Seat Leon - lambda sonda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mistr666
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.04.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - lambda sonda

Príspevok od používateľa mistr666 »

Nazdar,

kupil som leona 1M 1.8 92kw /2001/ s tym ze na aute svieti kontrolka motora a nefungovala lambda sonda. Takze som nasiel podla Etky presny typ, kedze v aute uz bola nejaka nahrada objednal som a po namontovany ide horsie ako s odpojenou lambdou. Vag ukazuje na volnobehu hodnotu pohybujucu sa na 25% a lambda factor ccca 1.9. Cize prilis chuda zmes. Skontroloval som komplet sanie, dymom a vsetko tesne. Bez lambda sondy ide auto bez akychkolvek problemov, pripojenia lambda vyhodim rychlost a otacky lietaju a na volnobehu nepravidelny chod motora a samorejme smrad z vyfuku kedze tam davkuje vela paliva. Stretol sa niekto s podobnim problemom alebo napada niekoho co by trebalo skontrolovat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

problém by sa dal objasniť prečítaním jedného materiálu z FCD.eu zo sekcie Akademie.Kedže je to platený portál tak ani ako moderátor nemám právo vykrádať odtiaľ rozumy bez súhlasu,len to dám do pozornosti ako materiál ktorý tieto veci rieši.Volá sa to -Adaptácie směsi ..a opisuje dianie okolo prispôsobenia a aj mechanizmus ako RJ veci "rieši" Dovolím si iba maličké postrčenie - adaptácia má byť nulová (max +-5%) Treba dobre čítať sú dve typy adaptácie ktoré sa velmi líšia.Doporučujem si predplatiť prístup na portál a naštudovať

[img]https://i.postimg.cc/3WLbh6BB/aaaa.jpg [/img]
mistr666
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.04.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mistr666 »

Skusim si to precitat. Uz len otazka zo zvedavosti, pri 5 vodicovej lambda sonde ako mam ja 2 vodice su na vyhrievanie, 2 signal a na co je 5 vodic?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

biela - signál čerpacieho článku
šedá - signál meracieho článku
čierna - kostra spoločná pre oba články
ostatné dva sú ohrev (červené,modré či žlté)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sanie si skontroloval , to je O.K. ,
lambda sondu, si zamontoval novú , tiež O.K.

ale do hry vstupuju aj zapaĺovacie cievky a zapaľovacie sviečky
aj jedno aj druhé treba vymeniť , natankovať niečo čo je aspoň na 98,8 % skutočným benzínom , pojazdiť a potom by si malo všetko "sadnuť" a fungovať tak ako má.. :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 9 neregistrovaných