Opel Insignia - zdochne pri zapnutej klime

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sagavest
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.04.2019 15:50
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - zdochne pri zapnutej klime

Príspevok od používateľa sagavest »

Zdravím,

mám takýto problém s Opel Insignia 1.6 85kw.
Auto je prerobené na LPG. Chyba sa ale prejavuje aj pri jazde na LPG aj pri jazde na benzín.

Pri dojazde do križovatky a vyšľapnutí špojky. Motor zdochne, ale len vtedy ak je zapnutá klimatizácia. (ako silno musí byť zapnutá klimatizácie závisí hlavne od toho koľko ľudí je v aute.. keď idem sám musí byť klimatizácia zapnutá takmer naplno,aby auto zdochlo) a tiež je to dosť sporadické .. nestane sa to na každej križovatke.

Keď je klimatizácia vypnutá táto chýba sa neprejavuje.

Auto som kúpil minulý rok v júny a málo reálnych 103000km. Odvtedy som najazdil 17000km a menili tieto veci:
1. Olej, všetky filtre okrem palivového a servo olej
2. Vnútorné aj vonkajšie rozvody, vodná pumpa, iridiové sviečky
3. Výmenená zapaľovacia lišta, lebo auto začalo isť na tri valce
4. Výmenené zadné aj predné brzdy (kotuče, doštičky, vodítka)
5. Výmenená škrtiaca klapka, váha vzduchu, hadice sania, senzory vačky -> pretože pri studenom motore na voľnobehu začali lietať otačky a skapíňal motor, ale nepomohlo to
6. Oprava podpalených ventilov, pretesnenie hlavy atď -> pomohlo to s otačkami pri studenom motore
7. Nastavenie LPG, výmena celého reduktora a aj filtrov -> ale so zdochiňaním motora pri dojazde do križovatky to nepomohlo..

Klimatizácia inak pri bežnej jazde funguje úplne normálne a chladí ako ma.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi je to choroba aut z produkcie GM pri dorábke LPG
a može za to použitý system vvti

mne na Chevrolete Orlando robí to isté, že pri zapnutej klíme neudrží volnobeh a zdochne, ale tiež len niekedy.
Ale len pri jazde na LPG, pri jazde na benzin, nezdochne nikdy.

Mierne pomohlo prestriekanie konektorov od LPG vstrekov odmasťovacím sprejom,
dalej na elektricku sustavu maju vplyv použité zapalovacie sviečky.

Proste system LPG je predovšetkým o vyladeni zapaľovania ...

Tiež velka pochvala odo mňa za PRIKLADNU UDRŽBU :300f:
moj nazor je, že pred každou prerábkou na LPG by najskor mali byť zamontované nove sviečky a nová zapaľovacia lišta /cievky/
V nasledujucich prispevkoch Ťa poniektorí budu odrádzať od iridiových sviečok, ale pri zamontovaní obyčajných sviečok, auto pojde citeĺne horšie do otáčok, a bude lenivé ,nechcem písať, že bude horší vykon...
Aj ked si to myslim a na zaklade MOJICH skusenosti som o tom presvedčený.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nad tym netreba spekulovat, ale pozret co sa deje po zapnuti klimy, az to skolabuje do zdochnutia co tomu predchadza ? diagnostika neni len citacka kodov a mazanie, ale aj a najma zive data :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ide o to, že kompresor klimy sa zapína sporadicky , ked je zapnuté vetranie v kabíne.. Nejde to od seba oddeliť ,
aby sa dal vyradiť kompresor klimy a ofuk okna aby fungoval..
To je k.o.ko.tske riešenie podĺa mňa.

Jednoducho ked sa zapne kompresor klímy , urobí takú zaťaž na beh motora, že motor zdochne,samozrejme bavíme sa o chode na volnobeh
podľa mňa je to prúdova zaťaž a vtedy zoslabne iskra a preto motor zdochne...
Ale to je len moja teoria..
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

ja mam octaviu 2, r.2009, 1.4 - 59kw,LPG, a robi mi to tiez!
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Riadiaca jednotka by mala zaznamenat poziadavku na zvysenu zataz zapnutim kompresora klimatizacie a tomu sa prisposobit, prisposobit riadenie motora tomuto zatazeniu ak toto ona nevidi tak potom to ani riesit nebude.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

"Auto som kúpil minulý rok v júny a málo reálnych 103000km. Odvtedy som najazdil 17000km a menili tieto veci: "

Neuveritelne.
Sam som mal Opel s tymto motorom a predal som ho za srotovu cenu - tieto 1,6 benziny su katastroficky nespolahlive. K tomu hrzda a nespolahlivost elektriky a hla, mame auto, ktore s tazkostami dozilo 100000 km a uz je v polcase rozpadu. :-(

Opel vie, preco dava zaruku len dva roky :-(
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre mňa je opel doslova schizofrenická značka. lol
Kúpil som manželke Corsu a skoro nás priviedla na mizinu. Zbavil som sa jej ale o pár rokov som sa dal ukecať a kúpil som synovi zase Corsu. To auto za rok jazdenia nepotrebovalo nič, ani len otvoriť prednú kapotu.
P.S.: pre rýpalov - nie mladý nelieva ani kvapalinu do ostrekovačov, auto neumýva a ani nevysáva - vyzerá ako mrdník ale je jeho a jazdí. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

ja sa priprajam k odpovedi od laca, ze tam je chyba v tom pripojeni lpg, no a s oplami je to tazko, pekne auta, ale nikdy nevies ci z neho bude uzitocne auto alebo kos na prachy, opla by som kupil len noveho v zaruke nie jazdeneho...
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Opel nie je na tom o nič horšie ako ostatné značky. Veľmi veľa závisí od prístupu predošlého majiteľa. Samozrejme ak niekto kúpi ,,vydojený" kus tak musí zainvestovať a naopak. Na skodovkách trebárs nehnijú káble, alebo VVT systém na Renaultoch alebo separátor oleja na BMW a pod? Každé auto má nejaké muchy len na Vw grupu alebo na prémiu sa samozrejme nekydá lebo to sú najlepšie autá že?!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to vidím skôr tak, že u každej značky sa to láme v inom roku. Konkretne Opel? Astra F v nafte super auto Astra G pohroma. A tak by sa dalo isť typ po type u všetkých značik. V každom teame si inokedy uvedomili, že nemôžu vyrábať držiaky, lebo by sa im nové nemíňali.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

kozmert napísal:Každé auto má nejaké muchy len na Vw grupu alebo na prémiu sa samozrejme nekydá lebo to sú najlepšie autá že?!
A ty ktoré fórum čítaš?! :::
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných