VW Golf4 1.9TDI 81KW - servo olej

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obchádza prevodovku zozadu,ak dám preč tak hneď dve užitočné veci získam.Vymení sa komplet olej a získa dobrý prístup,a ja navyše prevodovku dávam dole aj hore sám.Dobrý prístup,netreba bohovať.Čo sú narazené po rôznych príhodách bokmi kolies tam je to iné,takých sa pomenilo dosť,aj Octávka je na bočné narazenie háklivá.
A je vlastne aj tretí dôvod,väčšina mojich si žiada komplet náplne vymeniť alebo urobiť - "všetko" čo nájdete a považujete za potrebné.A to je úplná väčšina zadaní
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

no dozvedel som sa to ze jak som písal ze jedno koleso ma akoby vôľu keď cuvnem na ručnej že ide dopredu a dozadu a neostane na mieste tak že to je jednoznačne čap poškodený a ked idem cez diery a mi klepe pri každej diere alebo nerovnej vozovke tak že riadenie nevydáva zvuk že riadenie nemá ako klepat takže neviem kde je teraz pravda lebo mechanik povedal že kvoli riadeniu mi aj klepe aj vrzga a aj ide koleso dopredu dozadu ked cuvnem a kamarát povedal to druhe... kde je pravda? :/
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cez čap bežne zvykne tiecť servoolej...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

david1208 napísal:n. kde je pravda? :/
Pravda je taká, že máš prednú nápravu rozšlahanú na mraky. Načo špekuluješ jak panna s cicinou zanes to do servisu a povedz im opravte mi všetko na prednej náprave. lol Ja takto zanesiem vždy ženine auto a za dva dni je doma a mám na nejaký čas pokoj. :4012: Ak na to nemáš tak auto zaparkuj ako kurín na zahrade a cestuj MHD.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Bezne predavam taketo repasovane servoriadenia.
Cena ja 160eur z rocnou zarukou.
Pred tym este jazdili Octavie 1 ako taxiky a nase repasovane riadenia im bezne vydrzali cez 2 roky teda asi 120000km!!!
A to v tazkych podmienkach po rozbitom meste.
Ak mas zaujem mam take skladom na vymenu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

M.F.: akú logiku by malo pre neho brať od teba riadenie, keď má vymlátené ešte aj čapy a na opravu potrebuje servis. lol
Normálny servisák mu to spraví na komplet a so zárukou, súčiastky objedná on a aj ich namontuje.Zháňať komponenty kde kade ,chybu určovať cez internet a bastliť to doma na dvore je cesta jedine k problémom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

david1208 este sa cudujes, co som sa ta ja spytal? ty alebo nemas peniaze na opravu, alebo to nechapes, nakolko autu nerozumies ani tolko, ze preco ma 4 kolesa....chapes, ze prednu napravu mas na kolmpletny repas a doma na dvore to ty absolutne neopravis...???
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

K tomu repasu.. presne take riadenia po repase som kupil po cca 80 000 boli v haji!! Nikdy viac nove cca 270 su tam dodnes. Mal som firemne octavie 1 na 5 kusoch som vymenil 4 serva
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

ale ved ide o to ze ja mam kompletne celu prednú nápravu novú okrem ramien... všetko je tam nove aj tlmiče dal som 450 eur za opravu a všetko mi robil mechanik a stále mi to klepalo tak som išiel za druhým a povedal že to je kvoli riadeniu tak teraz neviem ci ma oklamal jeden ze vymenil celú nápravu alebo mi klame druhý a chce zo mňa vytahat peniaze... lebo jak mi môže klepat náprava ked je vymenena a jak mi druhý môže povedať ze klepe riadenie ked riadenie VRAJ nema ako klepat :D a preto som sa opýtal ci je pravda to ze riadenie klepe alebo nie... PS: na opravu mám ;)
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

david1208 napísal:no dozvedel som sa to ze jak som písal ze jedno koleso ma akoby vôľu keď cuvnem na ručnej že ide dopredu a dozadu a neostane na mieste tak že to je jednoznačne čap poškodený a ked idem cez diery a mi klepe pri každej diere alebo nerovnej vozovke tak že riadenie nevydáva zvuk že riadenie nemá ako klepat takže neviem kde je teraz pravda lebo mechanik povedal že kvoli riadeniu mi aj klepe aj vrzga a aj ide koleso dopredu dozadu ked cuvnem a kamarát povedal to druhe... kde je pravda? :/
tu som sa to pýtal

1. náprava je vymenena cela okrem ramien, aj tlmiče sú vymenené
2. zaujíma ma nasledovná otázka ktorú sa opýtam ešte raz


Môže riadenie klepat alebo mi mechanik klame a pritom mi nevymenil tie čapy a preto mi to klepe
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Vsetky odpovede si uz dostal kup nove servo riadenie, predava sa vcelku s tyckami riadenia aj capmi 270 e nespekuluj nevymyslaj

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní