Seat - áno alebo nie?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

durezy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.05.2019 07:54
Zdieľať na Facebook

Seat - áno alebo nie?

Príspevok od používateľa durezy »

Dobrý deň, ahojte.
Hľadám si nové auto a podmienkami sú: benzín, automatická prevodovka, 4x4, vyšší posed/lepšia prejazdnosť, nech to nie je obrovská krava, bez športových sedadiel a nejaký normány výkon... Vozidlo chcem kúpiť nové, vyskladané na želanie.

Konkrétne sa mi páči Seat Ateca XCELLENCE 2,0 TSI 190 4Drive 7-DSG a tu začína moja otázka. Z veľa strán počúvam, že Seat nie, na to sa vykašli, je to odpad VW group. NIKTO mi však nevie povedať, čo presne je na tom aute zlé. Neštartuje? Hrdzavie? Nehrá rádio? Chodí na olej? Nekvalitné komponenty? Aké? Proste nejaký normalný akceptovateľný dôvod, prečo nie mi doteraz nikto nepovedal.

Mne to príde tak, že je to ďalšie auto z koncernu, používa koncernovú technológiu, ktorú poznám (cez Škodu aj VW) a som s ňou spokojný. Či mýlim sa? Kľudne by som zobral aj Škoda Karoq, lenže 2,0 TSi sa robí iba v športovej verzií so športovými sedadlami a tie práve ja nechcem.

Vedeli by ste mi prosím poradiť?
Ďakujem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemýliš sa.Rozdiel medzi škodovicou a Seatom je minimálny prípadne žiadny.Ani z hladiska opravy jednej či druhej značky nevidím rozdiel ktorý by stál za zmienku.Menšie rozdiely sú v nepodstatných veciach a sú skôr konštrukčného charakteru ako tú istú vec v detailoch vyriešili jednotlivé značky štvorlístka.Audi veci zbytočne komplikuje do absurdna až nezmyselne,škodovka podobnú funkciu vie urobiť nepomerne jednoduchšie pritom poskytne ten istý benefit a úžitok.Ibaže tak škoda ako aj Seat idú posledné roky velmi divnou cestou vývoja svojich agregátov a tak treba prijať jednoduchý fakt,že v prevádzkových nákladoch budú porovnatelné z prémiovými.Ja som výlučne grupový,ale dnešný vehikel od nich ...ani zadarmo,pasca na peńaženku a nie bársaká..O 10 rokov bude z nich 90% luxusným kurínom pre sliepky.Z môjho pohladu je to Ateco kompilát všetkého čo čo raz bude prvý či nasledujúci majiteľ preklínať,obsahuje všetko čo prvým problémom privedie majiteľa do blazninca a jeho rodinný rozpočet do krachu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Moj vyber z koncernu, by bol Kodiaq RS /nafta/ alebo SEAT Ateca CUPRA /benzin/

lenže je tu taká maličkosť, obidve tieto auta ako nové atakuju hranicu 50 000 €
čo sa pri triezvom rozume, jednoducho NEDÁ STRÁVIŤ...

Ale ak by v peniazoch nebol problém, tak jednosznačne AUDI RSQ-3
fukany 5-valec na benzín...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vyrába ju Škoda v Kvasinach na tej istej linke spolu so Škodou Karoq ,posilam link
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... FXk6_50yJT
durezy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.05.2019 07:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa durezy »

Ďakujem vám veľmi pekne za radu aj linku :) Čo sa týka Cupry alebo Karoqu RS, obe som skúšal, jazdia perfektne. Cupra Ateca je moc športová- načo a Kodiaq je navyše zbytočne veľký + diesel. Ja by som rád taký zlatý stred, nech potiahne keď je treba ale stále nech je "obyčajné"
ešte raz vďaka!
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní