Dobrý autoklampiar

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Dobrý autoklampiar

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Chlapi, poradíte dobrého autoklampiara? Som z Levíc, ale nie je problém pricestovať do 150 km. Mám Peugeot 307, r.v.2002 a nejaké dierky na prahoch :), pár krát sa mi aj stalo, že som zostal visieť na prahu. Väčšinou si na aute robím všetko sám, ale zváram iba elektródou, nemám COčku a ani som karosárčinu ešte nikdy nerobil.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Potrebuješ len šikovneho zvarača z CO-čkou ..


Ozaj dobry autoklampiar opravuje ťažké buračky,

auto pretrhnute napoly , ohnute do banana, strecha preliačená tak,že vyzerá ako kabriolet..

Lenže takí autoklampiari už pomaly vymieraju..

a vzhĺadom k cene aut su taketo opravy ťažko nerentabilné, a podĺa nového, pre neautorizovane servisy a garažmajstrov aj ZAKAZANÉ ...
peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Si ma potešil :). Tak ale nejaké tie finesy by mal dotyčný ovládať, snáď..., kde tie prahy vyrezať, prípadne nejaké to ohýbanie plechov, tmelenie... a potom to bude treba aj namalovať (nalakovať)... Už vidím, ako kupujem COčku :).
Mimochodom, keď popisuješ tie búračky, ktoré opravujú dobrí klampiari..., som myslel, že tak zmasakrované autá sa šrotujú, resp. dá sa privárať aj skelet karosérie? Momentálne totiž riešim veľkú dilemu - máme feliciu, ktorá je r.v. 1996, stále v rodine, má stk/ek do júla 2019, najazdených originál 115 tis.km, motor 1,3, verzia s jednobodovým vstrekovaním Bosch..., ale má chytený nosník vpredu, žena ho minulý rok pustila do jarku... Jej návrh je auto odviezť na vrakovisko a nechať zošrotovať... Mne je to veľmi ľúto, lebo vidím, čo sa dnes vyrába, toto auto naštartovalo vždy, keď bolo treba a veľakrát sme ho mali ako jediné pojazdné, navyše vieme celú jeho históriu, mladší chlapec sa mi na ňom učil jazdiť po poliach, až mu vyletel zadný tlmič do kufra :)..., proste prežilo toho veľa a ten motor naštartuje aj o 10 rokov, len tá kasňa akosi odchádza skôr... Dá sa to tiež COčkom dovariť? Myslím nosník a potom to prípadne dať na rovnaciu stolicu (lebo je trochu ten nosník posunutý a nedosadá ani kapota motora), resp. celý predok je mierne, ale fakt len mierne vyosený. Ak by sa dalo, chcel by som ho ešte zachrániť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Feliciu v hodnote 300 € Ti dnes nikto nebude rovnať na stolici, jednak stolice maju až na riedke výnimky len autorizaky ,
a cena za tuto opravu by bola ASTRONOMICKA

Lebo ak sa skelet raz odstroji, tak je treba robiť aj ďalšie veci nielen 1 nosnik.

Existuju sukromne dielne v krajinach na juh a na sever od Slovenska , kde je početna klientela majiteľov,
ktorí si svoje auta vážia bez ohĺadu na ich skutočnú hodnotu.
Hĺadal by som tam, hlavne ak je u Teba jazykova vybavenosť sa z nimi dohovoriť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ale tuším, že o zvaraní, nemaš veľký šajn.. vyvarať CO-čkom plechy karoserie farbené zvonku aj zvnutra ,
je ta najhnusnejšia robota aka existuje...
Pred cca 20 rokmi som mal CO-čku a fušoval som v jednej garaži..
Raz za mnou prišiel jeden typek z Fiatom Uno, že mu ho treba vyvariť ,
na otázku ako si to predstavuje mi ukazal dieru na blatniku a povedal , že to mam obrusiť a hned možem vyvarať , že on mi z tým pomože...
Keď som mu vysvetlil , že z auta treba vyhadzať von koberčeky , sedadla a tak začať vyrezovať a vyvarať a že to bude trvať min.2 týždne
povedal ,že tak nie, že on ma predstavu ,že to ma byť hotové tak max.za 2 dni...
Tak som mu rovno povedal,že ĺutujem , že nie som schopný to urobiť tak ako si to on predstavuje.
Takže dufam, že nie si podobná krvna skupina... :40bd:
peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Tak jasné, že taká krvná skupina nie som..., ja by som ti dal 3 dni :) Ale s tým farbeným plechom dobrá pripomienka, mňa by to asi napadlo, keby som chytil horák a plech do ruky, že idem na to... Ale čo sa týka toho zvárania, tak myslel som skôr na bodovanie, dnes má tú funkciu už skoro každá Cočka a čo som pozeral aj videá na jútube, tak dosť sa to boduje... Zdá sa, že si to budem musieť ešte raz premyslieť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných