VW Passat 1.8t 110 kw - potrhavanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pomerne velký problém pri podobných veciach je to,že jeden problém sa vie rozvetviť na tisíc smerov riešenia,iba navonok sa podobajú.To že niekto vyrieši niečo je síce dobré zobrať do úvahy,ale riadiť sa a opakovať postup býva velmi zriedka to čo platí aj pre nás.Ale takmer vždy si vyberie daň v nejakom nákupe zbytočnej veci.
Na vyslovene diagnostickom fóre asi jedinom na okolí sa rieši niečo podobné,a ja často sledujem akú nesmiernu dobu niekedy trvá kým sa problém vyrieši a radia si diagnostici vzájomne a sú tam asi najšpičkovejší aký tu vôbec existujú.Preto si namýšlať že čítaním a preberaním riešení v iných prípadoch prinesie úspech môže viesť k velkým sklamaniam.Iba ak úplne náhodne.
Jeden prípad pre ukážku,zhodou okolností jediný motor na ktorom som si vylámal zuby za posledných 10 rokov
[img]https://i.postimg.cc/Z0TKDFrr/aaaaa.jpg [/img]

prípad riešený na www.FCD.eu
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ak zapisuje chybu zapalovania, a ak sa dá, treba diagnostikou pozriet ktory valec vynechava a zrejme bude problem so vstrekom.
Ak vynechava a chybu nepíše išiel by som po vahe vzduchu.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

Zakladatel píše že sa mu nezohrieva motor na prevaádzkovu teplotu.
To je celý problem.Motor stale dostava bohatu zmes a v nízkých otáčkách to nestíha spáliť,a preto trha.
Určite to robi za tepla a je zvíšena spotreba.(o dost)
Vymeň najprv termostat.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Lubco...napis mi ss spravu doruesime.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných