Renault 5, 1.6D - roztrhnute rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Renault 5, 1.6D - roztrhnute rozvody

Príspevok od používateľa prioritasko »

Ahojte.
Davnejsie sa mi podarilo roztrhnut rozvody.
Mechanik nasiel 2 ohnute ventily,ktore vymenil.
Auto po vymene strasne dymilo a malo slaby tah.
Po navsteve ineho mechanika uz tak nedymi(nie je to tak vidiet),ale stale vychadzaju z vyfuku neprijemne splodiny,vsimol som si auta,ktore idu za mnou sa drzia vzadu a nelepia sa na zadok
Slaby tah stale pretrvava a objavil sa novy symptom a to vypinania motora za jazdy.
Pred STK by som to chcel dat dokopy ,aby to este trochu pojazdilo.
Jedna sa o naftovu R5ku z 1989.
Neviete nahodou kde by mohla byt zrada?
Dakujem za kazdu radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko povedať čo presne,dym je o palive a vzduchu.Pokiaľ je motor osadený Bosch čerpadlom tak býva problém so zalepeným presuvníkom predvstreku,hlavne pri dlhšom odstavení.Je to najjednoduchší existujúci diesel.Vstreky von na skúšačku,to má ešte spústa dielní tie stolové,špičky sa kúpiť ešte dajú a stoja haliere,nastaviť čerpadlo na indikátor a musí to ísť bez najmenšieho zadymenia.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Vstreky by mali byt ok,tie sa kontrolovali.
Do opravy cerpadla sa mechanik nejako nechcel pustat,asi sa bal,ze to zavzdusny.
Este ma napadlo,ci okrem ventilov nemohlo byt v motore poskodene nieco viac,alebo ci vymenil vsetky poskodene ventily.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ako píšeš asi tam bude poškodené ešte niečo, možno málo ale predsa.Mali sme kedysi v robote Renault Express 1,6d bol to kráľ spoľahlivosti.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Dymenie a slabý ťah sú jasným signálom zlého spaľovania. Ako prvé treba skontrolovať nastavenie rozvodov a synchronizáciu s čerpadlom. Keď pred roztrhnutými rozvodmi čerpadlo fungovalo, nevidím dôvod, prečo by prestalo fungovať po roztrhnutí rozvodov. Ak nepomôže kontrola rozvodov a nastavenia vstrekovacieho čerpadla, tak znovu rozobrať motor a detailne kontrolovať piesty, rovinnosť hlavy, ojnice a uloženie ojníc na havarovaných piestoch (ventiloch).
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

no a preco si vlastne tie rozvody nevymenil cele? ved to by mozno vyriesilo cely problem...
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Rozvody su tam uplne nove.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A boli isto ohnuté len dva ventily? nemá to aj niektoré dalšie načaté a zlý tlak v niektorom valci že ich podfukuje ?
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Je to dost mozne.
Mechanik povedal,ze nasiel 2 ohnute ventily,ktore vymenil.Neviem akym sposobom zhodnotil,ze ostatne su dobre,ale tak som myslel,ze sa tomu rozumie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní