Honda Accord 2,2 dtec - elektronická servisná knižka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Valoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.11.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2,2 dtec - elektronická servisná knižka

Príspevok od používateľa Valoj »

Dobry deň, chcem vás poprosiť o radu, plánujem kúpiť v Nemecku Accord 2,2 dtec. Predajca mi zaslal na mail v .pdfku “Elektronisches Servicezertifikat”, je možné niekde overiť pravosť, relevantnosť takejto elektronickej servisnej knižky ? Nepoznám detailne pomery v Nemecku, ale predpokladám, že už tam sa pred exportom aút do východnej Európy stavaju kilometre. A nerád by som kúpil nejaký vrak. Ďakujem pekne za každú radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zacal by som vyberom auta, do japonca dymovnica nepatri, tym sa vyhnes 99% potencionalneho pruseru, ziadna serviska v tomto nepomoze
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič neoverí pravosť bez fyzického preverenia.Knižka či pravá či nepravá a stav vozidla sú dve veci ktoré si môžu celkom statočne odporovať.
bajo777 ...niečo z japanisch prieseru mám v čakaní na dvore,dieslovú Mazdu 6 už novú generáciu CR motorov a pri troške času robím diagnostiku rad radom kedže bola plná chýb a DPF zrejme štrajkuje dlhú dobu.Človek si myslí že o diagnostike a DPF vie všetko,ale príde jedna japonská jazdenka a ste v prvej triede základnej školy pretože neplatí nič.Logicky človek hladá informácie kde sa dá,ale môžete zistiť jediné,ostatný sú už úplne vedľa a strácate čas takýmito konzultáciami.Ak si predstavím ako to asi rieši človek odkázaný na iných,tak to musí byť veselé.A to je mladučké z nejakými 160 tis ešte malo iba jedného rakúskeho majiteľa,ale fa v aute hovoria o vyplatených pálkach ktoré už tá nádhera vybrala,je tam aj nákupná,až zle príde keď to človek vidí
Kým ide...nádhera,aj mne sa páči,ale inak...ani zadarmo
Valoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.11.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Valoj »

Obrázok

Takto to vyzerá.
Valoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.11.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Valoj »

mhlavaty napísal:Nič neoverí pravosť bez fyzického preverenia.Knižka či pravá či nepravá a stav vozidla sú dve veci ktoré si môžu celkom statočne odporovať.
bajo777 ...niečo z japanisch prieseru mám v čakaní na dvore,dieslovú Mazdu 6 už novú generáciu CR motorov a pri troške času robím diagnostiku rad radom kedže bola plná chýb a DPF zrejme štrajkuje dlhú dobu.Človek si myslí že o diagnostike a DPF vie všetko,ale príde jedna japonská jazdenka a ste v prvej triede základnej školy pretože neplatí nič.Logicky človek hladá informácie kde sa dá,ale môžete zistiť jediné,ostatný sú už úplne vedľa a strácate čas takýmito konzultáciami.Ak si predstavím ako to asi rieši človek odkázaný na iných,tak to musí byť veselé.A to je mladučké z nejakými 160 tis ešte malo iba jedného rakúskeho majiteľa,ale fa v aute hovoria o vyplatených pálkach ktoré už tá nádhera vybrala,je tam aj nákupná,až zle príde keď to človek vidí
Kým ide...nádhera,aj mne sa páči,ale inak...ani zadarmo
To sa jedna o mazdu 2.2 diesel? Lebo co som ja precital kvanta recenzii na nemeckych a britskych forach o japoncoch tak mi vyslo, ze z tych dieslov japonskych 2,2jok, toyota, mazda, subaru, honda, vychadzal vsade najlepsie prave ten motor od hondy. Ale tak recenzie su asi jedna vec a realita ina, kazdy kus je iny. Servisnu knizku a jej pravost riesim preto, ze posledny zaznam hovori o vymene prevodovkoveho oleja, pretoze chcem automat. Tato info je pre mna dolezita, lebo som sa docital ze servis prevodovky robia najlepsie v original servisoch a aj to zevraj na slovensku nema clovek istotu a vela ludi chodi vraj do ČR.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:zga28:

ciste deduktivne, 200000 na tacho a vymena oleja v prevode, potom predaj :41c2: , aby si uzil auticko dalsi majitel, alebo posledna kvapka v snahe zachranit volaky stav ktory prevetra penazenku? ja bych v tom videl 10 problemov, ty dobru kupu, ale uzi si to, keby nieco bol si varovany, ved sa tu pise, radte ako vlastnemu bratovi, mame sviatocny cas :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zober si napr. Hondu accord ale s benzinom 2,4 alebo Mazdu 6 s 2.0 alebo 2.5 tiez v benzíne... Načo si zavarit s dieslom ked nemusis... Ak uz musi byt diesel ber grupu od vw tu ti opravia aj garazmajstri, diagnostiku na japoncov nema kazdy Jožko Búrka v servise...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vôbec rozmýšlať nad kúpou auta, o ktorom viem že pred predajom bol menený olej v automate, je totalne choré na hlavičku. Ty si rovnaký majster ako ten čo bol vo Vietname a chcel aby mu poslali z Danska auto na Slovensko. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Valoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.11.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Valoj »

bajo777 napísal::zga28:

ciste deduktivne, 200000 na tacho a vymena oleja v prevode, potom predaj :41c2: , aby si uzil auticko dalsi majitel, alebo posledna kvapka v snahe zachranit volaky stav ktory prevetra penazenku? ja bych v tom videl 10 problemov, ty dobru kupu, ale uzi si to, keby nieco bol si varovany, ved sa tu pise, radte ako vlastnemu bratovi, mame sviatocny cas :-\
Dik za radu, preto sa pytam, lebo som laik technicky a vychadzam z cisto zahranicnych recenzii a testov, nerozumiem tomu, preto som sa pytal na vierohodnost servisnej knizky, lebo sa mi tiez nezdalo, ze by toto niemto urobil, pred predajom auta. Pojdem do motoru 2,4 vtec a budem mat pokoj na dlhsi cas s autom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - to že tu na fore je max. 10 ludí čo menia oleje v prevodovkách ťa nesmie oklamať že je tomu tak aj v realnom živote. 99,9% majitelov olej v prevodovke nikdy nerieši a to že tento automat ho mal menený pred predajom je neklamný znak problémov. Ano životnosť motora je cez milion ,ale nie prevodovky a už vôbec nie automatickej.
A ešte jedna poznámočka- nafťáky sú stavané na kvantá km ale nie pri dnešnej nafte. Biozložka ti tak spolahlivo zasiera čerpadlá, že po ročnej pauze musí motor mechanikovi na čistenie. Dolu v garáži mi ležia tri. lol Toto sa samozrejme týka aj benzínu , a keď necháš v kosačke alebo v pile na jeseň benzín, tak ďalšiu jar dobre nadávaš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

V Nemecku ak zavolas do Hondy kde to auto bolo servisovene ti v poho povedia setky info o tom aute!

2.2idtec uz nie je tak spoľahlivý ako 2.2 icdti . Pozor na Dpf pretoze orig stoji par tisic! Radsej zober 2l benz a ten ta prezije a zere 7.5l. alebo 2.4i to je raketa...
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

oco13 napísal:Luboš - to že tu na fore je max. 10 ludí čo menia oleje v prevodovkách ťa nesmie oklamať že je tomu tak aj v realnom živote. 99,9% majitelov olej v prevodovke nikdy nerieši a to že tento automat ho mal menený pred predajom je neklamný znak problémov...
Nechap to zle, ale z tvojich prispevkov (citam uz dlho) som usudil, ze ty si taky slovebsky sedliak, ktoremu tazko uverit, ze nie vsetci chcu druheho odrbat. Ze niekto nechce predat srot, ale jednoducho si poctivo udrzbu urobi aj ked vie, ze auto o 1-2 mesiace posunie. Povodny majitel mojho auta tiez menil olej v automate 3 mesiace pred predajom. Auto slape, automat radi 40 tis km). V maji ma caka vymena oleja, tiez ale na aute porobim navyse veci, ktore treba. Aj ked viem, ze v lete auto budem predavat.
Nerozumiem autám...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jalabert - som sedliak a som na to hrdý. lol
A to prečo neverím luďom ani nos medzi očami ?? Je to dané tým že 33 rokov s luďmi pracujem a teda ich asi poznám.
Ak auto teraz odservisuješ a v lete ho predáš tak si podla mňa hlúpy pretože ti to NIKTO neuverí a to čo si ty vymenil vymení znova.
Dám taký maličký príklad - Mal som zaniesť služobnú Caddynu do servisu na výmenu brzd. Išiel som o týždeň pre ňu - faktura znela na 780 eur, v kufri krabica s starými dielmi. Doma na firme som auto švihol na zdvihák a zhodil som dolu koleso. Pred servisom som zavrtal do jedného kotúča tak som išiel pozrieť ten nový - samozrejme bol tam starý. Odvtedy sme si aj s ostatnými technikmi značili všetko a po asi troch rokoch odovzdali fotky aj s poznámkami majitelovi firmy.
S iným servisom som mal skúsenosť, že mi tam narezali vačku aby sa po čase zlomila.
A tak si tu žijeme na našom krásnom Slovensku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Zas odpovede s výpovednou hodnotou 0.
Pravosť tých veci sa dá overiť iba ak si zavolas tam kde to robili . Neviem od koho kupuješ auto v DE, ale ak to je seriózny autohaus/ predajne žiadne stáčanie nehrozí. Včera som doviezol auto z hondy z Mníchova , 2008, 88 000 km.
Servisované origo v Honde . Samozrejme každý ti tu napíše že zo je stočené a podobne veci . Áno aj v Nemecku sa stáča ale zameraj sa na autá z renomovaných predajni a nemáš sa čoho báť. Mám už tretie auto z DE a vysoká spokojnosť . Vždy si ich vyberám a dovážame sám.
Inak diesel od Hondy je fajn ale treba sa starať . Viac chalanov z clubu má cez 250 000 km a ide ako hodinky
Valoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.11.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Valoj »

Je to autohaus Fugel Honda - Kia Chemnitz

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný