Cúvacia kamera

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Cúvacia kamera

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Dorbý deň.

Že chcel by som sa spýtať, že mám zapojené rádio aj kameru, kamera má výstup pre spiatočku a uzemnenie a potom z toho mi ide kábel (AUXový, ktorý ide od kamery do rádia) a má na jednej strane červený káblik malý a na druhej strane tiež malý káblik malý a skúšal som to bez zapojenia tých 2 káblikov a normálne kamera ide, ale mám 2 porblémy...

1) PROBLÉM: Pri zaradení spiatočnky sa mi nehodí kamera (pokiaľ
nemám nastavenú na obrazovke AUX... ak tam mám
rádio/navigácia/hudbu, tak sa pri zaradení spiatočky
nezapne kamera na obrazovke rádia. Vie niekto
pomôcť???
2) PROBLÉM: Keď točím s volantom, tak sa tie čiary na kamere
nehýbu (do ľava/prava) prečo? sú v tom tie 2 kábliky
nejako?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Káblik vzadu pri kamere musíš zapojiť na + od cúvacích svetiel, ako inak má rádio vedieť, že sa má prepnúť na kameru? Káblik vpredu pri cinchy zapoj na BACK (alebo pod. označenie) na rádiu a cinch nezapájaj do AUX, ale do vstupu pre cúvaciu kameru.
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Ahoj, že ja som vzadku zapojil kábliik čierny na uzemnenie a červený na zapojenie kamery na spiatočke a potom do toho káblu som pripojil ten CINCH, ktorý vedie až ku rádiu do AUX pre cúvaciu kameru a otázka je, že to vlaste mám 2 káble pripojiť na + ??? Cúvaciu kameru a CINCH kábel? Chápem to správne?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vzadu pri kamere máš teda až 3 káble?

Aby sa ti hýbali navádzacie čiary musí byť rádio prepojené s CAN auta, aby si vedelo brať signál zo snímača natočenia volantu. To treba nastaviť v menu rádia.
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Takto, tuto to je krásne vidieť (FOTKA) že ktoré 2 kábliky myslím tie 2 CINCH káble v strede (najdlhšie) a tie majú na každej strane od každého CINCHU červený krátky drôt a pýtam sa, že či tie treba zapojiť? Ak áno, tak kam? :/
FOTKA ( https://ctrlv.cz/m5ao )
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ten pri rádiu spojiť s BACK ako som písal, CINCH do vstupu pre cúvaciu kameru, nie AUX.

Ten vzadu by som pripojil tiež k cúvačkám, neviem prečo je tam toľko káblov, ale tie čierny/červený je asi klasika napájanie a ten malý signál na prepnutie.
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Re: CĂşvacia kamera

Príspevok od používateľa salamander8 »

ked budes mat zapojene aj tie dva kabliky tak by ti to malo frcat, potom by ti malo prepinat kameru aj automaticky, ak nie chyba bude niekde inde...
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Okey, ďakujem Ti pekne, skúsim =) Dúfam, že pomôže, uvidíme.

Ak by niečo, tak by som sa ešte ozval, že ak by nepomohlo.
Ešte raz, díky :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Neviem či som starý ufrflaný dedko, ale dcéra mala na Nissan Qashqai cuvaciu kameru, ale keď som cúval podľa kamery, tak to bolo utrpenie. Raz doľava, potom doprava a stále zle. :40bd:
A trvalo to dlhšie ako keď cúval do lode kopernik Bulhar, a navigoval ho nejaký nový mladý bocman. Na zrkadla som to na Nissane dal raz, dva.
A s návesom iba na zrkadlá.
Hlavne veľa šťastia pri zapojení, a neskôr pri cúvaní.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kamera nie je na to, aby si podľa nej cúval 50 m, ale aby si videl tesne za auto - schované deti a iné malé predmety, cúvanie k múru, cúvanie k prívesu...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Aj zaparkovať medzi dve autá podľa kamery som mal problém. Klasika pozdĺžne parkovanie, po pravej strane voľný plac, a starý somár tam maturoval. A to cuvam každý týždeň s návesom k rampe lode vo Swinouijisce alebo na druhej strane Trelleborg /Ystad skoro 130 metrov s návesom. Vidíš som už starý .uj,minule som povedal končím, nedovidim na koniec návesu, a kolega mi kričí do CBcky máš vypálené žiarovky v policajtoch. :40bd:
Áno v prípade kontroli priestoru za vozidlom súhlasím, ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní