Ford Mondeo 1,6 TDI - Autoradio pýta PIN kód

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1,6 TDI - Autoradio pýta PIN kód

Príspevok od používateľa ampo »

Ahotej, už 2 roky má môj známy kúpený Ford Mondeo 1.6 TDI. Dnes musel vybrať autobatériu, a samozrejme mu resetlo autorádio, ktoré momentálne pýta PIN kód. Vzhľadom na to, že auto kupoval dovezené z Belgicka, nemá k nemu bohužiaľ žiadny PIN kód, ktorý by mu ho odblokoval. Skúšal zadať nuly a deviatky, no autorádio momentálne vypisuje hlášku v nemčine niečo o 1 hodine - akoby bolo zablokované na 1 hodinu. Avšak odvtedy prešlo už cca 24 hodín, no autorádio je stále zablokované bez možnosti zadania PIN kódu.

Chcel by som sa spýtať, či s týmto máte niekto skúsenosti a vedeli by ste nám poradiť. Kedy prejde daná hodina? Musí byť auto naštartované 1 hodinu? Ako viem zohnať daný PIN kód, aby sme ho vedeli odblokovať? Je to pre nás dosť urgentné a naozaj si nevieme rady. Ďakujem veľmi pekne za každú radu!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rádio musí byť samozrejme hodinu zapnuté. A získanie kódu závisí od jeho typu. Začni palubnou literatúrou, potom:

http://www.fordclub.sk/forum/viewtopic.php?f=34&t=16881
http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... 120&t=1978
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

r.v. auta, znacka radia sony,alebo ford s navi bez navi .podla toho zistime akym sposobom sa dostat k ser. cislu a nasledne ku kodu.skus dat foto pri niektorych radiach stl. tl. 1 a 6 spolu drzat stl.na displeyi prebiehaju cisla a ku koncu pismeno V alebo M a za tym 6 miestne ser. cislo,ktore potrebujes pre ziskanie kodu.pozor na bezhlave zadavanie kodov, lebo ti vypise locked 13 a mozes radio vybrat a hladat odbornika na autoradia.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Mirpol: pozrel som to, netusime, aka je to znacka, ale je to s navigaciou a dotykove. Chceli sme stlacit to tl. 1 a 6 sucasne, no take tlacitka tam nie su, kedze je to dotykove radio a momentalne je zablokovane - vypisuje to "1 stunde blabla" a neda sa s nim nic robit (aj ked sme vypojili bateriu na par minut). Myslel si tlacitka fyzicke, alebo sa to ma dat aj cez tie dotykove na obrazovke? Ako sa da inak zistit to seriove cislo prosim ta?

Posielam aspon fotku radia, mozno ti to pomoze.

FOTKY: https://photos.app.goo.gl/KrFMwRtf6NXsMKhs5
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To Ford fórum si čítal?!
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Čítal...aj keď nie všetkých 33 strán príspevkov. Vyplíva mi z toho len to, že pre získanie kódu treba zistiť najprv sériové číslo autorádia, ktoré sme však nenašli a na vybratie rádia si netrúfame. Či som sa tam mal dočítať niečo iné?
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

pozrel som foto pri tomto radiu stl.tl. nepomoze.uz vieme ze mas radio MCA NAV SD. musis vybrat radio a odfotit cely stitok co je na radiu nalepeny.naozaj k tomu autu nema ziadny manual ,servisku apod,kde by mohol byt kod napisany?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A čo si sa tam chcel dočítať, PIN či aspoň sériové číslo toho tvojho?! :::
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

To cicmanec - necakam, ze sa tam docitam seriove cislo a tobôž nie PIN toho mojho, ved kazde autoradio ma asi svoje unikatne seriove cislo, či?

To mirpol: Mame k nemu aj servisnu knizku, aj manual, ale nikde nie je ani zmienka o nejakom kode alebo seriovom cisle. Ta knizka je navyse asi trosku falosna resp. je od ineho auta, pretoze kupovane bolo z Belgicka, no do servisu chodilo podla peciatok do Nemecka.... Kazdopadne, hovoris teda, ze jedina moznost je vybrat autoradio a skusit pozriet stitok? Na youtube som nasiel navod, a vyzera to presne ako nase radio, len sa bojime, ze keby sme to rozobrali, tak to uz nedame naspat... link dole. Alebo existuje este nejake ine riesenie?

https://www.youtube.com/watch?v=KNwxrAr72RA
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sorry, ale materská škola oproti tebe šuviks! Chcel si radu, rada bola vyber rádio, ty sa ale bojíš. Tak čo by si ešte chcel počuť?! Zanes to k niekomu kto sa nebojí! :::
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

O vybratí autorádia som písal sa mi zdá prvý hneď v mojom úvodnom príspevku ???? Samozrejme to môže byť riešenie # ako sa dá dostať ku sériovému číslu a následne pinu, no snažím sa zistiť, či nie je iné riešenie. Čítal som kadečo, napr že SN rádia sa dá nájsť aj v kufri pod kobercekom a podobne. Chcem teda zistiť, či rozobratie rádia je jediná možnosť. Nikdy v živote som to nerobil a preto si na to netrúfam. To video čo som poslal, je na automat a ja mám manuál, a netuším, či ten postup bude sedieť aj na mojom aute. A tie 4 kovové pliešky čo vopcha do rohov tiež nemám, takže sa bojím do toho ísť sám..
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

Ano nasiel si dobre video ako pise cicmanec ak sa bojite dajte to niekomu kto ma skusenosti / montaz a demontaz autoradii /a mozno vam potom bude vediet zistit aj kod.Z nalepky potom vieme urcit sedem miestne ser. cislo pre zistenie 4miestneho kodu.Neviem o inej moznosti.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ok ďakujem pekne za info. Keby som ten sériový kód zistil, napíšem ho sem.
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

nezistis to cislo nevies, kde ho na tej nalepke hladat.len odfot nalepku tak,aby sa to dalo precitat
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

hladame takuto nalepku s ciar.kodom https://www.varaosahaku.fi/fi-en/Search ... T18K931BJ/

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných