VW Passat 1.8t 110 kw - potrhavanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.8t 110 kw - potrhavanie motora

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Dobry večer môj neschopný mechanik mi vrátil auto že je ok svieti check s ktorom som mu auto dával vraj píše chybu zapaľovania výmena sviečok aj oleja bola Hnet spravená škrtiaca klapka tak isto auto trhá v nízkych otáčkach vo vyšších nie a raz áno raz nie môžem poprosiť nejakého skúseného mechanika krori my opraví 20r passat bez toho aby hádal a vymieňal diely typu asi toto to bude dakujem môj telefón 0917 237 550 :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to sa mu necuduj, 1,8t ked ide ide ked nejde si vytrhaju vlasy kadejaky kabrnaci, on neni na vine ze si si to kupil :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A predpokladám,že je to turbo :40bd: :40bd: :40bd: Tak to budeš dlho hladať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

Aké chyby sú v pamäti zapísané?
Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Áno check stále svieti je to turbo motor ale on ťahá ale vynecháva v nízkych otáčkach ním fest mika ak mi nevie nikto pomôcť som nútený ho odviesť do ww servisu na originál diagnostiku
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Aj s originalnou diagnostikou v pripade starsich modelov aut treba byt opatrny. Ona je tak isto limitovana len tym co vie ponuknut konkretna riadiaca jednotka a jej softverove moznosti. Stale plati, ze aj najoriginalnejsia diagnostika vie len to co jej vie ponuknut riadiaca jednotka cize netreba ocakavat, ze ju pripojim a hned mam problem jasny. Stale plati znova rozdiel a ktorej znacky ako co vie ake moznosti diagnostiky ponuknut riadiaca jednotka, bud umozni problem hladat v jej samotnych testoch alebo pojde cez merania s roznymi pristrojmi, pripadne sa vrtani priamo v elektro instalacii s meracimi pristrojmi cize aj ked bude diagnostika originalna mozno bude potrebovat cas na detailne merania nie len pichnem a viem :) Napr. problem u takeho typu auta a motora v cidle teploty chladiacej kvapaliny, ktore stale vyhodnocuje 0,0 stupna pri vypnutom motore a je oznacena jeho zavada v diagnostike originalnej /presne uz nepamatam kokretnu zavadu/ lenze ona ho vyhlasi v pamati ako problem ale zrazu zistis, ze akonahle tuknes do plynoveho pedalu alebo nastartujes motor tak sa zacne hybat teplota chladiacej kvapaliny presne rovnomerne s otackami motora akoby mali spolocny signal a vtedy sa mozes zacat vrtat v elektrike lebo ona ti viac ani ta originalna nepovie.

Niekedy sa ludia cuduju napr. preco je dobry update softveru u riadiacej jednotky a on moze priniest uvela lepsie moznosti diagnostiky motora ale to len ta na okraj :)
Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Dakujem áno teplotu ukazuje zle cez zimu sa ručička ledva dostala na 1/4 teploty aj ket kurilo dobre teraz občas na polku ket stojí na mieste natočené je to 1.8t 110kw 2002
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

Tu bude zrejme viac problémov...odkiaľ si?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Lubco1210 napísal:Áno check stále svieti je to turbo motor ale on ťahá ale vynecháva v nízkych otáčkach ním fest mika ak mi nevie nikto pomôcť som nútený ho odviesť do ww servisu na originál diagnostiku
Nedávno sa tu písalo o Superbe a ktorýsi diskutujúci tvrdil že Škodovku Ti opraví hociktorý dedinský servis, a vidíte nie je to také jednoduché.Síce máš Passat ale technika je viac menej totožná.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lubcu , ludia tu pytali konkretne KODY

čiselny kod chyby v tvare P 0XXX , kde miesto tych X dosadiš tie čisla,ktoré vypisuje čitačka ,poťažmo diagnostika...

Potom sa možeme od niečoho odpichnuť .

Alebo ak maš ten kod tak zagoogli "trouble code P 0XXX"
a vyhodí ti pričiny aj riešenia....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšina generických kódov má množstvo významov a celý jeho výklad možností viac zauzlí ako rozuzlí.Je nutné ho čítať,ale zároveň čítať aj okolností vzniku (freeze frame) a to si konfrontovať z vonkajším prejavom chyby aby sa zistil približný možný scenár problému.Práve tie okolnosti sú velmi nápomocné. VCDS pre tento motor má ponuku viac než výbornú,problém bude jedine v obsluhe aby sa v obrovskom množstve údajov vedela zorientovať.
Táto 1,8T je celkom zložitý menežment a čo iba tu vo svojom okolí viem je dosť aut čo skončilo kedže sa chybu nepodarilo zistiť vôbec.Tá zložitosť je aj príčina že sa veľmi ťažko hladá človek ochotný sa prekutrávať celé dni cez záludnosti menežmentu.Asi vela dielní nebude čo si na tom nevylomilo zub,auto starne a jeho zostatková hodnota ani nedovolí púšťať sa do väčších vecí,pre dielňu sú tieto typy opráv hotový prepadák,a nevie to zväčša iba začiatočník,zabehnutá dielňa to rovno odmietne.
Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Som z Pezinka ale dôjdem kam kolvek mám 3auta takze toto my nechýba ak sa mu povenujete
Lubco1210
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2014 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubco1210 »

Pan Mlhaty vy by ste sa nato nepodujali aby my auto ešte niečo poslúžilo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite nie.Tie ktoré som v minulosti riešil boli vždy tvrdé oriešky a časovo si zobrali svoje.To už dnes nejde,už som zakotvil u grupáckych dieslov aj to je problém to stíhať.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

https://forum.octaviaclub.cz/index.php? ... -132kw-rs/

skus pohladat tu, mozno najdes niekoho kto riesil daco podobne, vela stastia
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, fzubaty, Janes94 a 28 neregistrovaných