Citroen C3 1,4 54kw benzín - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

minkozv
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 1,4 54kw benzín - startovanie

Príspevok od používateľa minkozv »

ahojte mám problém po naštartovaní studeného motora...ked trošku pridám plyn tak hned zhasne ked je zohriaty nie je problém čo to môže byť? vstrekovače aj sviečky sú v poriadku
citroen c3 1,4 54kw benzín
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teplotou sa kadečo mení v hodnotách a nastaveniach,preto ak nepomôže pozorná prehliadka sania vrátane všetkých hadičiek čo sú v podtlaku tak pomôže diagnostika ktorá umožní nazrieť čo a prečo kolabuje v studenom stave.Predpoklad na falošný vzduch je vysoký,prasklinky sa vedia dokonale ukryť pred očami.
Popis je nesmierne povrchný od ničoho k ničomu,ale jednovetové otázky iné byť nemôžu.Pojem studený a zohriaty sú príliš nejasné hodnoty,sú v poriadku tiež znamená že nemusia byť.Nová sviečka nie je záruka ak sviečka nepáli pre vadu koncového stupňa RJ alebo prerážania vysokého napätia,vstrekovač v poriadku by ma tiež zaujímalo ako bolo posúdené...
Pochybnosť vyplýva z faktu,že ak niekto vie overiť na 100% tie dve veci,nemá problém z tým ostatkom,takže ja si dovolím pochybovať o celku.Citroen má diagnostiku vcelku solidnú a tak je dobrý predpoklad že štart počas sledovania živých hodnot prinesie základné info o probléme.
lockman
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.09.2008 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lockman »

Nazdar, je to znama vec, nikto si s tym nevie rady, povedal by som, ze je to proste vlastnost toho motora a musis sa s tym naucit zit :) tiez sme mali C3 a robila to od novoty ... autorizovany servis ti bude chciet nahrat novy software, ktory ale s najvacsou pravdepodobnostou nepomoze .. proste to neries, startni znovu a na 2. krat uz by malo byt vsetko ok :)) V aut. servise sa mi dostalo odpovede ze za to asi moze kombinacia stary motor + prisne emisne normy ... na peugeot/citroen forach to uz ludia tiez neriesia ... :))

P.S. : Jedna sa o poslednu generaciu C3 ?
minkozv
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minkozv »

r.v. 2007 a díky za odpovede chlapci...dám to ešte teda na tú diagnostiku a uvidím čo mi povedia páni v servise
minkozv
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minkozv »

ozaj neviete niekto či má tento model vymeniteľný palivový filter? lebo vraj niektoré palivové filtre sa nedajú meniť...ak sa dá vymeniť tak skúsim ešte aj to...snád to pomôže a potom tá diagnostika bude posledné ak nie tak dlabem na to....na čase asi už vymeniť ale celkovo som bol spokojný ale vek nezastavíš auto má 102 600km nie veľa ale 7rokov je 7rokov :d :D
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

minkozv napísal:vek nezastavíš auto má 102 600km nie veľa ale 7rokov je 7rokov :d :D
:40bd: minuly rok som kupil c3 zene, s tym istym motorom, r.v. 2006, takze 7 rocne a 150tis. Tomu autu nic nechyba, ale kludne svoje predaj, spravis niekomu radost :2f93:
inak motor robi to iste co opisujes po par dnovom stati. Presne ako pises - ked sa troska prida plyn, ide zdochnut. Ja som to vyriesil jednoducho - pridam viac a nezdochne :d :D
cidlo teploty nepomoze, mam nove pol roka a nema to na to ziadny vplyv
marek.kov
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.03.2009 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.kov »

Uplne rovnaky problem aj motor, ked auto stoji, tak po nastratovani je volnobeh OK ale pri jemnom pridani ho zacne dusit.

Blizsie info co a preco tomu tak je su tu http://www.citroen-club.cz/forum-tema/c ... trha-30540 odporucam precitat aj blog usera jura.s kde pise o palivach.

My sme kupili jazdenku a od kedy sme ho mali do neho liali lukoil 95ku. Ked som toto precital natankoval som plnu maxx motoin 100 a problem je prec. Dame este jednu nadrz tohto maxx 100 a potom uvidim ako sa to bude spravat z dalsou nadrzou nieco ineho asi skupim omv 95 ku normalnu .

Nieje to vo vacsine pripadov chyba motora ale jeho vlastnost koli snahe obmedzit emisie na minimum hned po nastartovani. Este to nemam overene lebo ho mame len par mesiacov , ale v zime by to robit nemalo lebo auto vyhodnoti ze je "zima" a dostatocne obohati zmes.

Tu klapku co tam spominaju vsak precistit pomoze tak ci tak, nicomu to neublizi... Mam tiez v plane.

Pri tomto probleme diagnostika neukaze nic a netyka sa len citroenu robia to aj ine motory inych znaciek.
janko155
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.10.2017 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janko155 »

nazdar majstri.mam podobny problem jedna sa o c3 1.4 54 kw benzin,motor ide na tri valce pc ukazal ovladanie vstreku 4 vadne.skusil som vymenit vstrek ale nepomohlo.tak moje podozrenie pada na ecu motora.mate stym nejake skusenosti ako dalej??
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných