elektro opel vectra

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anapolon11
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.03.2016 03:27
Zdieľať na Facebook

elektro opel vectra

Príspevok od používateľa anapolon11 »

Ahoj páni prosim o radu, predvčerom som išiel z Popradu do Považskej Bystrice, na Ivachnovej sa mi zvyšila spotreba cca o 2-2,5 litra a v aute bola citit spalenina, odstavil som auto na par minut, naštartoval spotreba zas ok a smrad nikde, prišiel do Ziliny vypol motor a trocha som dotankoval na pumpe, start bol extremne obtiazny ale nastartovalo (nechapal som) pridem k obchodu v ziline ze si este nieco nakupim chvilu som sedel v nastartovanom aute opat spaleninovy smrad v kabine tak som vypol motor, a uz ani tuk....nič na total vybita bateria, vedla stojaci muz ma nastartoval cez kable, chytilo prakticky ihned, par minut auto pracovalo potom postupne zacalo vypinat servo, svetla atd....zobral som autobateriu do druheho auta co prislo pre mna a nechal doma nabijat.... otazky
1, ak je vadny alternator alebo hocijaka jeho sucast, prejdem s nabitou bateriou trasu ZA - PB ? mam k dispozicii este jednu bateriu z druheho auta (exide premium) tá čo je moja v aute je nejaky šunt A-Tech (3 ročná 96Ah) dajú tieto dve batérie túto trasu? (mam len pzp a nekryje mi odtahovku)
2, Váš názor na ten spáleninový smrad ?
3, je teoreticky možné že by bol alternátor ok a batéria ko z tychto príznakov? zmerat kolko ma bateria a kolko dava alter budem vediet az v servise, nemam merak a tie poriadne ktore ukazuju hodnoty už stoja a tie ,,obrazkové,, typu ok, skoro ok a podobne 10eurove shity mi asi vela pravdy nepovedia však...?

Ešte dodám že ked som štartoval v Poprade nezasvietila mi kontrolka baterky (to som si až spätne uvedomil) ale na odpočívadle aj na pumpe už opäť zasvietila a pri naštartovaní cez káble dokonca ostala svietit kontrolka celú tú krátku dobu kým neskapalo....je pravda že pán ktorý helfol len naštartoval a odpojil ich, možno ich mohol nechať aspon 2 minúty zapojené no...
Diky za rady...zajtra chcem ist pre to auto
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných