Znaky spotreby oleja - benzinovy motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Znaky spotreby oleja - benzinovy motor

Príspevok od používateľa kazimir »

Caute,
Jednoduha otazka: ako spoznat spotrebu oleja atmosferickeho benzinoveho motora?

Najviac ma zaujimaju babske triky bez pomocok, ale kludne aj s nastrojmi/diagnostikou.

Videl/pocul/vygooglil som taketo veci:
-po studenom starte prakrat popridavat, dym by nemal byt do modra.
-okolo mierky oleja by nemal byt nanos oleja, nemalo by sa z nej dymit pri behu motora.
-spod viecka oleja by sa nemalo dymit/tlacit vzduch/nanos na viecku.
-koncovka oleja by nemala byt nadmerne zasadzena olejivymi sadzami ako plastelina.


Vsetko mi to pride ako znamky uz uplne vylagrovaneho motora, alebo velkej spotreby oleja. Ale co mierna az stredna?


Ak sa pani mechanici na fore podelia o sposoby akymi by sa to malo kontrolovat v dielni, bude len fajn, ale stacia mi aj babske rady.

(Samozrejme odjazdit 2000km a skontrolovat mierku nemyslim)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo je podla teba velká spotreba, ak sám výrobca povoluje liter alebo aj liter a pol na desať tisíc km? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Rozoznať spaĺovanie oleja v motore sa dá pohĺadom na to, čo vyjde z výfuka pri studenom štarte .

ČIERNO-MODRO-BIELY semafor
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

diagnostikou spotrebu oleja nezistis - co si myslis ze je tam kolonka oil consumption ml/100km ?

dalej, ked kukas na vyfuk tak spotrebu oleja uvidis az potom ked je uz totalne strasna.

Tuto tematiku nemas ako vyriesit, snad PRED KUPOU odmerat kompresne tlaky na kazdom valci zvlast, idealne uplne studeny a uplne zohriate pretoze ... prachsprosta tepelna roztaznost.


A vyhni sa vozom ktore zeru olej, napriklad oblubene (ojazdene) TSI od koncernu su casovana bomba nielen z tohoto dovodu.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Spotrebu oleja vytiahnem od majitela otazkami. Je to o skusenostiach viest takyto rozhovor.

Vseobecne zadymenie pod zatazou a starte su neklamne znaky. Taktiez pohlad na mierku u tepleho motora. A najma otazky ohladne servisu. Tam je to to potom o tom, aby som zistil, ci predavajuci je poctivy alebo sa toho chce zbavit (zbavit a zarobit alebo len zbavit) da sa takto zistit aj presna spotreba oleja. Pretoze majitel vie, kolko dolieva. Predavajuceho musis vediet presvedcit, ze vies, ze nekupujes nove auto, ale auto pouzivane a to auto ma chyby. Pri primeranej cene su chyby akceptovatelne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oco13 napísal:Čo je podla teba velká spotreba, ak sám výrobca povoluje liter alebo aj liter a pol na desať tisíc km? :40bd:
moja pamat hovori ze som videl x navodov 0,7-1 litra ale na 1000km :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Toľko oleja nezožrala hádam ani Š120. :190:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to si este malo videl v zivote potom
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Bavíme sa stále o osobných autách?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem či je Octavia II osobné auto...

[img]http://img24.cz/images/27434564566515874188_thumb.jpg [/img]

Felicia troška viac:

[img]http://img24.cz/images/91981655283524079553_thumb.jpg [/img]


Naproti tomu francúzky šmejd Mégane II považuje viac ako pol litra po zábehu za problém:

[img]http://img24.cz/images/43884548364189089914_thumb.jpg [/img]


Taliansky šmejd Alfa detto:

[img]http://img24.cz/images/11226163580950373577_thumb.jpg [/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko má svoju príčinu. Nie je možné všetko nahádzať do jedného vreca lebo potom do nemilosti padne aj to čo tam nepatrí.Všeobecne u Tdi generácie PD motorov prakticky ľudia vystačia od výmeny po výmenu (interval 10 tis.) bez dolievania.Do motora ide 3,7 lt (dáva sa 4) a vypúšťa kdesi okolo 2-2,5 lt. Hlavne v počiatkoch sa v olejovom servise robia fatálne chyby.Keď syn kúpil nové auto a prvá výmena oleja malo byť po 15 tis km,som skoro vyletel z kože a okamžite som všetko zrušil a ide sa "individuálne" .Od výrobcu to je snáď úmysel si nahnať v servise ďalšie velké čiastky,inak sa to vysvetliť nedá.Často po zmene majiteľa je ten druhý nepomerne rozumnejší,ale nie vždy sa podarí že za blbosť prvého neodvedie daň práve on.
Ani jeden z menovaných motorov konštrukčne nezadáva nutnosť vysokej spotreby oleja.Výrobca si daným údajom chráni výdavky na reklamácie.Je dosť ľudí ktorý vedia uvedené "problémové" motory prevádzkovať bez dolievania.Napísal som už x krát že radiť v olejovom servise 5 milionom tribológov slovenska nemá zmysel.Dá sa písať ľudom čo vedia čítať,ukazovať tým čo vidia,a hovoriť takému čo počúva.
Kontrolná otázka
Ak je výtlk na ceste,čo sa urobí ? .....predsa označí !
Ako sa odstráni možnosť reklamácie ? ...predsa vyznačí v servisnej knihe že je to v norme
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto tu píšeme len na margo zadávatela, ktorý chce hladať auto, čo nebude mať spotrebu oleja. Povedal by som ,že takáto vec sa nerieši podla značky a typu motora ,ale podla majitela auta.
Teda je lepšie kúpiť auto ,ktoré mi nič nehovorí od majitela ktorého poznám ,ako srdcovku čo je od cudzieho človeka. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no ved sa bavime o navodoch, ja som len poopravil tatka 13 kedze sa vzdy uvadza na 1000km, verim ze sa preklepol lol, ze ompadina motoristicka padla do kolapsu zato ja uz nemozem lol, osobne povazujem ked motor zje za 10000 celu napln, tak uz neni rozhodne zdravy pre jazdu, suhlasim ze tahat sem zabeh a vymenu ponom je uplne zbytocne, kto vie si urobi, ostatni vypustia po 30000 prvu napln s usmevom a usetrenymi plno evrami vo vacku a zachranenim troch ladovych medvedov :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

martin cichy napísal:Spotrebu oleja vytiahnem od majitela otazkami. Je to o skusenostiach viest takyto rozhovor.

Vseobecne zadymenie pod zatazou a starte su neklamne znaky. Taktiez pohlad na mierku u tepleho motora
Palec hore Martin, len dodatocna otazka k tej mierke tepleho motora. Ako to myslis?

mp3turbo napísal:diagnostikou spotrebu oleja nezistis - co si myslis ze je tam kolonka oil consumption ml/100km ?
Tu otazku som sa snazil postavit aj na odbornu stranku veci, nie len babske rady, nikdy som o nicom takom v diag necital/nevidel ale nie som z odboru aby som to vedel 100% - iba som daval moznost na odpoved: pozriet tuto a tuto hodnotu a rucne odmerat toto. Ak by taka odpoved nahodou existovala.
BTW: nemusela by byt vobec nerealna takato kolonka, keby sa konstrukterom chcelo, ale to by isli proti sebe.


Zaujimave tie manualy, zaujimalo by ma kolko uvadza taky focus 2 1.6b. lebo tie ma nemilo prekvapili v ako stave som videl, ked sa zhanalo. A zasa prekvapil megane
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Focus II spotrebu neudáva, len, že sa dostane do normálu po 5 tis. km. Ale so spotrebou oleja mali skôr problémy 1.8/2.0 Duratec-HE.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marryjoy6374 a 67 neregistrovaných