Seat Leon - climatronic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - climatronic

Príspevok od používateľa Sebar »

Seat Leon 1.9 TDI , r.v 2001, dig.climatronic. Chcem sa spytat ci cvakanie v climatronicu je normalny jav alebo s tym treba nieco robit, necvaka to stale ani za jazdy to necvaka cvaka to tak ze asi 7 krat po sebe cvakne a to v situaciach:
1. Ked vypnem/ zapnem climatronic
2. Ked zapnem klimakomprak na hodnote LO (prip tych 18 st ked je venku teplo
3. Ked zapnem/vypnem vnutorny okruh
Inak necvaka, ked prepinam rozsah od LO po.HI teploty sa menia potom ked pridavam ventilatory tiez nemam problem ani ked prepibam ci ma fukat na okno alebo na nohy vzdy mi to prepne bez problemov. Inak problemy nemam jedine co ze v zimnych teplotach nekuri uplne naplno ked je venku tak - 4 musim dat az na HI aby som mal aku taku tepelnu pohodu ale inak prepne to teplo. Chcem sa teda spytat ci to 7x cvaknutie pri tych bodoch co som vymenoval znaci nejaky problem alebo to je bezny jav
italo80
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05.09.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italo80 »

ahoj sposobujú to klapky ked sa dostávajú do svojej polohy
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Dakujem za odpoved, ale naozaj robi to lenpri urcitych situaciach ako to on/off a tak. Vravis ze klapky sa dostavaju do polohy cize to neznamena ze je to nejaky problem to je normalne ci? Lebo nemam skusenosti doteraz s digi klimami. Este som aj na nete videl akysi skill ze spustis vlastne nastavenie klapiek s econ+ofuk hore. Lenze seaty nemaju econ tam sa da len kompresor vypat/zapat. Nevie niekto ako sa spusta ta kalibracia klapiek na Leonackom climatronicu?
tancich
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.06.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tancich »

Ano je to klapkami presne ako pise italo80, to nie je draha oprava.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon - climatronic

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Sebar napísal:Seat Leon 1.9 TDI , r.v 2001, dig.climatronic. Chcem sa spytat ci cvakanie v climatronicu je normalny jav alebo s tym treba nieco robit...
Sprav si test akcnych clenov priamo cez climatronic, pozri ci mas nejake chyby, pripadne ich vymaz a sprav test opat.

https://forum.octaviaclub.cz/index.php? ... matroniku/

Najdes aj videonavody na youtube.

Cvakanie byva aj standardnym zvukom, ked klapkami pohybuju servomotorceky. Stava sa ale, ze je vydrata odporova draha potenciometra a climatronic dostava od neho zmatocnu spatnu vazbu o polohe klapky a tym padom nou zmatocne hybe. Toto ale uvidis v chybach. Vtedy je najistejsim riesenim nehybat s klapkami ak sa jedna o klapky rozvodu vzduchu a nechat nastaveny staly rozvod, alebo vymenit. Idealne za nove. Najst si presny servisny postup aby si zbytocne nerozoberal palubovku a budes vediet kde a ako ich pomenit. Z hladiska veku auta je investicia do novych klapiek ako mrtvemu novy kabat. Bohuzial tie auta nech su akokolvek spolahlive v niektorych ohladoch trpia na starobu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten zvuk je zvuk klapiek u starych bmw z tej doby ako ten seat normalna vec.chyba je tesnenie na klapkach.prilepuje to klapky a ked sa otvaraju motorcek vyvinie silu aby to otvoril a v tedy to pukne ked sa klapka odlepi.jedina moznost je demontovat vrch palubky alebo nieco ine aby bol pristup k tomu a technickym benzinom tie miesta od stareho lepiveho slnkom zniceneho tesnenia ocistit.vyzera to ako samolepiaci molitan.ale pruzna cast je uz zlisovana klapkami slnkom prehriata a lepi to klapky.vyberat cely box kurenia klimy je drahsie a pracne ako demotovat celu palubnu dosku.musela by sa vypustit voda z motora a odsat klima napln.a potom nove tesnenia klima potrubia a znova vsetko naplnit.

netreba to dlho odkladat tie male servomotorceky dostavaju zabrat.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je problem s kurenim v zime a motor je ok tesnenie pod hlavou termostat chyba je snimac vnutornej teploty v climatronicu.ovplyvnuje teplotu hoci je automatika teploty vypnuta.reguluje to aj na econ.je spinavy od prachu staci ho len ofukat len nie z 5cm vzdialenosti kompresorom.naj je demotovat otvorit ten climatornic a tam bude.je za tou malou mriezkou bud nalavo alebo napravo medzi tlacidlami.bude totalne zabity prachom nieco ako fanko v noteboku.
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

tonoaa.... V tom.teste akcnych clenov pisu stlacit econ+... Lenze seatacke nemaju econ maju len tlacidlo na kompresor , potom ako sa to spusta?
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Seven.....ale a este mi obcas cez vyduch vyleti nejaky ten molitan von...to s tym asi tiez nieco ma ci? Na to kurenie ako si vravel ten senzor....inak ma.toto cvakanie ze tie klapky nie su ok vplyv aj na to ze clima v lete slabsie chladi ako by mala alebo to s tym.nema nic spolocne?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ak v lete slabo chladi treba skontrolovat chladivo ci ho ma dost cidlo tlaku zopne aj pri polovicnom naplneni ale ak do toho nikto nesahal a vsetko je top nehnile tak predny chladic je spinavy je prvy chyta v zime vsetko blato a v lete hmyz.dole predny naraznik masku a vapkou mocit.uvidis toho blata co vytecie ale treba to mocit aspon pol hodiny.kto jazdi dlhe cesty v horucavach zvykne potrubie namrznut tiez slabo chladi predny chladic alebo ma to iny nazov odborne
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

popritom ked je predok demontovany aj intercooler vapkou vymocit.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Sebar napísal:tonoaa.... V tom.teste akcnych clenov pisu stlacit econ+... Lenze seatacke nemaju econ maju len tlacidlo na kompresor , potom ako sa to spusta?
Skus tu https://www.honestjohn.co.uk/forum/post ... tm?t=15023
Seven, ziadne klapky nie su slnkom znicene, pretoze slnecne ziarenie na ne nedopada.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zle si cital ----------------tesnenia su slnkom znicene-----------

vekom a teplom su znicene to auto ma 18 rokov na to netreba zabudat
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Nevie teda niekto prosim vas ako sa spusti ten test akcnych clenov na Leonackom climatronicu lebo v tych linkoch som nic take nenasiel
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných