STK na americké vozidlá

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

racingpartner
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.07.2017 15:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa racingpartner »

Zdavím mam informacie že od 1.6 .2019 sa ma niečo zmenit na STK amerických vozidiel že by to malo ist aj z normami DOT tak ako v čechách mate prosim niekto blizsie informacie ? Dakujem Racing
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Homologizácia amerického auta

Príspevok od používateľa turista »

Čaute,

ako sa dá prihlásiť americké auto na slovenské značky?

Chrysler Town & Country
rok vyroby 2010; 4.0L/ SOHC V6; 187kW, automat

V jednej českej firme, kde robia prihlásenie na český TP mi povedali, že to nevedia lebo auto má viac ako 8 rokov

EDIT:
tak som si to prevolal, ako som to pochopil, tak potrebujem originál americký techničák a k tomu nejaký európsky papier (nepamätám si ten názov), ak neni ten európsky papier tak je prúser :D

Inak homologizáciu vedia spraviť aj na slovenskej STK (ak je ten európsky papier), stojí to cca 600e za papier + treba európske svetlá, blikačky, pásy,.. Potom samozrejme treba aj emisnú a kontrolu originality.

Okresný úrad si vypýta 300e kolok (vozidlo mimo EÚ) a vystavia normálny veľký techničák s ktorým potom treba ísť klasicky k policajtom po značky.
braben
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.05.2018 16:49
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braben »

Přihlásit se to dá, ale počítej minimálně 2000 EUR. Stačí mít title a celnici.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

potvrdzujem ze sa to da prihlasit, pretoze Town&Country uplne bezne v Europe behaju. Hadam az tolko bezne, ze si dovolim tvrdit ze vacsina "Voyagerov" v Polsku je v skutocnosti Town&Country.

Pozri si otomoto.pl inzertny portal... nezabudni vyhladat aj Lancie Voyager, kde vacsina [!] inzeratov je v skutocnosti Chrysler T&C. Okrem ineho, Lancia nikdy nebola spravena s pristrojmi v milach - akonahle vidis Lanciu s milami, je to nepriestrelne americky Town & Country.
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Ahojte,

chcel by som kúpiť americké auto dovezene z Kanady a následne prihlásiť na slovenské SPZ.

Moja otázka znie, ma zmysel niečo takéto riskovať keď mi vozidlo nemusí prejsť o 2 roky STK alebo Emisnou kontrolou?

Je predikcia že by sa STK mala sprísňovať na americké vozidla?

Veľmi pekne ďakujem za rady, cením si to.

Pekný deň všetkým
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj Tomi, bohuzial ziadna predikcia nie je a ani nemoze byt. Nevieme co skrsne v makoviciach tym spravnym ludom o rok, o dva, o styri...

Len tak zo srandy, aky je to voz ? Ide o to ci sa ti oplati riskovat / spekulovat.
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Chapem,

Aktualne sa jedna o shleby gt350 rocnik 2016
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je sikovne auticko za ktore by sa oplatilo riskovat. V Europe nie su nejake take (alebo su za extremne vysoku cenu) ?
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

Su aj v Europe presne tieto vozy, ale vsetky su dovezene. Priamo EU verzia neexistuje, tak ako je to u noveho mustanga.

Cize ci uz kupim s nemeckymi papaiermi, alebo si cerstvy kusok homologizujem, risk bude rovnaky.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných