BMW 6GT - 630d xdrive verzus 640xDrive

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salofalk
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.04.2019 14:55
Zdieľať na Facebook

BMW 6GT - 630d xdrive verzus 640xDrive

Príspevok od používateľa salofalk »

Rozhodujem sa medzi dieslom a benzinom .Dovoz. Benzin taliansko a diesel nemecko. cenový rozdiel je 2000e v prospech benzimnu ten ma 7000km, diesel má 56 000km. Ročne najazdím 30tisic km.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Predpokladám, že sa jedná o nové/zánovné auto, keď taký nízky nájazd km. Skús si vypočítať, ako častou budeš tankovať pri benzínovom/dieslovom. Asi je jasné, ktorý vyhráva... Ja tankujem 9x mesačne a častejšie by som teda nechcel... Už toto je extrém. Preto - čím nižšia spotreba, tým menší počet tankovania. Na taký nájazd je diesel lepší. Ale s benzínovým možno budeš mať väčšíu radosť za volantom. Skús obe a rozhodni sa.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

vytesať do kameňa - čím menšia spotreba tým menej tankovaní :d :D k tomu treba asi aj vysokú školu ta ne?
a čo ťa štve viac - že si často na benzínke alebo že často platíš? :4012:
tak neviem ak je vačšia radosť za volantom ale súčasne tá radosť končí keď sa rozsvieti hladné oko :40bd: no sú to ťažké rozvahy... keď ide o spotrebu treba to dať na lpg a vybavené ta ne? pritom to sú autá kde spotreba bude nie naj- položka.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Hjundai 640 v benzine od bmw je 6valcovy benzin3liter s turbom ked pamatam a vcelku je to Ok motor s lacnejsim servisom ako 3liter diezel a lpg do toho motora zatial nedas ak myslis klasicky lpg splynovac . Ked pamatam tusim prins uz ma aj lpg do motorov s priamim vstrekom ale neviem ako to maju dotiahnute do detailov a ci to uz vo velkom montuju? Videl som sice jeden ford raptor3,5 s 2turbami co je priamovstrekovy motor ked pamatam co mal uz tento novy prins splynovac s tekutou fazou ale ako to fungovalo?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pri cene cca 80 litrov za karu, ho volake susne za palivo nemozu predsa trapit a 2000 rozdiel v cene auta ? to je jak pre slona mucha lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Pokial nechces nejako setrit na palive tak jasna volba benzin
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vytesať do kameňa - čím menšia spotreba tým menej tankovaní k tomu treba asi aj vysokú školu ta ne?


na jednu vec sa zabudlo : Mercedes C aj E maju zakladnu nadrz tusim 42 litrov ci taky nejaky laboratorny vysmech zo zakaznikov. Diesel.
Benzinove verzie maju 80 litrov.

Cize ono mensia spotreba sa automaticky NEROVNA mensi pocet tankovani :)
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

no :D tak ak najazdis tolko km a dlhe trasy chod do diesla pochopitelne budes aj menej platit ale ak chces aby si mal aj trosku radosti kup si benzin, ale lacne to nebude :D pokial ti to nevadi tak benzin :)
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

hjundai napísal:vytesať do kameňa - čím menšia spotreba tým menej tankovaní :d :D k tomu treba asi aj vysokú školu ta ne?
a čo ťa štve viac - že si často na benzínke alebo že často platíš? :4012:
tak neviem ak je vačšia radosť za volantom ale súčasne tá radosť končí keď sa rozsvieti hladné oko :40bd: no sú to ťažké rozvahy... keď ide o spotrebu treba to dať na lpg a vybavené ta ne? pritom to sú autá kde spotreba bude nie naj- položka.
Ked sa prestanes pozerat na veci svojimi ocami a skusis sa vzit do koze zadavatela, tak taketo bludy z ust nevypustis resp. prides na odpoved. Su ludia pre ktorych je cas hodnotnejsi ako peniaze. Zadavatel nie je clovek co sa pyta ci si ma kupit benzinovu alebo dieslovu Daciu Dokker.
vojtobart
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.05.2017 10:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojtobart »

pri takom nájazde by som šiel do dieslu. na benzín je to celkom dosť
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

mozno sa len zbytocne rozculujete. mozno je zadavatelovi uplne jedno ci benzin alebo nafta. mozno chce len spolahlivejsi kus a radsej si odstoji par minut na pumpe ako par dni/tyzdnov v servise. to uz nech ale prezradi on
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tonoaaa napísal:
hjundai napísal:vytesať do kameňa - čím menšia spotreba tým menej tankovaní :d :D k tomu treba asi aj vysokú školu ta ne?
a čo ťa štve viac - že si často na benzínke alebo že často platíš? :4012:
tak neviem ak je vačšia radosť za volantom ale súčasne tá radosť končí keď sa rozsvieti hladné oko :40bd: no sú to ťažké rozvahy... keď ide o spotrebu treba to dať na lpg a vybavené ta ne? pritom to sú autá kde spotreba bude nie naj- položka.
Ked sa prestanes pozerat na veci svojimi ocami a skusis sa vzit do koze zadavatela, tak taketo bludy z ust nevypustis resp. prides na odpoved. Su ludia pre ktorych je cas hodnotnejsi ako peniaze. Zadavatel nie je clovek co sa pyta ci si ma kupit benzinovu alebo dieslovu Daciu Dokker.
- keby si čítal čo zadávateľ píše a na čo sa pýta nebudeš trepať o početnosti tankovania za mesiac - to ho nezaujíma na rozdiel od teba. A tie múdrosti čo si pridal tie sú hodné materskej škôlky.
To je všetko k tvojmu komentu ktorý bol od veci. K zadávateľovi som nemal nič.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Gnagy mu odpisal k veci. Ty si mal potrebu posmesne reagovat na gnagyho. Tvoja posmesna reakcia sa tykala toho co vycitas mne, pocte tankovani. Nepacila sa mi tvoja reakcia na gnagyho, cjm dalej tym viac to tu je o zosmiesnovani a honeni si ega, pripadne len o tom pridat vylev bez uzitocnosti.

K teme. Aj vzhladom k planovanemu rocnemu najazdu, aj vzhladom k tomu, ze ten diesel je rokmi overeny by som siel radsej smerom k nafte. Aj predaj bude znacne jednoduchsi.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

hyundai napisal odveci,ze dat to na lpg lebo do toho 3litra oturbeneho sa lpg dat neda a je stale lepsie zobrat auto co ma ovela menej km a na udrzbu a servis je lacnejsie ako ten diezel lebo to co na nafte pri km usetri to potom do udrzby oprav vrazi naspat . A v poslednom case je problem zohnat benzinovu poriadnu masinu,ze az taky problem s predajom by som s benzinom nevidel :d :D
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len trosku bacha to nie je benzin z 90tych rokov ked je rec o servisnych nakladoch vzhladom k dieselu :)

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných