Koľko kilometrov vydží klasický TDI nafťák?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mna osobne tieto spotreby dostanu vzdy,,,,,,
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

JonnX napísal:itstar : takze preto ze ty nejazdis plynule a s nizsou spotrebou nez by si mohol, tak usudzujes ze tak nedokaze jazdit nikto? jasne, uz tomu chapem ...

ja holt nevidim dovod drtit plyn az po cervenu a potom dupnut na brzdy.
a naozaj sa na podobnych ludoch zabavam. ked niekto vali po ba 80kmh, akceleruje ako blazon, na kazdej jednej cervenej stoji a ja ho dobehnem ... :)
Bud si retardovany, alebo neviec citat. Zase si to prekrutil.

Ja som povedal, ze som neni zastanca velkeho setrenia a robenie velkych dojazdov na krizovatky . Nikde som nenapisal, ze idem po BA 80 km/h a ani to ze tlacim otacky do cerveneho ale ani to, ze dupem pred krizovatkou na brzdu ...

Ach skoda reci, dal by som ty tak 16 rokov ...
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »


itstar : takze preto ze ty nejazdis plynule a s nizsou spotrebou nez by si mohol, tak usudzujes ze tak nedokaze jazdit nikto? jasne, uz tomu chapem ...

ja holt nevidim dovod drtit plyn az po cervenu a potom dupnut na brzdy.


Chces povedat, ze toto nepatrilo mne ? Ja nie som ten, komu dosli argumenty, ja som napisal, ze nerad jazdim ako dochodca, a ty si to hned prekrutil na stupanie po cervene a dupanie na brzdy, a zaroven na to, ze nejazdim plynule. Ako si na to prisiel ? Ze nejazdim plynule ? Tak isto ako pozres na otackomer a vies spotrebu ?

Kamarade skoda sa s tebou rozpravat, vidim ze si s BA, tak bud teda macher, a zastav sa v Trnave. Chalani ty spravia servisnu prehliadku zadarmo, (pokial mas vobec nejake auto) a pokial teda mas nejaku raketu, mozes mi ukazat plynulu jazdu a spotrebu 11 litrov.

A nemusis teda ostavat len pri kecoch s internetu ...
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Ale povedal.

Pozri si 4 stranu, 3 prispevok a odpoved na 2 citaciu ...

Ako si si mohol precitat vyssie, napisal som ze 20 l je prehnane, ale tych 15 - 13 to bude stale. Tak neomielaj stale dokola 20 l...

Po tomto zisteni ze 740 i zere priemer 10 predam V5 2.4 JTD alfu, ktora zere tym padom len o liter menej. Tak si to myslel ?

Ta stranka pre mna nema vypovedaciu hodnotu ...

Pretoze my stacilo videt toto

http://www.spritmonitor.de/en/detail/174806.html

V podstate mojmu motoru, i ked starsi model s menej KW vypocitali spotrebu 5.86 Litra :P

Dnes som bol v BA, a tak som si schvalne povedal, ze spotrebu vyskusam... Vysiel som na dialnicu, zaradil sa do pomalsieho pruhu, vytiahol to na 90 km/h, mal som zapatu klimu, nechal som tam zaradenu 6 tku a zapol som tempomat. Po tomto ukone som vynuloval priemerku, a siel som. Na zaciatku skocila spotreba na 5.7 litra a potom do cca 20 km sa mi ustalila na 5.5 litra na 100 km ... Viac som merat nemohol, isiel dosrany skodovkar na felicii 70 tkou ...

Tym chcem povedat, ze udana spotreba na internete, je pre mna maximalne smiesna, ked auto, s vecsim vykonom, v podstate tym istym motorom, pri 90 tke, pri ktorej toci menej otacok ako 110 KW model, zere 5.5 litra, tak aby potom kombinovane aj po meste, aj pri rychlosti 130 - 150 km/h a nejakom akcelerovani (nie jazda na tempomat) skoncila na 5.86 L ?

Viem si tym padom spravit automaticky prehlad o tej stranke, a aj o ludoch, co tam prispievaju ...

Ked chces urobim tomu BMW cku priemer 18 litrov, par krat sa tam zaregistrujem, urobim velke spotreby a hotovo... Sorry, ale nic vierihodne ...

Zalezi od cloveka, co pocita za kombinovanu dopravu, pokial najazdi 500 km po dialnici a potom 5 km v meste, tak ano, spotreby mozu byt podobne. Ale ak najazdi 100 km po dialnici, a 30 km v mestskych zapchach, tak spotreba taka zdaleka nebude ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak to mas este len prvu tretinku za sebou... v zime ti zacne dost smrdiet nafta, ved to poznas ako stare dymiace mercedesy... a od toho momentu este natocis dalsi milion kilometrov.

len dufam ze to nemas pravostranne riadenie, zacal som do teba rypat v inej teme :)
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://www.auto.cz/subaru-ma-problemy-z ... xeru-71724
Subaru má problém so životnosťou svojho boxer diesla motory odchádzajú po 65-80tkm hotová katastrofa :41c2:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Stane sa. Je však dôležité, ako sa k takémuto závažnému problému postaví automobilka. Tu je vidieť, že snažia sa zachrániť, čo sa dá a čo najmenej zaťažiť svojich klientov. Nemusíme ísť ani tak ďaleko do minulosti a môžme si spomenúť, aké peripetie mal VW so svojími TSi, kde majiteľom DOKONCA dali až 70% zľavu na výmenu motora, aj keď auto bolo v záruke a malo až 18.000km...

Naozaj, dnes už šetriť kúpou naftového auta NIE JE šetrenie. Ak japonské auto, tak jedine benzínové :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepozeraj DIESLOVE japonce - to je skaza a mor cohokolvek aj keby pochadzalo z Marsu.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Vyskúšali sme Škodu Octaviu po pol milióne kilometrov

http://auto.sme.sk/c/7928399/vyskusali- ... z3gtrukx8o
Tiež sme porovnali dve nové kombi, ktoré majú starú Octaviu nahradiť. Peugeot 308 SW je pohodlnejší ako Honda Civic Tourer s väčším kufrom.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://www.novinky.cz/auto/393727-milio ... tavii.html

Milión kilometrů, a pořád jezdí. Řídili jsme jedinečnou octavii

Obrázok
Před dvěma roky jsme měli možnost řídit octavii, která ujela půl miliónu kilometrů. Letos přicházíme s něčím ještě lepším - první generací Škody Octavia z roku 2001, která zvládla najet více než milión. Nebo jinak: 999 999 km, více už počítadlo celkové vzdálenosti neukazuje.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Hrdzavy vergel , co je na tom zaujmave okrem toho ze to nema co na cestach hladat. chcel by som vydiet kto tomu da razitko na STK a EK.
Nech si najdu auto s milionam kilometrov co bez pripravi prejde STK a potom nech pisu.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Našiel som tento príbeh, ale aj reklamu v jednom: https://www.youtube.com/watch?v=RqlF0lI9RpY

Audi A4 2.5 TDi. Zaujímalo by ma, či ten odometer bol sériový, keď sa ukázalo na displeji 1 000 000 km? Alebo to upravili na pc? Vďaka.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

2,5 Tdi V6 je vlastne inak usporiadaná rotačka a namiesto dvoch má 4 ventily na valec.Samozrejme to zmenilo motor a jeho servis urobilo neporovnateľne drahším.Motor sám o sebe je fantastický ale má svoje požiadavky ktoré je životne nutné plniť.Motor sa stal doslova postrachom,ale objektívne iba zásluhou oboch strán.U majiteľa neznalostou potrieb motora,a zo strany servisu fatálne diletantsvo a neznalosť.Pokiaľ tie motory dostanú včas svoje potreby,sú ozaj perfektné.Majú nesmierne odolné materiály a ani sekundu ma neudivuje schopnosť zbehnúť tie km.Len úplný hlupák bude znižovať jeho geniálnosť tým že cca 250 tis km si žiada základné výmeny zdvihátok,čočiek a mostíkov,že rozvod (remeň) je trochu zložitejší (V motor nemôže byť iný) a že mu odchádzajú VP čerpadlá. Neodchádzajú...je to daň z hlúposti a z neriešenia drobných problémov (spadanie paliva atd) ktoré skončí zavdušnením hlavy čerpadla kde bez chladenia palivom odíde elektronika.Dobrému gazdovi neodíde.Že gazdovi bulo v monterkách povie že hydrošteli "neklepú" tak načo meniť,to všetko je za velmi zlým chýrom motora.Nekonečná hlúposť a neznalosť
Riešil som ich celkom slušný počet a motory nemajú prakticky známky opotrebenia hlavných dielov motora.To čo treba meniť sú veci ktoré je nutné meniť hoci aj u RR motorov
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Z toho mi vychádza, že vlastne taký preventívny servis na SK existuje len naozaj v malom počte. Väčšinou sa rieši už len dôsledok, ale nie obchádzanie problému.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate ano.Mechanici nemajú záujem majiteľom dávať rady ako zabezpečiť aby im stroje dlhšie vydržali.Pritom údržba a samotná oprava obnáša jedno a to samé,rozdiel je iba v tom,že údržba sa robí prv kým ešte auto nemá problémy a nie vynútene po kolapse.Z hladiska práce pre dielnu v tom nie je rozdiel.Samozrejme to vyžaduje velmi dobre poznať časové limity pre jednotlivé časti motorov,takže je nutné isté obdobie sledovať priebehy podla km velmi pozorne.Je až neuveriteľné ako určité veci platia smerom k prebehu km.Samozrejme smerom na skoršiu potrebu výmeny niečoho smeruje každé zanedbávanie,najčastejšie olejový servis ale u diesla aj zlý spôsob jazdenia.nesmierne vie skrátiť km ktoré by inak neboli problémom.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: autolaik, Google [Bot], kalopis, rudolfo63, seven a 71 neregistrovaných