Rodinné auto s priestorom cca do 3000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
azuriitko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.11.2012 13:30
Zdieľať na Facebook

Rodinné auto s priestorom cca do 3000€

Príspevok od používateľa azuriitko »

Prosím poraďte mi, akú značku a typ auta kúpiť, keď chcem rodinné auto, do ktorého ale aj dosť toho zmestím. Často vozím materiál, občas nábytok, pelety. Aby som dokázal naložiť nie len na vozík, ale aj do auta. A samozrejme aby bol dobrý priestor vzadu pre detskú sedačku. Pre porovnanie vcelku dobre mi na vozenie vecí slúži JEEP Cherokee XJ. Ale ako rodinné auto to vôbec nieje. Vzadu je veľmi málo miesta na sedenie.

Neviem vôbec po akej značke a type sa pozerať. Tak zo skúseností odporučte prosím. Určite lacné opravy sú bonus. Lebo ak je možné za túto sumu nejaké takéto auto získať, tak opravy budú časté. Ďakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie to má perfektné,ale nie úplne najšťastnejšie z hladiska celkovej ceny.Grand Voyager z obdobia 2001 tuším do 2006 (??) 2,5 CR 104kW asi nič nepreští,aj sharanoidné autá sú pri tom malé. Presne tak to vyriešil pán z podobnou potrebou ktorému servisujem grupu a tak aj toto pristalo po kúpe na full celkovú prehliadku a riešenie potrieb aby dlho vydržalo.Auto samotné je kolosálny priestor,motor kultúrny a v mnohom zaujímavý (napr. nemá dvojhmotu) netrpí nemocami palivovej sústavy ako Ford a mnoho iných CR mašiniek,všetko v aute typicky americké,asi vedia lepšie ako európania čo nutné je a čo je p...vina,a čo je potrebné to je riešené jednoducho a originálne.Zadná náprava listové perá !!! a nech ma porazí už som sa previezol,nezistil som chybu na tej primitívnosti.Nehrajú sa na nič,vysoko cením
Cenovo auto kúpiť v cene problém nebude,ale ak by sa pristúpilo po kúpe hneď že sa všetko raz a naraz prezrie a vyrieši,už do limitu šancu sa zmestiť určite nemá.Tu pripadá do úvahy iba kúpa a potom za behu už riešiť čo príde,to práve najštastnejšie nie je,ale v limite to inak nepôjde.Ak rozmer menší postačuje,je pomerne velká ponuka sharanoidov,čo ale je celkom slušná mačka vo vreci a obrovská pravdepodobnosť získať smetný kôš na peniaze kedže je takmer nulová nádej nájsť nekorozívny,nestočený kus.a nákup od prvého majiteľa a akých takých garanciách nehrozí.Ale vošiel by do limitu aj z opravou po kúpe (mimo hrdze) celkom pohodove,ale riskatné to určite bude i tak.A ani pomyslenie na nejaké veci ako 4x4 a automat.Ešte občas zazriem H1 čo je velkorysé priestorove ale chce vysokú opatrnosť pri kúpe.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nechýba ti tam jedna nula? :::
azuriitko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.11.2012 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa azuriitko »

cicmanec - jasné že chýba, ale v peňaženke ešte ďalšie dve, tak hľadám nejaký nutný kompromis, a či vôbec taký existuje.

mhlavaty - dík za dobrú radu. Pomôže mi to sa zorientovať.
domino5
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.11.2017 10:22
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domino5 »

tak radsej by som daco este dosetril, bo to je taky rozpocet akurat na nejaky vrak co si casom este min raz tolko popyta
azuriitko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.11.2012 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa azuriitko »

domino5 - a keby pošetrím, čo odporúčate? Neviem aká je realita, ale ja mám dojem, že kým nekúpim auto za 8000+ tak nemôžem čakať že bude roky bez vážnych opráv. Málokto predáva auto preto, že by bolo v 100%-nom stave. A samozrejme počítam s tým, že auto s nízkym rozpočtom bude možno stáť v krátkom čase dvojnásobok ak nebudem mať šťastie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz som to tu pisal, neni problem do jednickovej oktavky s rotackou dat v beznom servise 3000e...kto s tym nepocita, nech chodi mhd/bicykel/peso :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

bajo neda sa.ja som bol u mhlavateho vymenil mi skoro cele auto a nestalo to ani tisicku :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

grand voyager je naozaj kráľ, čo sa priestoru týka a pomer cena / náklady na prevádzku / priestor sú asi top na trhu.

sám občas zavadím okom na inzerciu pri tomto type auta

za 3 000 eúr sa dá kúpiť normálne plne funkčné auto, ktoré môže slúžiť lepšie a spoľahlivejšie, ako auto za 8 000 eúr. treba mať len v hlave urovnané, že na aký účel auto potrebujem a myslieť racionálne.

toť včera som bol pri kúpe starého kórejského auta za smiešne peniaze (jedna - dve výplaty, u koho ako) - to auto má potenciál jazdiť ďalších 5 rokov bez nejakých extra nákladov. Klíma funkčná, brzdy perfektné, svetlá svietia, priestoru habadej, kompletné zánovné obutie (sonata), no nekúp to, ak treba len presúvadlo na nákup a do práce na 7 - 8000 km ročne.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tazka rada, maly balik penazi... tiez by som sa priklonil k voyageru, ale ak sa nevyznas, aj tam sa da popalit....vyberaj pomaly a rozvazne...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Berlingo, Partner, doblo a podobné scudo, expert, c8, ulysse.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ani jedno auto ale nie je vhodne na to aby si vnom prevážal niečo ťažké, pár krát to urobíš a potom zistíš že je vybúchaný celý podvozok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

jeep xj - tuhe napravy, to tazko odolnostou nieco moderne prekona.
Inak co je tazsie, styria 90-kilovi pasazieri alebo 360 kg cementu? Tym len naznacujem, ze ludia idu s natrieskanym autom do chorv. 700 kilometrov, ale ked maju z obchodu domov odniest nejaky naklad, tak sa im to zrazu zda vela a tazke...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1 napísal:Ani jedno auto ale nie je vhodne na to aby si vnom prevážal niečo ťažké, pár krát to urobíš a potom zistíš že je vybúchaný celý podvozok

Presne tak,rýchlo bude auto vzadu stáť na Á prípadne meniť zlámanú torznú tyč.Chvilku to vydrží veľké preťaženie a hoci aj jazdu na dorazoch,ale ihlové klietky vybije v "skrátenom legislatívnom konaní" Minimum ľudí si ešte na novom aute nechalo urobiť maznice a občas ihlovým ložiskám dodajú trochu maziva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 23 neregistrovaných