Auto do 20000-Max 25000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bolthorn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.10.2016 12:19
Zdieľať na Facebook

Auto do 20000-Max 25000

Príspevok od používateľa bolthorn »

Ahojte som tu novy
Chceme si kupit nove auto a nejako sa nam neda rozhodnut ze ake...
auto by malo splnat nasledovne : kombi,benzin (rocny najazd max 15000km)
zatial sme sa vobec nerozhodli.... a preto by som poprosil o rady...
Kia ceed SW 1.4Tgdi ? 1,4Mpi? co je lepsie a preco ?
Hyundai i30cw 1.4Tgdi ? 1,4Mpi rovnake...
Seat Leon ST 1.5Tsi ... ked som cital o tomto motore na skoda fore zatial som nenasiel niake negativa ... avsak Tsi ... ?
Vw Golf 1.5tsi to iste ...
Skoda Octavia 1.5Tsi tak isto...
Ford Focus 1.5 Eco boost . Cital som Ford forum o zniceni motora 1.0 . Je lepsia tato 1.5? cital ze to je trojvalec
Peugeot 308 Sw 1.2
Opel Astra 1.4 T . Opat aj tu na fore nadava vacsina na nu preco ?
Nebranim sa nijakej znacke
Auto vsak musi byt nove !
ps : je mozne auto servisovat kazdych 15 000 aj v autorizovanom servise ? alebo aj v inych bez straty zaruky ? Nechcem dodrziat ten uzasny Longlife... neverim mu radsej by som si to znizil na 10-15 alebo minimalne raz rocne
dakujem za odpovede ... len ma prosim neukameujte :-\
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Moj komentár :

1-vá vec je zle určená , že to vysnívané auto musí byť v karoserii typu, sedan, liftback, či kombi ...
uzky vyber a veľké obmedzenie užívateľských vlastnosti daného vozidla , ako objem kufra napríklad

Rozšíril by som výber aj na cross-overy poťažmo MPV , či dokonca SUV

z vyberu zadavateľa témy celkom nezaslúžene vypadávajú také auta ako VW Tiguan,Škoda Karoq ,či Mitsubishi Eclipse, alebo Renault Kadjar, alebo Honda HRV, či CRV ,či Toyota RAV ,či SEAT Ateca , alebo Renault Scenic, či podobné auta v cene 25 000 eur za nové,
alebo 1 ročne jazdenky...
bolthorn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.10.2016 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bolthorn »

Preto som napísal ze sa nebránim žiadnej značke
Doteraz sme mali passat b5,5 a ten nám kufrom vyhovoval
Prečo SUV ? Nie je to zbytočne ? Hory nejazdím ani nic tomu podobne . Jeden známy má tucson 1,6tgdi skúšal som ho ale nemyslím si ze take auto nutne potrebujem . Mpv sa nám páci vw sharan ale Seat alhambra ale to je už inde a opäť motor tsi...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dacia logan MCV (kombi) TCe 66 kW s klimou mas za 10090 eur. Splna to tvoje poziadavky? Splna. Preco minut dalsich 10 tisic eur, ked uz su tvoje poziadavky splnene? To nepochopim. A uz aj toto prekonava tvoje "nulove" poziadavky, pretoze v zaklade to mozes mat uz za 7390eur.
Ked pises v mnoznom cisle, tak z toho tusim dve moznosti:
1. mas manzelku/priatelku, ktora prakticky vyberie auto za teba.
2. vyberas auto pre otca/mamu a teda nemas posledne slovo.

Zacni tym, ze si spises poriadne poziadavky.
bolthorn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.10.2016 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bolthorn »

Mam manželku a 7 mesačne dieťa potrebujeme aby nás auto dopravilo cca 2x do mesiaca z BA do PB + cesty do práce cca 30km denne ktorá aj tak ide prevažne cez mesto (BA) čiže nech to má aspoň nejaky komfort . Nebránim sa ani dacii ale motor tce? Co to je ?
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

No neviem, ja by som v tejto sume hľadal tiež combi alebo SUV, a skôr SUV keby mám rodinu voziť. Predsa len je to bezpečnejšie lebo to auto je vyššie a vačšie a ak más na to rozpočet prečo nie??
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pozri Maxdu 6 s 2.0 alebo 2.5 benzínom, pohodlné velke auto s poctivym atm. motorom, pozeral som pre seba kratke verzie ale nakoniec som sa rozhodol pre auto typu SUV, nakladanie dietata do sedacky je pohodlnejsie, netreba sa tak sklanat :28b7:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dnes nie je priaznivá doba pre nakup nového auta pre bežného smrtelníka, ktorý disponuje iba obmedzeným rozpočtom cca 20-25 000 eur.
Pretože automobilky ponukaju také motory aké ponúkajú a žiaden triezvo uvažujuci hospodár si nekupi vyhikel s takým objemom motora,
že 1.2 ; 1.4 a podobne, k čomu to je ,
A akú bude mať ten motor životnosť ??

V normalnom aute , ponuka motorov začína na 2.0 aby to vládalo jazdiť a aj niečo vydržalo,
preto komentár "cobo77" ma hlavu aj pätu a tou cestou by som sa vybral, za zmienku by ešte stálo SUBARU 2.5 i

Alebo navyšiť rozpočet lebo ponuka tých ozajstných AUT začína na sume 50 000 € , ano za to za už dá kupiť AUTO :hero:
bolthorn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.10.2016 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bolthorn »

Takze to správne chápem ze kto si v dnešnej dobe kúpi auto s motorom 1.4tsi,mpi,tgdi,alebo neviem co i ale podobný motor spraví chybu? Osobne chceme auto aby vydržalo 10 rokov ... prečo teda vyrábajú take “úžasne” motory ? Motor roka 1.0... a neviem co ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by ti auto vydržalo 10 rokov - kto by potom kupoval nové.
Lacko - Feliciovú 1,3 som pochoval s 660t km a súčasná má 400t.
1,0 Škoda Spartak z roku 1958 stále šlape a nevyzerá na umretie.
Takže radšej napíš - kto by chcel súčasné motory. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte p.s: 50t?????? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Za to postavím dva domy na dedine.
Zaujímavé že je skoro celý život fungujem na vehikloch POD 500 eur a čo už tie kua odvozili :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 10.05.2019 14:26, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo eurokreténi si vymysleli, že prikážu automobilkám aké emisie CO2 musia ich autá spĺňať, navyše s pokutami podľa priemeru za všetky predané autá daného výrobcu. A keďže metodika merania spotreby bola taká aká bola (mimo realitu) automobilky sa jej snažili prispôsobiť - menší objem motora, štart-stop, elektrické vodné pumpy, „inteligentné” dobíjanie a podobné nezmysly. Nedávno sa metodika zmenila a je bližšie realite čo vytvorilo ešte väčší tlak na znižovanie spotreby. Takže na dvojliter benzín donedávna bežný v aute strednej triedy môžeme pokojne zabudnúť... :::
bolthorn
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.10.2016 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bolthorn »

Jeden kolega má Subaru XV 2.0 benzín automat ... viezol som sa v ňom a celkom sa mi páčilo až som sa bál šliapnuť na plyn lebo začalo dosť ťahať ... jedine co sa mi nepáčilo je cena :( ... takze ak by som Napr chcel nejaký vehikel do cca 20k s dobrým motor dnes už nový nekúpim ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Musíš si položiť otázku čo je to dobrý motor. Pre mňa bol dobrý motor francúzsky 1,4D lebo vydržal milon dvesto tisíc v Citroene a stále ide v traktore.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ale ty sa ohanas kilometrami ktore si osobne neurobil, nenatocil si milion 200 na citrone, ani ty osobne celych 700 na prvej felde ani 400 na druhej. Jednoducho tie auta potrebuju uz aj udrzbu a aj vediet si zababrat ruky od oleja. To nie kazdy zvladne,vidim to na mojich detoch, minule vravi ze restartoval motor vo fabii...ja ze coooo???? On ze na chvilu odpojil bateriu...skoro ma .eblo. Neberiem ti tvoju filozofiu,ma nieco do seba,ale nie je pre kazdeho. Ak by mal chodit s kazdou prkotinou po servisoch tak zaplace uz len na hodinovke 25?...30? e,tak nejak to urcite ide...to sa tazko dava tolko penazi ked tragac kupil za 2-3 stovky. Virm to posudit,mam skoro nove auto,tam len lejeme benzin a chodi a aj fabiu z roku 2001. Od urcitych kilometroch to jednoducho zacalo, v peniazoch sice nie vela ale stale dookola sa nejaka prkotina musi robit a vecne mam ruky zababrane od oleja. Uz rok seriem na kurenie,klapka sa zasekla na otvorenom kureni, ja nemam nervy ani uz zdravie rozobrat celu palubovku a zaplatit niekomu 2 dnovu robotu , no jednoducho to mozem pomaly to auto zapalit...obrazne. Tak na to kaslem a cez leto sa jazdi s otvorenym stresnym. Chapes co myslim tymto mojim románom
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na prvej som urobil tristo na druhej cez 100. Na citroene mám ešte doma rukou písaný zošit, kde je vidieť starecké písmo,že to písal pán na dôchodku. Nemám dôvod neveriť. Sám som za 7 rokov najazdil aj s montermi milion na Sprinteri a nedávno som ho videl.Hrdzavý ale stále jazdí.
Tých xy traktorov čo sa mi premlelo doma pod rukami, tie motory už niečo najazdili v autách.
Auto nie je o kúrení. V starých autobusoch sa nekúrilo a aké státisíce ludí povozili.
User friendly ? pod tým rozumiem tragač čo vidí autosalon pri predaji a šrotovisko po 40tich rokoch. Medzitým nič iné. Že každé dvere majú RJ komfortu??? to čo vám už naozaj drbe? do dieslového motora má ísť jeden kábel na stop ventil inak nič.
Klíma??? čo by si tvoj dedo predstavil pod takým slovom??? A bol horší človek ako ty??? lol
Ludia zobudťe sa :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842 a 15 neregistrovaných