Fiat Stilo 1,9 jtd 59kw - nudzovy rezim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raffo206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2007 14:14
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1,9 jtd 59kw - nudzovy rezim

Príspevok od používateľa raffo206 »

Zdravim. Vymenil som si palivovy filter a odvtedy pri lepsom stlaceni plynu a otacok okolo 3000 hlasi poruchu motora. Auto ide v nudzovom rezime. Po vypnuti motora,zamknuti a otvoreni auta nastartuje akoby nic. Na dve sekundy zahlasi chybu motora a auto ide dalej akoby nic. Pokial prudsie nepridem plyn tak ide uplne normalne.

Univerzalna diagnostika pise regulator tlaku paliva. Ten som aj vymenil no problem pretrvava a diagnostika ho pise dalej. Pise aj EGR ale ten pise uz rok a problem nebol. Auto nedymi za ziadnych okolnosti. Je chipnute na 77 kw uz rok.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

bud to je egr nepises ci je dvoj alebo 4 pinove...ale moze sa zasekavat klapka na turbo.skus ci sa nezasekava.zvykne sa tam dostat po zime slana voda a ohrdzavie..za studena sa to neprejavuje hned ale az ked sa trochu
zohreje motor.inak...nemusis dvere zamknut a otvorit.staci len vypnut motor a zase nastartovat.bude svietit motorak ale pojde ako keby sa nic nestalo.
raffo206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2007 14:14
Zdieľať na Facebook

Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim

Príspevok od používateľa raffo206 »

Ano za studena a hned po opetovnom starte to chvilu ide normalne. Keby som nezamkol a neotvoril tak strasne dlho toci. Starter sa mi menit nechce.

Niekde som cital aj o overboost ventile. Diagnostika pisala regulaciu tlaku paliva a nakoniec to bol tento ventil. To aby clovek vymenil vsetky cidla, veci na ovladanie niecoho ked sa rozsvieti kontrolka motora.

Dakujem za odpoved
raffo206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2007 14:14
Zdieľať na Facebook

Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim

Príspevok od používateľa raffo206 »

Neviem ktori je drv ventil. Google mi vyhodil pod tym nazvom overboost, regulator tlaku, atd. Logicky mi zo spravania motora pride ze v zatazi akoby nemal palivo a vykaze chybu. Vcera som vymenil palivovi filter lebo odvtedy sa zacali problemy ale nic sa nezmenilo. Po starte zasvieti kontrolka motora asi na dve sekundy a zhasne. Dnes az poruchu zhavenia ale po chvili vsetko zhasne. To zhavenie vyskoci po starte cas od casu ako aj brake lamp. Uz si to ani nevsimam. Zhavicw su nove a brzddove svetla funguju a pocitac to nema ako vediet ked startujem bez brzdy . Priste stare auto a stara elektronika.
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Pises, ze chyba je po vymene palivoveho filtra. Aku znacku si tam dal? Napriklad ja ked som nedal znackovy ale lubovolnu nahradu akukolvek, tak mi robilo tieto problemy. Ty si zacal regulatorom podla mna min za 100e. Zacal by som tym filtrom s potom dalej.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Je možné, že ten palivový filter tam proste nepasuje, ide aj o to aký typ, treba kupovať podľa VIN, nie hoc čo, skús vyčistiť EGR...
raffo206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2007 14:14
Zdieľať na Facebook

Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim

Príspevok od používateľa raffo206 »

Bol tam fiaam a vcera som zalozil sofimu plus pripravok na cistenie palivoveho systemu. Vcera bol pacietov stav nezmeneni no dnes sa mu asi polepsilo. Neviem ci filtrom alebo tym cisticim. Zatial nebudem otvarat sanpanske.
raffo206
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.06.2007 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raffo206 »

mlokec napísal:Je možné, že ten palivový filter tam proste nepasuje, ide aj o to aký typ, treba kupovať podľa VIN, nie hoc čo, skús vyčistiť EGR...
Fiaam bol objednavany podla winka. Aj sofimu som tak objednaval. Pred tym tam bol tiez fiaam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných