Fenomén LSPI maloobjemových motorov

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre mladšie generácie sa ukazuje ako dobrý nápad bike-sharing. Platí to ale len v prípade ak sa prepravujem sám.V rámci mesta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

cicmanec napísal:pedro, pedro, treba čítaj poriadne, radšej trikrát kým niečo vypustíš...

1. o hypotéke tu reč nebola a 2. ak by aj bola tak snáď výdavky na bývanie, ktoré je potrebné a na hodnote nestráca, nechceš porovnávať s kopou budúceho šrotu?! :::

A dúfam, že nám nechceš nahovoriť, že je rozumné zadĺžiť sa kvôli kúpe auta (jedno či nového alebo jazdeného) resp. minúť naň všetky svoje budúce príjmy na x rokov dopredu?
cico určite to poznáš :práve si premeškal príležitosť mlčať.
1 o hypotéke bola a ja som ju začal
2 porovnávanie fin gramotnosti s ňou súvisí
3 áno je rozdiel minúť požičané peniaze na auto a na bývanie ale napriek tomu majú jedno spoločné, musíš to zaplatiť.
4 či je rozumné zadľžiť sa kvôli kúpe auta to je na zvážení každého jednotlivca v akej situácii sa nachádza. aj keď má niekto malý príjem no dostatočnú rezervu(napr. zdedil, predal dom, polia ...) tak si pokojne môže dovoliť auto na splátky,ale ako to väčšinou býva sused vie viac ako ten čo to má doma. možností a variant je nekonečno,netreba za všetkým vidieť nulu a na konte a 20 litrov sekeru.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Žiješ na Slovensku, čítaš noviny, stretávaš sa s ľuďmi?! Priemerný plat (kde je potom medián?) tisíc eur a vozový park lepší ako v Nmecku! Mladý chlapec, prvá výplata a čo si za ňu kúpi? No auto! A ak mu to nevydá tak si požiačia! A u starších to bohužiaľ veľmi iné nie je. :::
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

mhlavaty napísal:Ja ani mesto nevnímam ako problém pre diesla,samozrejme zase si musíme povedať ktorý áno a ktorý nie. V čom je problém diesla v meste ? toho až tak veľa nie je,a aj to sú riešiteľné veci z ktorými sa dá žiť.
Podtáčanie - problém riešiť ?
Zanášanie sania karbónom- problém vyčistiť raz za 100 tis km ?
Ohrev motora je pomalší...problém riešiť ? Sotva

Nesmie sa zabudnúť že takto denne jazdí stotisíce dieslov v tých najmenej vhodných podmienkach (podla mudrcov) full prehustenej premávky od BA po KE. Ja nevidím otvorené kapoty ako keď rusi opustili kasárne.Tak s čím operujú ľudia ktorý diesla nikdy nemali a mať nebudú.
Pokojne nech si jazdia hoci na bioplyn,ak v tom bude fantázia aj ja prejdem na ekonomickejšiu prepravu rád.Ale momentálne sa o ničom takom nedá rozprávať a neklamať,aké to je úžasné.My sa držíme toho svojho kde nám nik nemusí vysvetlovať či výhodné je či nie,vieme svoje a to stačí.Nepriateľstvo z hlúposti nie je dobrá vec
Ludia sa nevyhybaju dieslom lebo nechcu jazdit lacno, svizne a na nizkych otackach aj vo vyssich rychlostiach - podla mna najlepsia vyhoda dieslu. Mozu to volat chrochtak kolko chcu, ale pri 130 vzdy prijemnejsie ako uvrestany benzin.

Ludia sa vyhybaju dieslu, lebo maju zle skusenosti v tomto bananistane, behaju kratke trasy a nemaju takeho mechanika co pomoze prevenciou ale iba vymeni za draho a bez efektu. Alebo sa boja, ze by im diesloveho milacika niekto ukradol ak sa jedna o vw group a hlavne preto, ze sa boja jeho zlozitosti a nakladnych oprav.

Aj ked pre vas je to nepochopitelne a z pohladu zivotnosti by ste jednoznacne volil diesel, lebo ho poznate ako svoju dlan, ale nejako ta zla povest a nakladne opravy vzniknut musela.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlas.Treba ísť do histórie keď otvorili hranice a navláčilo sa mraky fiatov Tipo Ritmo atd. Keď ráno štartovali budili celú ulicu.mechanici im ani za mak nerozumeli a v podstate nerozumejú dodnes,a to sme o niekoľko generácií ďalej.Bolo to hlučné,zadymené akurát jedine že spotrebou dobré. Technika pokročila a priniesla Tdi a obrovskú otvorenosť systému,dostupnosť informácií,diagnostiku za soplík a tunerský boom.Ako vo všetkom,pár ľudí na vysokej úrovni prekričí vždy tlupa hlupákov a taký dymiaci Golf sa stal takmer legendou ku ktorej si už iba pridať vymletú hlavu zo šiltovkou naopak ale kapucniaka.Logicky že sa u ľudí dostaví patričná obľuba,a nik im to nemôže ani zazlievať pretože výhrady sú plne oprávnené.
aby ani to nebolo dosť prídu emisné systémy a ako inak,čo magor to vymlátené DPF.Nevieš opraviť - zlikviduj.Kliniec do rakvy zatlčie klamstvo samotnej fabriky - Dieselgate čo je síce problém ako hrom,ale zase sa na ňom priživý každý blbeček.takže sme tam kde sme....ako rusi hovoria -eto naše delo !

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, tuninka a 11 neregistrovaných