Jazdené auto rok výroby 2013 - 2010

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
cotus
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.03.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Jazdené auto rok výroby 2013 - 2010

Príspevok od používateľa cotus »

Zdravím.
Podľa môjho prehľadu a požiadaviek (priestor, kotúčové brzdy aj vzadu) mi vychádza poobzerať sa po benzíne Kia Ceed... Existuje aj nejaká iná (lepšia) možnosť?
Auto NEBUDE v garáži - použitie 90% na krátke trasy: 10 - 40km raz za čas návšteva u rodičov prípadne výlet (300km) - 4osoby preto by som chcel nie celkom malé auto - kvôli batožine... ročný nájazd cca 8000 km.
Momentálne mám octaviu 1 (2005r) tiež kupované ako 7ročné (malo 190 000 km nájazd) a slúži spoľahlivo.
Hodnota auta - cca 4000 € - s tým že rátam že takú tisícku by mi mohli v bazáre za tu octaviu spustiť...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Toyota auris alebo corolla. 1.6 valvematic je skvely motor. Alebo civic v benzine, len ten bude drahsi. Nebal by som sa ani fiata bravo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kiu by som po zaruke nebral :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ja by som auto bez kotúčov vzadu veľmi nechcel, ale môžem sa opýtať na túto požiadavku ? V tej Kii bude motor 1.4, 1.6, čiže žiaden trhac asfaltu.

Tiez by som sa priklonil k Toyote Auris, prip. Civic 1.8 103kw.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Kiu benzin az od 2012. Kvoli rozvodom

A Martin, za tu cenu valvematic nezozenie, aspon si myslim. Ale predchodcu 1.6vvti ano, co tiez nebude najhorsia volba.

Potom je moznost vybrat vozidlo bez variabilneho casovania ventilov. Casto su to ale konstrukcne stare motory softverovo priskrtene na vysiu emisnu normu = vlazny prejav agregatov, ktore boli v minulosti celkom zive. Teda treba vybrat vzhladom na potrebu.
cotus
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.03.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cotus »

Dep napísal:Ja by som auto bez kotúčov vzadu veľmi nechcel, ale môžem sa opýtať na túto požiadavku ? V tej Kii bude motor 1.4, 1.6, čiže žiaden trhac asfaltu.

Práve že chcem - kotúče aj vzadu... mal som thaliu, momentálne oktaviu 1 a je to neskutočný rozdiel ak porovnám s napr. s C3. Tá mala kotúče aj vzadu a som skoro rozbil nos keď som prvý krat zabrzdil.

Asfalt sa nechystám trhať ... :3906: prvé auto thalia mi slúžilo 8rokov a momentálne oktavia ma 77 Kw a na moje potreby je to tak akurát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jazdene auto z tohto obdobia 2010 a vyššie nie je problem vybrať z atmosferickym motorom, čo je vyhoda v jednoduchosti a nenaročnosti na udržbu a samozrejme vydrži takeho agregatu..

O možnosti prerábky na LPG,len ticho pošepnem.. :28b7:

Sučasné oturbené motory malých objemov automobilky púštajú jednak kvoli kvazi "zelenému" ekoterorizmu a tiež kvoli dopytu
hlupych zakaznikov, čo nemaju správne priority... :..:

Teraz v polroku 2019 je velký problém vybrať kvalitné , neporuchové a spoĺahlivé auto , ked by sme si mali vyberať z nových aut.

A kotúčové brzdy aj na zadných kolesach ?

U normalnych aut je to štandard. :4012:

Bubnové brzdy vzadu su len pre low-cost.

Moj typ je Honda CRV atmo-benzin 2.0 i prerobitelný na LPG, vyrabal sa do r.2018
Poťažmo Honda HR-V tiež s atmosferickym motorom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cotus, si si istý, že ten rozdiel bol spôsobený kotúčmi? Lebo podľa mňa brzdia porovnateľne, len sú neporovnateľne lacnejšie a jednoduchšie na údržbu...
cotus
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.03.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cotus »

Objavil som ešte niečo take:
https://www.aaaauto.sk/sk/ford-focus/ca ... rt%5B%5D=0

Ročník, cena, nájazd niečo podobné ako keď som kupoval terajšiu oktaviu ....
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Som rad, ze to cicmanec napisal, lebo podla mna pri aute za 4-5 tisic ako pise zadavatel, je asi posledne co by ma trapilo, ci su vzadu bubny alebo kotuce.

74kw focus jasne ze moze byt, normalna atmosfera overena, ale z aciek by som nebral a preverit stav. Minule som strasne zhumplovany focus videl.

A na internete sa docitas dostatok pripadov vysokej spotreby oleja toho focusa. Nezistoval som hlbsie ale vraj to bolo sposobene pouzivanim nejakeho nie najlepsieho oleja normy A1/B1 ci tak nejak a predlzeneho intervalu vymeny. Ale tak toto plati pri vsetkych tychto atmosferach.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem teda, mal som vela auta s bubnami, teraz mam auto s kotucmi, zeby som kvoli tomu nemohol predtym spat ? rozhodne nie...ani to nepovazujem za hodne zmienky, na aute do premavky, ne na besnenie su bubny uplne v pohode, praveze o nich dlhe km ani nemusis vediet, iba si ticho robia svoju pracu, fakt by ma zaujimalo kolko soferov osobaku sa dostalo do problemu kvoli vykurenym bubnom ze im klesla stycna plocha kvoli natiahnutiu otvoreneho konca este k tomu vzadu lol, jediny problem bude esteticky az tam su volake otvorene hlinene kolecka, ten bubon nevypada nic moc lol, hrdzavy katastrofalne a az ho natres barvu, tiez zrovna prvu cenu za krasu neziskas lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Rozmyslam co chce zadavatel zmenou auta ziskat.... jedine z nudy problemy
cotus
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.03.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cotus »

keyness napísal:Rozmyslam co chce zadavatel zmenou auta ziskat.... jedine z nudy problemy
Chcem sa voziť ďalších 7 rokov.
Veď preto si nechávam tuna poradiť... nie každy je zbehlý absolútne vo všetkom.
Ak sa pozriem spätne na moje počiný a zrátam ročné náklady koľko ma stáli moje tri auta:

Prvé nové auto - Thalia na leasing. Vozidlo ma vozilo 8rokov predané za nejaku ostatkovú cenu - preplatený leasing + 4 roky havarijne poistenie + 4 roky prehliadky v servise...

Druhé nové auto - Kia ceed - z rodinných dôvodov po roku predané - za cenu...hm najdrahší rok

Tretia jazdená octavia1 - rv 2005 (190 000km) - kúpena v 2012 bolo to sedemročné auto za 2 900 € a vozí ma dodnes. A dal som akurát vymeniť po kúpe rozvody, mechaniku na el. okne na pred. dverách - pred rokom sviečky, lambda sonda a nová baterka. Nikdy ma nenechalo niekde visieť.

Ekonomický mi ta 3 možnosť príde ako najvýhodnejšia - tak z mojích skúsenosti je len prirodzene že sa obzerám po niečom podobnom.... 7 rokov pred bytovkou mi už to autíčko nevydrží - keďže nie som typ čo by nahánal diely po vrakoviskách a internete. Motor je OK ale čo z toho keď už sem tam hrdza a takisto plasty pomaly odchádzaju na "starobu".

Mne to pride celkoom logické teda - ak sa nájde niekto čo si dokáže autičko nejaký čas ešte udržať tak ho predať kým ma aku taku hodnotu - a kúpiť niečo novšie aspoň na dalších sedem rokov.

Fúuh nejak som sa rozpísal :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hrdzu ošetriť rovnako ako to robíš so zábradlím na balkone. Dá sa to aj pred bytovkou, moj syn to robil v zahrade na trávniku. On navyše aj laminoval,kde niečo zachýbalo. Na plasty sa totalne vykašli, ale ak by ťa estetika velmi trápila tak kup v Lídli sekundové.
A keď ťa nevydrží 7 rokov ale len 5 aj tak získaš.
Mne auto s 450t km a totalne hrdzavým spodkom - ale zalaminovaným a natretým, krásne prešlo cez stk bez úplatkov. Motor ok, brzdy ok, čapy ok. :4012: Nerozmýšlam nad tým kolko vydrží, ale rozmýšlam nad tým kde by mi chýbali eurá ak by som velmi chcel iné. :300f:
Možno kúpiš novšie a budeš mať pocit, že sa lepšie vozíš, ale nekúpiš deťom v lete bicykel, nepošleš ich do tábora. A stále to bude len tvoj pocit , lebo rodina bude ohúrená prvé tri dni.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Pozri si ako hrdzaveju ford focusy , a nemam pochyb o tom ze na octavii by si sa povozil dalsich 7 rokov ale samozrejme ze uz je osarpana atd. Ale ty si chcel podobne bezproblemove auto..... a take uz, za ani podobne naklady plus jeho cena proste neexistuje...a ani uz nebude a darmo ti budu radit kup si hondu kup si focusa. A kedze di msl thaliu a stacila ti tak nie si moc narocny. A z toho vychadza kup si ake sa ti paci ale nakladovo pofobne octavii nebude uz ziadne
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, tuninka a 8 neregistrovaných