Niekto na rovnanie kolies okres Ružomberok

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Niekto na rovnanie kolies okres Ružomberok

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Zdravím, kúpil som alu disky R18 ktoré voľným okom vyzerali v poriadku, ked sa obuli do gúm a vyvažili zistilo sa že sú slušne nakopané od jám a v určitych rychlostiach vibruju, vie mi prosim Vás niekto poradiť firmu/človeka ktorý sa tým zaoberá v okoli Ružomberka? Ideálne čo najlepšia spokojnosť za prijatelnu cenu. Ďakujem pekne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ideálny rozmer na nše cesty, teraz už vieš prečo sa ich predchádzajúci majiteľ zbavil...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dovolím si potvrdiť cicmanca, už som teda držal v rukách spústu diskov, v podstate môžem zodpovedne vyhlásiť že u používaných diskov od 17" vyššie, je vždy zo sady 4 kusov minimálne jeden krivý.
Obúvať gumy na také disky bez predchádzajúceho roztočenia na vyvažovačke je zbytočné riziko.
No a tvrdiť že disky voľným okom vyzerali v poriadku, tak to je dobrý naivizmus, okom človek niečo zistí len vtedy, keď už je disk naozaj krivý. Ale hlavný problém u týchto väčších diskov je predovšetkým to, že dnes kvôli peknej vizáži majú väčšina diskov málo a tenkých lúčov, disky zväčša nie sú dostatočne tuhé, fyziku nikto neoklame, takže každý väčší výmol na ceste spôsobí vyosenie disku, čo sa nedá okom spoznať, pretože disk je síce kruhový, ale jeho os nie je identická s osou náboja.
Ale veď kupujte všetci všelijaké 18 a 19" kolesá, opravári diskov sa už na vás tešia.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vaše slzy naša radosť :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných