Znaky spotreby oleja - benzinovy motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

laco1871 napísal:
Fofro napísal:Ďakujem za informácie ... to sú mi teda skutočnosti. Felíciu som mal a na 10.000km som dolial asi 1/2 deci oleja, takže na 1.000km by to bolo 0,005 litra.
Aky ma zmysel doliať pol deci oleja do motora ? :203:
mhlavaty napísal:Velmi jednoduchý.Vždy ak sa kontroluje vie sa kde bola predtým presne a k čomu sa porovnáva.

Ja stale tak trochu nerozumiem. Neviem aku napln/mierku mala Felicia, ale napriklad v benzinovom motore s naplnou 4 litre je medzi hornou a dolnou ryskou mierky 1 liter.

Cize ono pol deci (jeden stamperlik) predstavuje jednu patinu jedneho dielika na mierke. Take mnozstvo sa neda spolahlivo ani odcitat, nie to este skontrolovat ci je to vobec doliate, ked sa studeny olej pozachytava na ceste dole. To musi byt naozaj take homeopatikum pre dobry pocit...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

hjundai napísal:tak mne nissan berie viac než je zdravé ale žiaden dym,ek prešlo vždy bez úplatku, koncovka nie je čierna, sviečky po 50 000km platina krásne takže ono to nebude vždy také jasné.
Ja rozumiem, ze to nikdy nebude 100% jasne, to u jazdenky nikdy, aj keby je clovek mechanik a ma tam dalsich 10 kolegov. Len ma zaujimaju nazory skusenejsich, riesia sa tu denno denne vacsie hova...diny.

Znamy bol nedavno u takeho na prvy pohlad dobreho prveho majitela, takmer rozhodnuty kupit. Nahodou som sa zastavil s nim pozriet a x znakov, ze nieco nie je v poriadku so spalovanim/spotrebou oleja aj ked motor isiel normalne.

Nanos mazlavych sadzi na vyfuku
Modry dym pri akceleracii na volnobehu, atd
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

anonymous-astra napísal:Cize ono pol deci (jeden stamperlik) predstavuje jednu patinu jedneho dielika na mierke. Take mnozstvo sa neda spolahlivo ani odcitat, nie to este skontrolovat ci je to vobec doliate, ked sa studeny olej pozachytava na ceste dole. To musi byt naozaj take homeopatikum pre dobry pocit...
... tak možno som tam nalial deci .... plus mínus :zg282:... jednoducho po výmene oleja sledujem stav oleja a po čase niečo oleja ubudlo, tak som tam frcol niečo z litrovky ... na mierke som videl, že som v strede.
Som zaťažený na detaily, nakoľko z detailov sa skladá všetko.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

anonymous-astra napísal:
laco1871 napísal:
Fofro napísal:Ďakujem za informácie ... to sú mi teda skutočnosti. Felíciu som mal a na 10.000km som dolial asi 1/2 deci oleja, takže na 1.000km by to bolo 0,005 litra.
Aky ma zmysel doliať pol deci oleja do motora ? :203:
mhlavaty napísal:Velmi jednoduchý.Vždy ak sa kontroluje vie sa kde bola predtým presne a k čomu sa porovnáva.

Ja stale tak trochu nerozumiem. Neviem aku napln/mierku mala Felicia, ale napriklad v benzinovom motore s naplnou 4 litre je medzi hornou a dolnou ryskou mierky 1 liter.

Cize ono pol deci (jeden stamperlik) predstavuje jednu patinu jedneho dielika na mierke. Take mnozstvo sa neda spolahlivo ani odcitat, nie to este skontrolovat ci je to vobec doliate, ked sa studeny olej pozachytava na ceste dole. To musi byt naozaj take homeopatikum pre dobry pocit...
1/20
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

0. jeden stamperlik sa skoro ani neoplati pit, neto este dolievat autu lol

1. ja robim tak, ze pozrem je tam plno, alebo 3/4 = neriesim

2. je v polke dolejem 3 deci +- jak sa podari, som urcite do max a nejsom alchymista aby som s tym travil mladost :41c2:

3. som pod polkou dolejem pollitra +- som stale do max

4. ovela menej nemoze v motore byt, lebo som neni ignorant a obcas si taketo veci kuknem

5. pri znamom aute si mozem dovolit dlhe intervaly, pri neznamom kludne interval najprv pred kazdou dlhsou jazdou, neskor sa to natahuje podla stupajucej dovery v kar skor kalendarne :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Pôvodne som chcel tým poldecákom povedať len to, že mi auto žralo nula celá nula nič oleja, lebo sa tu píše, že celé litre na 10.000km ... teraz tu je hláška, že pre pol deci sa neoplatí vlhčiť gágor ... a čo? Ohŕdate sa nad poldecákom? Koľko je norma pol litra? Som precedil všeličo, ale dnes to už nechávam mladším, bo to už nerozchodím tak bystro ako kedysi, už sa dlho regenerujem ... kto si nevypil za mlada, ten nech už do toho nebantuje.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tak o co tam ide vlastne? Davat olej do auta ci nie? :zg282:
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

NIE :3020:
Celá problematika vyústila do poznania, že treba liať poldecáky - borovička, rum, vodka - po vrchnú rysku doliať pivom.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001 a 73 neregistrovaných