Znaky spotreby oleja - benzinovy motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Dnesne turbo-benziny auta maju problem opacny a to ze sa olej riedi benzinom a nie ze ho ubuda :40bd:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kapotu otvaram az po skusobnej jazde. Otazku o tom, kedy bol naposledy meneny olej polozim priamo a nepriamo 3-4 krat. Chcem sa tym presvedcit o poctivosti predajcu. Po skusobnej jazde kontrolujem mierku. Ak je motor pred vymenou oleja a olej je ako novy, je to neklamny znak toho, ze bolo doliate vacsie mnozstvo oleja. Pozor na lpg. Tam je olej relativne cisty aj 10 tis km. Ak zase olej chyba, indikuje to to iste, alebo prilis natiahnuty servisny interval a majitel nechce do auta nic prasknut... ani ten liter oleja.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

A co az auto nedymi, nenechava kaluze a aj tak pyta liter na 500km?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak si zoberiem auto, ktore ma priemernu spotrebu 7,5 l benzinu na 100 km a teda pri 500 km spotrebuje 37,5 l benzinu a 1 l oleja, co je zhruba nieco, co palim v motorke , tak to dymit musi. Aj 1:50 mi dymi. Raz som taky nenzin s olejom nalial do stvortaktnej kosacky a dymilo to. Inu skusenost nemam.

Ak nedymi, tak potom je ten motor niekde zaolejovany, to ma napada.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

cicmanec napísal:Neviem či je Octavia II osobné auto...

............

Felicia troška viac:

...............


Naproti tomu francúzky šmejd Mégane II považuje viac ako pol litra po zábehu za problém:


...............................


Taliansky šmejd Alfa detto:
.................
Ďakujem za informácie ... to sú mi teda skutočnosti. Felíciu som mal a na 10.000km som dolial asi 1/2 deci oleja, takže na 1.000km by to bolo 0,005 litra.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ked pozeram auto tak idem asi aj do kufra, pozeram ci tam ma gazda olej, ci je flasa otvorena, cista, umazana, ci je hned po ruke alebo niekde pozakladana, pozeram na znacku oleja a ci sedi viskozita a norma, ak nesedi, viskozita zbytocne vysoka, je tam nejaky lacny "tesco olej" tak uz to vela napovie, dalej otazky, co tam lejete, kedy, po kolko menite, dolievate? ked nevidim ziadnu flasku s olejom to iste, kde mate olej, nedolievate? otvorim kapotu, vidim vsetko pooblievane, resp. mastne flaky tiez to napovie nico ine ako ked vidim len niekolko mesacny suchy prach. Za studena mu troska popridavat, idealne skusobna jazda ked ide kamos za autom a troska sa "ponahanate" a on odsleduje ci a ako podymuje, tak isto odpich z miesta, niekedy to za autom priam citit ten spaleny olej, vyfuk - byva na nom na konci taky cierny prstenec z vonka do jedneho cm, ak je cas, ochota a pristup tak chciet vidiet sviecky, nieco sa objavit da, zalezi od majitela ako sa bude snazit problem zmaskovat a co vsetko urobi aby zakryl viditelne + rozpravky okolo toho, ak to je profik sanca na odhalenie je minimalna
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý motor ktorý má nadmernú spotrebu oleja prezradia sviečky.Sviečka má síce svoju samočistiacu teplotu,ale tá funguje iba pri minimálnom množstve oleja v palivovej zmesi a navyše potrebuje cca 50 km energickej jazdy aby sa sviečky úplne vyčistili.
Motor so zvýšenou spotrebou oleja nikdy sviečkový porcelán nebude mať slabo tehlovej farby,čo je neklamná farba pre dobre pracujúci valec.Ja ak by som mal kupovať benzín za väčší obnos,nekúpim ho bez EK.Olej v zmesi mení aj merané HC...snáď sa vyjadrí avelmak,je v téme emisií doma viac než ja
Ale aj laik z diagnostikou si vie pozrieť readiness kód,tam sa zrkadlia všetky emisné systémy auta dlhodobo,sú v podstate neoklamatelné pretože výmaz chyby ich okamžite knokautuje.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Fofro napísal:

Ďakujem za informácie ... to sú mi teda skutočnosti. Felíciu som mal a na 10.000km som dolial asi 1/2 deci oleja, takže na 1.000km by to bolo 0,005 litra.
Aky ma zmysel doliať pol deci oleja do motora ? :203:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi jednoduchý.Vždy ak sa kontroluje vie sa kde bola predtým presne a k čomu sa porovnáva.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Musím priznať, v prvom momente som si myslel, že si robíš srandu. Ako spoznáš, že ti motor žerie olej?
Nuž..... jednoducho:
1.) Dolievaš olej
2.) Z motora nič nevyteká

Takto spoznáš spotrebu oleja.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

cobo77 napísal:Dnesne turbo-benziny auta maju problem opacny a to ze sa olej riedi benzinom a nie ze ho ubuda :40bd:
Nesmial by som sa, veľmi. Spotreba oleja bude určite aj u turbo-benzínoch. Tiež som postrehol masívne zbavovanie sa prvými majiteľ oturbených malo-objemových T-GDIčiek. Všetko okolo nájazdu 50 000 km.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Aha, takze zle olejove hospodarstvo sa prejavi na zvysenej dymivosti.

Tu som si nasiel v inej teme:
vysoké HC polopate je vysoká dymivosť,može byť zlé spalovanie,ale aj netesnosť piestnych krúžkov poprípade ventilovych simeringov,nežerie olej?
Chapem to tak, ze zvysenu dymivost moze mat na svedomi viacero veci, ale logicky, ked bude dobra, tak vieme, ze na 90% nadmerne neberie olej? Ci zivot nie je taky jednoduchy?


Readiness chapem ako dobru predzvest toho EK, alebo kontrolu odmazavania chybovych kodov.
Ci vysvieti napr. lambdu/kat aj v spojeni so spotrebou oleja(miernou-strednou)?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Fofro napísal:Toľko oleja nezožrala hádam ani Š120. :190:
ja ma fiat uno a 1.1 benzin a ten zere 1.5l oleja na 1000km a dymi na modro (zrejme kruzky KO) . a v knizke fiat uno jak na to sa pise ze normalna spotreba oleja je 1l/1000km
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

lubos zimovcak

Používateľ @Sparing1 by ti mohol napísať ako to je so spotrebou oleja na jeho 2.0 TSI s viac ako 200 000 km.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak mne nissan berie viac než je zdravé ale žiaden dym,ek prešlo vždy bez úplatku, koncovka nie je čierna, sviečky po 50 000km platina krásne takže ono to nebude vždy také jasné.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných