Suzuki S-cross - dvojka ťažšie radí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter977
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.05.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Suzuki S-cross - dvojka ťažšie radí

Príspevok od používateľa peter977 »

Ahojte. Neviem či sa správne vyjadrím, ale pri rozbehu vozidla a preraďovaní z 1. rýchl. stupňa na druhý, cítím v páke ako keby som chytil zuby.

Nepočuť žiadny hluk, ale cítim tú vybráciu a je podobná ako keď porátate zuby so zle zošlapunutou spojkou. Cítim to keď prechádzam plynule z neutrálu do dvojky, ako keby ma na chvíľu prevodovka podržala až po pol sekunde dovolila zaradiť dvojku. Robí to pri rýchlom aj pomalom radení. Otáčky nehrajú rolu, robí to aj pri 1500 ot.
V Suzuki povedali že je to v poriadku...

Auto som kúpil po svokrovi jazdené. Je to model SX4 S-cross 2016, 1,6 VVT benzín. Najazdené 22000km. Jemu to tiež robí na úplne novom Crosse, ktoré má len týždeň...

Ďakujem za radu.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

ak mu to robí na novom aute tak to bude teda asi fakt v poriadku ako povedali v servise nie? tak skus radiť plynule do dvojky nie do N a potom 2, z jedna ťahaj priamo do dva...
peter977
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.05.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter977 »

Asi som to zle napísal. Keď radíš plynulo z 1 do 2 tak páka ide dole z jedna do neutrálu a potom hneď do 2jky.

A ten moment ma to na chvíľu nepustí a cítim vibrácie z prevodovky v páke
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Skús vymeniť olej, aj keď si myslím, že to nepomôže skôr je to vlastnosť Suzuki prevodoviek. https://www.youtube.com/watch?v=M5dMR6ijDHU
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

na mojom Swifte z roku 2012 synchrony tiez neboli nejak dokonale, a to som mal auto s 0 km. Jednotka, dvojka sla semtam ako keby s drhnutim, hlavne pri rozbehoch s otackami vyššími ako 2-2.5t. Tak sa to prejavovalo aj po vymene predovoveho oleja predpisanej po 45t km. Naopak podradenie aj s medziplynom - jedna basen.

Ked clovek presadne do ineho auta z lacneho Suzuki, vie porovnat a tak zisti, co znamena dokonale a plynule radenie.
Naposledy upravil/-a Dep v 18.04.2019 20:02, upravené celkom 1 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
peter977
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.05.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter977 »

Paradoxne, ja som tiež kupoval nový swift v roku 2011 a museli mi meniť synchróny cca po 500km. Takže zrejme sa vôbec nezlepšili čo sa kvality týka
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní