Zlá EURO norma v TP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ivan825
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.09.2010 17:04
Zdieľať na Facebook

Zlá EURO norma v TP

Príspevok od používateľa Ivan825 »

Zdravím, maľ v TP zapísanú EURO 2 no som presvedčený, že auto by malo mať EURO3 (BMW e39 530d A/T 142kw 2003).

Riešili ste niekto podobný problém? Dá sa to na DI zmeniť? Resp. má niekto 530d s EURO3?

Dá sa niekde zistiť reálna hodnota? Keď sa vybavuje emisná plaketa čerpá sa info o norme z TP, či používajú iný zdroj?

Vďaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

emisna ide podla TP, oni nemaju moznost detailne overovat kazdy jeden voz - je to uradny šiml.

Prieser je ze ked si odchadzal z policie, tak ti pri okienku povedali magicku vetu : "VSETKO si skontrolujte". Ak mas povodny papier a je tam Euro3 tak jasne sudruh prislusnik spravil "chibu" a mala by sa napravit.

Kolega mal presne toto iste - 530d 2003, auto pouziva jeho rodina tak to skusim vyhmatat : ak sa k papierom dostanem, hodim ti sem obrazok. Uz neni online tak som poslal sms.
Ivan825
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.09.2010 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ivan825 »

Auto som prave kupil, neskontroloval som si velky TP pred kupou...vlastne by mi to aj tak nepomohlo.

Ale prave som zistil, ze v Dekra reportoch, co mam k autu šˇeste z Nemecka sa sa pise, ze je to EURO3. Mozno sudeuhovia urobili chybu uz pri prvom prihlasovani. Uz som niekolkokrat videl, ze su tam schopni napisat hocico. Otazne je, co ich presvedci, aby to dali do poriadku.

Ked uz sme pri teme, dalsie nemile prekvapko bolo, ked som zistil, ze tam nemam ani zapisane R17 co su obute na aute. Su to original disky BMW, bezne pouzivane na ten typ vozidla, nenapadlo mi, ze by neboli v papieroch. Nevies ako najlahsie dat zapisat? Viem, ze toto je vecna tema, hlavne ked si chlapci pchaju R21 na Golf IV. Cital som, ze importer rozdava taketo papiere, ale chce za to 66€ a ja by som nerad niekomu platil za toto take peniaze, je to drzost.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A uz sme pri opici a bananoch.

Aby si dostal henten papier na kolesa, tak vystavujuci s tym ma naklady. Je potrebne zaplatit mzdu niekomu, kto prijme Tvoju poziadavku (administrativa), potom zaplatit mzdu niekoho to potom zrealizuje - overi vin cislo a sposobilost auta k takym diskom, vytlaci potvrdenie, da ho do obalky, odnesie niekam na sekretariat, tam zaplatit mzdu holkam, ktore tl zaeviduju na odoslanu postu a realne to odoslu. Rozhodne to nie je zalezitost 5 minut.

Treba vnimat, ze nikto nepracuje zadarmo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a eventualne za svoje rozhodnutia / potvrdenia drzi nejaku zodpovednost, i ked to moze byt otazne v nasej krasnej krajine.

Zle spravy - spominana E39 zostala v rodine ale k papierom sa dostat nebude jednoduche. Poprosim fesaka ci by sa tam aspon pozrel ale to je na dlhe lakte.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ako už spomenul zadavateĺ témy, treba sa pokusiť na auto vybaviť emisnú plaketu a tam s istotou povedia aká to je emisná trieda.
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

jj to si si mal pozrieť a skontrolovať, ak je len úradnícka chyba bude ok ak nie bude sa to riešiť oveľa ťažšie :(
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Opýtam sa aký máš dôvod na zmenu??? Manželka má na 206ke zapísané jediné kolesá 16ky ,ale auto tieto kolesá nikdy nemalo. Nikdy doteraz to nikto neriešil. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo si chce vybaviť emisnú plaketu a bojí sa, že ju dostane podľa údajov v TP.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zlá EURO-Norma v TP

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivan825 napísal: Dá sa to na DI zmeniť?
Vďaka.
Z tohoto mi vychádza ,že sa jedná o slovensko , u fašistov by skor ako emisnú plaketu mal riešiť značky.
Možno sa mýlim ale čo ja viem tak v švajci nedostaneš vstup niekam pokial nemáš ich tabule. Turistov zdvorilo odkážu na verejnú dopravu a záchytné parkoviská.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemecká sa dá vybaviť aj u nás...
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

to fakt? a cena je aka?
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

zase samé "novinky" - EK sa robí podľa vin čísla, plakety žiadne nemáme a dlho dlho dlho mať nebudeme resp. budú na h...o
Ivan825
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.09.2010 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ivan825 »

martin cichy napísal:A uz sme pri opici a bananoch.

Aby si dostal henten papier na kolesa, tak vystavujuci s tym ma naklady. Je potrebne zaplatit mzdu niekomu, kto prijme Tvoju poziadavku (administrativa), potom zaplatit mzdu niekoho to potom zrealizuje - overi vin cislo a sposobilost auta k takym diskom, vytlaci potvrdenie, da ho do obalky, odnesie niekam na sekretariat, tam zaplatit mzdu holkam, ktore tl zaeviduju na odoslanu postu a realne to odoslu. Rozhodne to nie je zalezitost 5 minut.

Treba vnimat, ze nikto nepracuje zadarmo.
Je to jeden generický papier s pečiatkou a podpisom. Ak je podľa Teba 66EUR normálna šarža, prosím. Ak by mne niekto chcel platiť 66EUR za opečiatkované papiere, nebudem do konca života nič iné robiť, len tlačiť, pečiatkovať a chodiť na poštu. Za 66EUR urobí rovnaký kus práce napr. ktorýkoľvek eshop (faktúra, pečiatka, podpis, pošta), len mi k tomu ešte pribalia produkt, na ktorý majú oni nákupku 40EUR ... ešte budú radi, akú majú dobrú maržu :2f93: . To nehovorím o tom, že ten produkt museli nakúpiť, rozbaliť, skladovať a zabaliť...

BTW: To sa volá služba zákazníkom a napr. v Peugeote Ti to dajú ZADARMO.
hjundai napísal:zase samé "novinky" - EK sa robí podľa vin čísla, plakety žiadne nemáme a dlho dlho dlho mať nebudeme resp. budú na h...o
Naozaj sa EK robí podľa VINka? Plakety nemáme, presne tak. Ale majú ich niektoré susedné krajiny a keď do nich chceme ísť našimi autami, musíme si ich na ne nalepiť :) . Tomu, že ich mať ešte dlho nebudeme by som rád veril, snáď máš pravdu!
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Riešil som to teraz. Ja som v TP nemal ziadnu EURO normu zapísanú. Išiel som na EK a opýtal sa ako to riešiť, keďže som potreboval ekologickú plaketu do Nemecka. Hneď mi povedal, že ich nezaujíma čo je zapísané v TP, ale idú podľa VIN čísla. Bez problémov mi to spravili na počkanie za 20 eur, EURO4

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: golf333, Google [Bot] a 109 neregistrovaných