Tandemova pumpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

admiral
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2019 15:25
Zdieľať na Facebook

Tandemova pumpa

Príspevok od používateľa admiral »

Zdravím Vás, mám motor 1.9 TDI 81kw (stará rotacka), podtlakove hadicky menene, EGR zaslepene. na volnobeh mi auto slabo brzdilo zistil som prasklinu na tej plastovej trubke do posilovaca brz ktoru sa chystam menit, zatial som to poriadne oblepil izolepou a brzdy na volnobeh sa krasne citelne zlepsili avsak vsimol som si aj ze ked dam dole hadicku celu von z toho cerpadla co je napojene na vačku (tandemove) tak ten nátrubok sa mierne hegla ako mliečny zub ked sa kýve a da sa s nim aj otačat ako so závitom. Viem že to niektorí zalepujú tekutým kovom a pod. Avšak nie som istý ani ci je samotné to tandemové cerpadlo v poriadku. Čo vlastne okrem toho brzdoveho posilovaca vytvára ta tandem pumpa? Môze to mat vplyv aj na výkon motora ze auto pojde slabsie, resp. že dlhsie trvá kym nabehne turbo ťah.?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to tandem,len jednoduché vacu čerpadlo.Až PD má tandemové čerpadlo.Aj najmenšia netesnosť nesmierne znížuje dosiahnutý podtlak,preto nemilosrdne zalepiť a utesniť.Nie nadarmo sa vákuom zistujú netesnosti,aj najmenšia je problém
admiral
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2019 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admiral »

cize tekutym kovom zalepit ten "dzindzik" na ktory sa nastrkava hadica do brzdoveho posilnovaca aby nemal volu hej? a ma to teda aj u rotaciek vplyv na vykon ked sa ten dzindzik hybe?
admiral
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.04.2019 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admiral »

mhlavaty a ked to aj zalepim ako zistim ci neni chybne samotne cerpadlo? moze sa aj to stat ze samotna cerpadlova cast toho vacua bude KO?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

podtlak sa zistuje manometrom na meranie vakua.V tom stave ako je sa merá na zásobníku vakua,to je taká plastová guľa.Ak neudrží,merajú sa postupne jednotlivé časti aby sa lokalizovalo presné miesto
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní