Citroen C5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Citroen C5

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ahojte,
chceme kupit do rodiny C5ku. 2.0 diesel, automat, 2014+.

Hladam niekoho z BA resp. zapadneho SR, kto sa v nich vyzna, vie to auto pozriet, ma nan diagnostiku a vie ju pouzivat a siel by sa so mnou na par kusov pripadne mrknut.
Pripadne mi odporucte servis kde to mozeme zobrat a nebudu na to pozerat ako na nove vratka.

O tom ze to nebude zadarmo sa bavit nemusime, casu si vazim a nalezite ho ocenujem. :-\
LS600h
XC90
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zober to iba k zamysleniu,kedže niečo okolo C5 a servisu toho viem.Ak nie je vyslovene nutné,zober manuál.C5 aj manuálna do vysokej miery dielňam naháňa strach,hydraulika je žial niečo v čom sa vyzná málokto,a tak neoprávnene,ale je k opravám odpor,nechcú ich robiť a ešte plus automat ktorý všetky aj motorárske práce komplikuje,no neviem.Ja osobne hoci mám C5 rád by som ho tiež kvôli tomu odmietol,má to spústu obmedzení na dielni,proste poviem to tak,aut je ako smetí,trápenie nepotrebujem.Ale C5 ako auto chápem,je vysoko nad všetkým na cestách
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Vdaka, avsak automat je priorita, dovody pre automat su zdravotne, takze nutnost :)
A hydro u c5 je samozrejmost, to je dovod preco sa asi 90% c5 vobec kupuje...
LS600h
XC90
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mal som viacero citroenov, aj bez hydra... najjednoduchsie by som poradil, ze nekupuj najlacnejsie, radsej si priplat a hlavne sa hned pytaj, ze ci suhlasi, aby ste behli do dielne na zdvihak...aj ja mam c5 radsej s AT, aj ked chapem mhlavateho, ze ta prevodovka zavadzia a pri pokazenej sa zle manipuluje s autom v dielni...ja sa na to pozeram tak, ze financne s repasom nemam problem ci v cechach, alebo v polsku...c5 nie je najlacnejsia na servis, ale je to spolahlive a konfortne auto...hlavne na zdvihaku nesmie smoklit olej z hydrauliky a z prevodovky - ale ani trosku, ked to zbadas len malicko, tak hned ruky prec...gulí sa neboj, doporucujem ti radsej ich vymenit za nove, ak sa nebudu zdat dobre, nedavaj ich dofukovat, aj ked ti to budu vychvalovat, lebo nove tie sive vydrzia o vela prevela viac, ako vydrzali volakedy tie zelene...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto som písal,ak je automat nutný niet ďalej čo riešiť.Písal som som lebo doba je tak trocha zmenená,a dielne nezívajú prázdnotou,taktiež je C5 auto trocha o inom.To sa zistuje samozrejme až to prinesie situácia,ale vidím ako sú ľudia prekvapený a zaskočený ak počujú slovo nie.Kým to človek nepotrebuje,tie veci nevníma.Auto má moje naj sympatie,ale minca máva dve strany,nedá sa jednu mať a druhú nie
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Rád spomínam na moju C5-ku, hoci starší model. To bolo tak pohodlné auto, čomu sa nevyrovnalo nič doteraz, čo som mal. Ale malo to aj svoju daň, lebo bolo najporuchovejšie zo všetkých, hoci ma nikdy nikde nenechalo. S Hondami a Toyotami C5 konkurovať nemôže. Je to niečo za niečo...

Keď si kúpiš, tak daj vedieť, ako si dopadol ;-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Nikdy by som nekupil auto ak majitel nesuhlasi so zdvihakom alebo sa sprava ako korunovany debil. To sa tocim na pate bez pozdravu a hned co najdalej, aut je na svete ako maku.

No dobre dobre, len ten servis kde to poznaju mi poradte.
LS600h
XC90
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak sa mi sniva ze hentie 2014+ modely uz boli len s klasickymi tlmicmi... mozem sa v roku pomylil, treba overit.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Dobre hovoris, sniva
LS600h
XC90
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Len základné motorizácie 1.6 HDI a 1.8 benzín boli automaticky s klasickými tlmičmi, ale bol možný doplatok (alebo podľa úrovne výbavy) za hydrauliku. Tie silnejšie motory mali automaticky hydrauliku. C5 III. sa vyrábala od roku 2008 do roku 2018. Po 10 rokoch inovovania tam veľa múch nebude :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

gnagy napísal:Rád spomínam na moju C5-ku, hoci starší model. To bolo tak pohodlné auto, čomu sa nevyrovnalo nič doteraz, čo som mal. Ale malo to aj svoju daň, lebo bolo najporuchovejšie zo všetkých, hoci ma nikdy nikde nenechalo. S Hondami a Toyotami C5 konkurovať nemôže. Je to niečo za niečo...

Keď si kúpiš, tak daj vedieť, ako si dopadol ;-)

Mam hondu accord a chýba mi trochu komfort na tých našich cestách.. Auto dobre, ale takisto mi tam nejaké veci vadia a najviac chýba mäkký podvozok, nie že by bol moc tvrdý ale predsa len je to športové auto a citroen viem ze by ma v tomto plne uspokojil.. Ale prechádzať z hondy do citroena, hm.. Ktoré auto ma taký mäkký podvozok ako citroen?
sgt
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.07.2006 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sgt »

@klerik7
Ak chceš komfort za slušné prachy, tak asi jedine C5. Podobný komfort nájdeš asi najbližšie v Mercedesoch s Airmaticom ale tam pri servise zaplačeš...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Pri servise zaplače aj pri C5. Stačí si vybrať NEsprávneho mechanika.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
sgt
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.07.2006 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sgt »

áno, s časti máš pravdu. Keď momentálne môžu robiť automechanikov vyučení kuchári-čašníci tak sa niet čomu diviť, že keď uvidia vpredu dvojitý lichobežník a hydrauliku k tomu tak na to čumia ako puk :40bd:
Keď má aspoň trošku šikovného mechanika, so základnou údržbou nebude mať problém (olej, filtre, podvozkové diely). A na špeciality typu hydraulika je lepšie raz za čas si nájsť človeka čo sa tomu venuje, lebo tá hydraulika až taký veľký servis nepotrebuje: Čo 5 rokov vemeniť kvapalinu LDS a okolo 200 - 300 tis možno vymeniť gule. Samozrejme sem-tam sa môže objaviť porucha ale finančne to vychádza lacnejšie ako servis bežných tlmičov/pružín.
klerik7
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2013 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klerik7 »

Myslím ze mechanika mam viac než dobrého, akurát nemám na to gule ísť z hondy do citroena.. A skoro každý mi skôr napíše že to je poruchové auto... Okrem toho, aj zohnať slušného citróna by nebolo ľahké.. Ale myslím ze aj keby to nebola c5 s hydro podvozkom tak aj c4 je určite mäkšia než moje..

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní