Tukanec rieseny po dvoch tyzdnoch

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

geeman
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.05.2019 12:21
Zdieľať na Facebook

Tukanec rieseny po dvoch tyzdnoch

Príspevok od používateľa geeman »

Mám mensi problem. Pred dvoma tyzdnami som pri rozbiehani tukol do auta predo mnou. Obaja sme si skontrolovali auto, nic sme nenasli. Ja na auto nemam ani skrabanec. On potom odisiel a bral som to ako stastie v nestasti. Teraz po dvoch tyzdnoch ma zastavil na parkovisku, že tam mal povyskoceny naraznik, ze to museli tmelovat, a ze tam nechal 60 eur, ktore teraz odo mna chce, lebo bude volat policiu. Ako mam postupovat? Samozrejme nemam problem s Pzp ale hotovost nikomu davat nejdem. Navyse ako mam vediet, ze neklame?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pošli ho materi do....., a povedz že, ty budeš volať políciu za vydieranie.
geeman
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.05.2019 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa geeman »

To som vtedy urobil. Dal mi vizitku a mam si to do konca tyzdna rozmysliet. Na vizitke, ze advokat...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak tam museli tmelovať tak museli aj striekovať, nie? A to za 60 € asi nie. Každopádne ak chce peniaze tak spísať zápis, len neviem čo bude potom obhliadač obhliadať keď to už má opravené. Mal by aspoň toľko vedieť, že najskôr sa rieši nahlasovanie a potom oprava. To bude taký právnik ako kapitán...
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

nič by som mu nedával nič. presne tak ak to tmelil, mal by tam fľak, kežde že to za tých 60€ nemohol aj nastriekať
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Spis zaznam o nehode, dohodni si s nim stretnutie s tym, ze nan pojdes este s niekym ako svedkom. Ked mu budes volat rozhovor si nahravaj a oznam mu to dopredu, aby sa ti so sprostostami nevyhrazal. Povedz mu, ze si ochotny na poistovni nahlasit spisanu skodovu udalost a potrebujes aby ti ju podpisal za tym ucelom.
On ma ale smolu, pretoze auto uz dal opravit, obhliadkar ho pred opravou nevidel a teda poistovna ho posle kade lahsie. Ty ale vyjadris sucinnost a budes postupovat zakonnym sposobom.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Jasné že nič nezmôže políciu mal volať pred dvoma týždňami ,a ďalšia vec nemal to dať opraviť vziadnom prípade mu nič nedávaj
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kedy Ti dal vizitku? Pri nehode? Alebo o dva týždne? Neznalosť zákona neospravedlňuje, a ako advokát mal v danom momente vypísať protokol o škodovej udalosti, príp volať políciu. Škodu pred opravou musí obhliadnuť technik poisťovne, schváliť opravu-výmenu. A počas dvoch týždňov od udalosti mohlo vzniknúť x poškodení. Sorry poslať ho do psej matere.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pri vyhrazkach nahravaj si to mozes kludne zlozit telefon aj 10x a az bude kludny potom s nim rozpravat.ani na pojistovni ani na policii sa s nim nikto nebude bavit ak bude nervozny

ak ta trapi svedomie pozvi ho do svojej pojistovne on tam musi prist inac nic neporiesi.ty to mozes nahlasit aj bez neho a pojistovna ho sama vyzve na obhliadku tebe staci to pojistovni nahlasit.ak nebude spolupracovat jeho chyba.ak ti uz spomenul ze bude volat policiu zajdi tam prvy ty vysvetli im problem aby vedeli ak bude nieco vystrajat.

pokutu by ti nemali dat pretoze nebol ziadny vyjazd.

a daj mu vediet ze si uz bol aj na policii to uvidis ako bude mat polky stlacene :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tým ako ste sa rozišli s tým že niet škody sa to celé ukončilo. Bodka. Mal vtedy spísať správu o nehode a hlásiť poisťovni. Jeho problém nie tvoj. Vôbec by som sa tým nezaoberal. Dokonca by som stratil pamäť na to čo sa stalo pred 14 dňami a nech si dokazuje čo chce kde chce. policajt sa ho opýta Spísali ste správu o škodovej udalosti? Nie? Dovidenia.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Keby bol naozaj advokát, tak by vedel co a ako. Pokiaľ od teba žiada 60€ tak je to obyčajný skrachovanec. Tipol by som to, že aj ta vizitka bude falošná. Vozidlo by mal písané na firmu a nie len tak na osobu, takže tam by isto volal políciu aj v prípade malého tuknutia. (nejakých 50€ za výjazd by ho vôbec netrápilo)

Už len to, že rozmyslite si to do konca týždňa, oprava gitovanim. :40bd: ved to je na smiech. Nikdy by som si nedal nič na aute gitovat. Keď tak kus za kus resp. poriadne oprava. Tipol by som, že mal nejakú ochcávku, prípadne podobný,, skvost" starý minimálne 10rokov.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Neplať mu nič !!!
Si spomínam na svojho profesora ktorý riešil poisťovníctvo že pri takýchto prípadoch normálne na drzovku spísať poistnú udalosť a nahlásiť to na svojej poistovni, to že on si to nechal opraviť tak smola :) Ty si podnikol kroky ktoré si povinný spraviť a to že on spravil chybu tak hold smola :)
Druhá vec že 14 dni po udalosti je to otázne že je to od spomínaného incidentu kedže mohol kludne auto niekde buchnúť a teraz sa snaží si zarobiť na tebe :)
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

reagoval by som cim skor, teda do 14 dni od nehody a to takto:
Nahlas telefonicky, alebo mailom do svojej poistovne, ze si sposobol nehodu automobilu -zadas jeho auto ....
vybavene, kedze ty si si povinnost splnil, to ze neexistuje zaznam o nehode-alebo neexistuje skoda- je jeho problem, nie tvoj, ty mas POVINNOST nahlasit svojej poistovni ze si sposobil skodu....
To kludne urob, nic sa nedeje-vsetko ostatne je na nom, takze nahlas do svojej poistovne vsetko co o tom vies v lehote od buracky a potom zavola tomu kretenovi-ze nech sa obrati na tvoju poistovnu-kedze ty si to uz nahlasil, nech si to riesi s nou...
ved snad preto si platis to poistenie, aby to za teba poistovna riesila.....
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

geeman napísal:To som vtedy urobil. Dal mi vizitku a mam si to do konca tyzdna rozmysliet. Na vizitke, ze advokat...
Takýchto buzerantov mám najradšej, lebo on je ujo advokát... Keď je taký strašný advokát, tak by mal vedieť aj to, že ak mal podozrenie na škodu, tak:
1.) Mal to riešiť VTEDY
2.) Ak zistil škodu dodatočne (môže sa stať), tak sa mal ozvať PRED OPRAVOU a nie až po nej
3.) Počas dvoch týždňov mu do toho auta mohlo naraziť 10 iných vodičov, prípadne si ho mohol naraziť aj on sám.

Pokiaľ z bodov 1. a 3. sa ešte môže nejako advokátsky vykrútiť, tak bod 2. je nepriestrelný - nemá šancu nijako relevantne odôvodniť, PREČO ti to neoznámil pred opravou a PREČO to neriešil obhliadkou v tvojej poisťovni.

Vykašli sa naňho, na dementa, ktorý ide robiť problém z pár eur. Ak ťa ešte raz zastaví, tak mu povedz, že dobre, ideme to riešiť, zavoláme nehodovku. Hneď teraz. Keď príde nehodovka a ten pablb im povie, že sa to stalo pred dvomi týždňami a že to chce od teba AŽ PO OPRAVE, tak sa od nich dozvie čo je zač, ale za klobúk si to nedá.
Kašli naňho a odkáž ho na políciu. Keď chce, nech to rieši priamo s nimi, keď je "advokát" :40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ludomilo napísal:reagoval by som cim skor, teda do 14 dni od nehody a to takto:
Nahlas telefonicky, alebo mailom do svojej poistovne, ze si sposobol nehodu automobilu -zadas jeho auto ....
vybavene, kedze ty si si povinnost splnil, to ze neexistuje zaznam o nehode-alebo neexistuje skoda- je jeho problem, nie tvoj, ty mas POVINNOST nahlasit svojej poistovni ze si sposobil skodu....
To kludne urob, nic sa nedeje-vsetko ostatne je na nom, takze nahlas do svojej poistovne vsetko co o tom vies v lehote od buracky a potom zavola tomu kretenovi-ze nech sa obrati na tvoju poistovnu-kedze ty si to uz nahlasil, nech si to riesi s nou...
ved snad preto si platis to poistenie, aby to za teba poistovna riesila.....
Prečo by to mal hlásiť, keď nijakú škodu nespôsobil a majiteľ akože "poškodeného auta" s tým súhlasil, že nijaká škoda nevznikla? Ako vyriešia obhliadku, keď ten pako si to už akože dal opraviť? Poisťovne majú sakra problém platiť aj za seriózne prípady a nie ešte za takúto kravinu.
Chlapík sa mal ozvať PRED OPRAVOU, kvôli obhliadke. Opravil si to sám? Žiadny problém, ale nech si to aj sám platí, dovidenia.

Neznášam celé poistovne a viem, čo je to za bandu, ak majú platiť. V tomto prípade by som ho ale ako poisťovák poslal do pr.dele aj s jeho advokátskou vizitkou.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], fzubaty, jepe13, Michal1312 a 47 neregistrovaných