vidieť podľa mňa s vyššie spomenutým nedajú nedajú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných