Zlá EURO norma v TP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivan825 napísal:BTW: To sa volá služba zákazníkom a napr. v Peugeote Ti to dajú ZADARMO.
Nedajú - poplatok je 60 eur - Peugeot NZ
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zlá EURO-Norma v TP

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: Možno sa mýlim ale čo ja viem tak v švajci nedostaneš vstup niekam pokial nemáš ich tabule. Turistov zdvorilo odkážu na verejnú dopravu a záchytné parkoviská.
ani domace cedule nepomozu do niektory chranenych zon mozu autami len domaci ktory tam byvaju a elektroauta.napr zermatt kde je ten skalnaty spic matternorhn.zvysok svicarska kludne aj starou fiat regata pokial to z vyfuka nedymi je to ok.ta krajina nema ziadne dizlove emisne obmedzenia na euro 1-2-3-4 a benzin motory asi od euro 4 nemusia na emisnu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zlá EURO norma v TP

Príspevok od používateľa seven549 »

Ivan825 napísal:
Dá sa niekde zistiť reálna hodnota?
pokial nemas kopiu stareho tp alebo si tu sopu nedajboze teraz dotiahol z nemecka a papiere si si neskopiroval jedina moznost je napisat importerovi ze chces COC certifikat konfortimity cena je 100 euro a tam budes mat vsetky udaje o aute.emisna norma a podrobne popisane ake hodnoty to ma mat vaha auta rozmery kolies druh paliva prevodovka automat alebo manual vsetko tam je.

policia ti upravi udaje ale na zaklade niecoho.musis mat na to papier.aj ten zle vytlaceny tp ktory teraz mas sa nelikviduje ale zopne a ostava v archive.mozes prist znova na inspektorat alebo kde to u vas prepisuju auta a poprosit o kontrolu udajov,ak zle opisali udaje ok ale ak nie jedine COC.je to najlacnejsia a najrychlejsia cesta.

inac take veci sa sleduju pri pisani tp.ti ludia co to pisu nemaju prehlad o vsetkych autach co tam ma presne byt idu podla toho co vidia na papieroch a vypise pocitac.u starych aut z dovozu vzdy kopec udajov chyba alebo je to zle napisane.preto je dobre do buducnosti mat kopiu v ruke a slusne komunikovat s tym clovekom za okienkom.

kdesi mam kopiu z e39 M5 rok 1999 ale max tam su R18 kolesa zapisane.kopia tp od ineho rovnakeho auta nepomoze musi byt original od bmw importera na tvoj vin.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na novych nalepkach z ek uz su alebo budu emisne normy https://www.topspeed.sk/nove-nalepky-ek ... ami-/12325
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kazdy jeden autorizovany predajca musi mat k dispozicii datakartu auta.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale nedá mu to zadarmo a on platiť nechce. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

braga napísal:na novych nalepkach z ek uz su alebo budu emisne normy https://www.topspeed.sk/nove-nalepky-ek ... ami-/12325
Asi ešte nie sú keďže som dnes na EK dostal iba tu starú....

A ja tiež nemám euro normu zapisanu a ani ma to netrápi... Však si to predsa musia nájsť podľa typu auta, vin, atď ....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dva roky starý článok, v ktorom to je navyše na konci uvedené, že nič z toho. Stačí len čítať. :::
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Inak ja som už druhy rok nepravidelne v Nemecku a na aute nemam žiadnu emisnu plaketu zvnutra na skle nalepenu a zatiaľ to nikto neriešil...
ani v Nemecku ma nikto nezastavil a nebuzeroval kvoli tomu aj ked vedia ,že som tam, lebo sem tam ma "blysne" stacionarny radar a domov mi chodia pokuty... :3c90:

A jazdim bežne po meste a všade kadiaľ chcem...
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

predajca značky si túto prácu ocenil na 66 eúr, je to generický papier, ale naozaj sa s tým bude mať prácu pár ľudí. čo je na tom zlé, že túto prácu chce zaplatiť? proste má s tým náklady, ktoré chce späť. nie je charita. jeho cieľom je predsa tvorba zisku. a koniec koncov - otvoriť obálku, prečítať list, zaevidovať došlú poštu, potom ďalšia osoba to musí vybaviť, vytlačiť, zalepiť a odmiesť do podateľne a holka v podateľni (sekretariáte) bude zase evidovať odoslanú poštu - je to pol hodina až trištvrte hodina práce pre 3 ľudí dokopy. Teda zhuba parciálna čiastka hodinového servisu tejto značky.

možno v peugeote je to zadarmo, ale v mnohých iných automobilkáach sa za to platí. otázka je, či to vydajú bezplatne aj pre peugeoty zakúpené mimo česko-slovenska. napríklad toyta ti to dá zadarmo pre vozidlá zakúpené len u česko-slovenských dealerov (moja skúsenosť)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

laco1871 napísal:eriešil...
ani v Nemecku ma nikto nezastavil a nebuzeroval kvoli tomu aj ked vedia ,že som tam, lebo sem tam ma "blysne" stacionarny radar a domov mi chodia pokuty... :3c90:

A jazdim bežne po meste a všade kadiaľ chcem...
ani ja to nemam na ziadnom aute ale tie emisne zony niesu na kazdom kroku.to je len par ulic vo velkomeste.ak ak uz aj je obchadzka cez take mesto nikdy neviedie cez tu zonu.

ako ta moze odfotit radar ved to vidis ne.tie na dialnici kaslat to nic nefoti ale stacionarny radar je este aj cedulou oznaceny zbytocna pokuta.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 77 neregistrovaných