Oplatí sa ešte kupovať starší diesel?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:
Acon napísal:No ja práve pôsobím v BA a chudáci skúsení murári a obkladači, ktorí sú aj vyucení skúsení pracanti si vyfskturujú 10€/h alebo pri obkladoch 12-13€/m2. Cenu kazia rýchlokvasení "majstri" a cigáni z východu co sú ochotní makať za 4-5€ na ruku
Divné,tu som roky nezažil sa inak baviť ako cene za štvorec,nikdy nie hodina
ak sa robia m2 tak sa účtujú metre samozrejme, no je x prác kde to inak ako hodinovom nejde. Ja napr. účtujem deň.

Pokiaľ ide o zapýtanie si, tak ja mam často aj takú skúsenosť, že čím lepší majster, tým viac sa bojí pýtať viac. No príde rýchlokvasení majster samouk a švihne cenu, že ťa posadí. A začne robiť a po hodine ho kopneš do riti
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Pokiaľ ide o zapýtanie si, tak ja mam často aj takú skúsenosť, že čím lepší majster, tým viac sa bojí pýtať viac. No príde rýchlokvasení majster samouk a švihne cenu, že ťa posadí. A začne robiť a po hodine ho kopneš do riti
100% pravda.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Turista a to si myslíš, alebo sleduješ vývoj cien dielov v D. Lebo, že by sa nejako dramaticky zmenili, to by, som netvrdil
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turista len potrebuje urobiť reklamu na PREVOZKY a pchá to do každej témy :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Acon napísal:Turista a to si myslíš, alebo sleduješ vývoj cien dielov v D. Lebo, že by sa nejako dramaticky zmenili, to by, som netvrdil
Sledujem nemecke spravy, trendom v nemecku je postupny zakaz vstupu dizlov do miest

https://www.dw.com/cda/de/fahrverbote-f ... l-47194053
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

oco13 napísal:Turista len potrebuje urobiť reklamu na PREVOZKY a pchá to do každej témy :4012:
Ano som vinny, spravil som mu tu reklamu na prevozky. Vies, potreboval som na par dni pozicat prevozky a nikto tu na fore mi neodpovedal, ani neporadil. chalan co ma ten web tak mi ich pozical - nie nebolo to zadarmo, pekne za peniaze. No mne to obrovsky pomohlo, tak som mu tu spravil reklamu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

turista napísal:
Acon napísal:Turista a to si myslíš, alebo sleduješ vývoj cien dielov v D. Lebo, že by sa nejako dramaticky zmenili, to by, som netvrdil
Sledujem nemecke spravy, trendom v nemecku je postupny zakaz vstupu dizlov do miest

https://www.dw.com/cda/de/fahrverbote-f ... l-47194053
Objavil si Ameriku po funuse. Lebo tú dobu zistili, že tým obmedzením musia tie autá používať obchádzka a tým sa práve emisie v mestách zvýšili, tak sa zákazy rušia. Potom zistili, že celkovo emisie klesajú a celý zákaz nemá opodstatnenie. A preto si v D diesle naďalej držia ceny ako pred tým. Takže, sleduj nemecké správy naďalej, no skús aktuálne, nie 4mes.staré. Ceny jazdených áut všeobecne klesajú, pretoze:
1/servisovanie moderných jazdenie je stále drahsie
2/nové autá sú stále dostupnejšie, bezpečnejšie a lepšie vybavené
3/ekonomická kríza prestala nastupovať nenápadne, a začala naberať na rozmere
4/ zákaz do pár vybraných zón v 4-5mestach v EÚ s cenami nespraví zhola nič
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Odkiaľ máš info že Nemci rušia zákazy na dizle? Práveže pribúdajú ďalšie mesta a rozmýšľajú že zakážu aj dizle s normou Euro6 a niektoré benzíny..

Tu je link na správy z tohto mesiaca..
https://www.autozeitung.de/grossstaedte ... 31634.html

Odkiaľ máš že im klesajú emisie??

O akej ekonomickej kríze hovoríš keď máme konjunktúru?? Keby sa ako píšeš “kríza prestala nastupovať nenapadne, a začala naberať na rozmere” tak by nikto nekupoval žiadne auto ani jazdené lebo by nemal peniaze a každý cent by si strážil a nepúšťal ho z ruky.

Keby si si pozrel to video z môjho predchádzajúceho príspevku tak by si vedel, že v Nemecku dávajú výrobcovia šrotovné na staré dizle aby ľudia kupovali nové auta už s normou euro6.

Práveže ten zákaz z nemeckých miest sa prenáša na európsku úroveň a do 2025 chcú v celej eu len normu6..

https://orf.at/m/v2/stories/2381634/2381633/
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

moja pointa neni nejaké mudrovanie o tom či je lacnejší dízel alebo benzín, ale poukázanie na to, že staré dízle sú už teraz zakazované (obmedzované) a do blízkej budúcnosti to bude v celej eu..

a to mám dva dízle..

zase chápem, že tie dioxíny nie sú asi moc zdraviu prospešné, ale keď vidím koľko ľudí behá bez katalyzátorov a DPF filtrov, prečo na to musím doplácať ja, čo si poctivo dávam čistiť DPFko?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zakážu v celej EU a sami padnú na hubu. Z jednoduchého dovodu. Najnižšie príjmové kategorie, ktoré robia najhoršie roboty sa do tej práce proste nebudú mať ako dostať. Videli sme výsledok keď v Taliansku štrajkovali smetiari. A v momente zákazu dieslov nevypadnú len smetiari ,ale aj čašníci predavači, opatrovatelky atď atď.No a čo potom urobia páni poslanci??? Pokakajú sa a zákazy zrušia.
Ak ste nezaregistrovali už skúsili zakázať dvojtakty a čo z toho bolo ? rovnaká hanba ako keď išiel Danko zdaniť hypermarkety.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

tak skús ísť na starom dízli napr do Stuttgartu a keď ti dá fízel 80e pokutu môžeš mu ukázať tie fake news z autoforum.cz :d :D
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

oco13 napísal:Zakážu v celej EU a sami padnú na hubu. Z jednoduchého dovodu. Najnižšie príjmové kategorie, ktoré robia najhoršie roboty sa do tej práce proste nebudú mať ako dostať. Videli sme výsledok keď v Taliansku štrajkovali smetiari. A v momente zákazu dieslov nevypadnú len smetiari ,ale aj čašníci predavači, opatrovatelky atď atď.No a čo potom urobia páni poslanci??? Pokakajú sa a zákazy zrušia.
Ak ste nezaregistrovali už skúsili zakázať dvojtakty a čo z toho bolo ? rovnaká hanba ako keď išiel Danko zdaniť hypermarkety.
veru, ako hovoríš hanba ako kpt. Danko plagiátor :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

turista napísal:tak skús ísť na starom dízli napr do Stuttgartu a keď ti dá fízel 80e pokutu môžeš mu ukázať tie fake news z autoforum.cz :d :D
To sa ti tu snažíme vysvetliť, že najväčšia prehra je keď vôbec nikto na starom aute tam nepríde. Smeti budú nevynesené, obchody zatvorené, neupratané kancelárie :40bd: :40bd: Proste mesto netvoria milionari a JT banky, mesto žije vďaka pracujúcemu plebsu.
Načo by taký človek ako napr. ja chodil do Stutgartu, keď už Ersekujvár je pre mňa privelké a protivné. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných