VW Golf IV - motor stratil ťah po jazde do kopca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sejnovic
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.05.2019 12:37
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - motor stratil ťah po jazde do kopca

Príspevok od používateľa sejnovic »

Zdravím autičkári,
cez víkend som bol na chate v horách kde som šiel asi cca 15-20min do kopca prevodový stupeň 1-2 keďže som musel obchádzať jamy a výtlky. Pred koncom mi auto úplne stratilo ťah... tak som ho nechal vychladnúť a pokračoval ale problém zostal ... Od vtedy má motor nepravidelný chod a pri jazde ,,cuká,, a úplne stratilo výkon. Určite to dnes idem riešiť , pozeral som diskusie no a je tam toho veľa čo to sposobovať tak by som Vás poprosil o radu či neviete čo to može byť, ak sa už niekto s takýmto niečím stretol.
VW GOLF IV 1.4 16v 55kw r.v.1999 benzín.
Vopred ďakujem za každú radu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zacal by som od sviecok.podla nich poznat ci dobre spaluje.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som sa pozrel na distribuciu paliva, moja hypoteza

odišlo palivove čerpadlo v nádrži, alebo pri tom natriasaní sa doń dostala nejaka špina...alebo sa zavzdušnilo...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak ma motor nepravidelny chod (napr. na 3 valce) je mozne ze odisla cievka alebo sviecka na niektorom valci. Lahka diagnostika za 1 minutu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alebo ulomeny ventil, alebo odvetrany piest...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

ja by som sa tiez priklanal k tym svieckam, vacsinou vypalene sviecky sposobuju takyto problem, mala by ti to ukazat ja diag :)
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Povedz nám pls viac o tom aute....kilometre napr. Golf IV s týmto 1.4 motorom je extrémne nepodarená olejnička, na internete nájdeš nespočetné problémy ktoré postihovali tento motor, najčastejšie sú fatálna spotreba oleja už po 100 000km a zadieranie motora, píšem to preto, lebo jeden kus sme doma mali, rok 1998, kód motora AKQ a po ceste hore donovalmi v kolone zrazu auto stratilo vykon, jeden valec pálil nepravidelne a výkon bol katastrofálny, všade chceli meniť modul zapalovania, sviečky, čídlá vačky a kluky atď, až sme po zhodení vane zistili motor pridretý na kluke ...oleja bolo na spodnej hranici a kedže tento motor nemá čidlo hladiny oleja, len čidlo tlaku oleja, ktoré bolo funkčné ale nereagovalo tak to bolo príčínou problému. Po zakúpení druhého motora auto šlo z domu, paradoxne dobrý motor do tohoto črepa nekúpiš, všetky sú po smrti. :41c2:
Skús pozrieť na ten zapalovací modul a sviečky, hlavne pozri stav sviečok, či nie sú zarastené karbónom.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Tiez di dovolim tipnut na mechanicky problem ventile odstiepeny prepaleny
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných