VW Golf4 1.9TDI 81KW - servo olej

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf4 1.9TDI 81KW - servo olej

Príspevok od používateľa david1208 »

Zdravím, mám auto skoro rok a so servom som nemal problém... myslel som ze mam problém s nápravou lebo stále mi klepalo pri každej diere... vymenil som celú nápravu capy ticky stabilizátory tlmiče atď a stále ten istý zvuk pri každej diere.... pred týždňom keď som parkoval tak mi vydávalo divne zvuky pri toceni volantu tak som pozrel na servo olej a nebolo tam skoro nič... dolial som a teraz o pár dní zase ten zvuk... išiel som ku mechanikovi dali sme auto na zdvihák a povedal mi že mi tecie olej cez riadenie že preto mi klepe pri každej diere... na ľavom kolese keď mam ručnú a cuvnem tak akoby sa koleso vratilo dopredu dozadu tzv "malo vôľu" a na pravom kolese normálne cuvlo pár cm a ostalo na mieste a olej mi tecie z obidvoch strán akoby okolo manžiet alebo tam niekde... môže to byť naozaj to riadenie alebo je problém inde? prosím vás rady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte by to mohol byť zadný diferák...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

s tym, co tu pises, ta pustili zo servisu normalne jazdit dalej na cestu ????
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

áno vraj to nie je problém len mam dolievat servo olej a ked zohnam riadenie tak vymeniť riadenie... len ide o to ze ja neviem ci to vôbec je to riadenie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

par cm hore dole, neni ziadna miera.... u murarov :40bd: :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to riadenie a je na výmenu
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

mýliš že keď kúpim používané tak bude dobre alebo to bude mačka vo vreci?
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

kazdeho varujem pred kupou zo srotoviska,stoji-lezi to tam aj roky,casto krat je na zaplakanie co za vechte tam vedia predat a tlci kupit,,pri tej robote co ta caka,by som to neriskoval - treba kupit fabricky repas zo zárukou a mas pokoj.ak sa ulakomis na srotak,jedine cerstve auto co tam doviezli,nie tie ulozene serble a aby nebolo vytlcene a zatecene ako tvoje.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mačka vo vreci je to vždy,akurát sa minimalizuje ak sa kupuje od stopercentného predajcu.V tom prípade nie je problém vrátiť či zameniť.Raz za dlhé roky sa urobí aj problematický nákup,ale 99.9% sú dobré nákupy.ibaže ja nekupujem tu,od týchto podvodníkov (a ešte predražených) nechcem ani chvost z mačky a už vonkoncom nie repas.Hladať jedného čestného v tom kvante podvodníkov nie je čas
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

jedno z najnáchylnejších servo riadení ma g4, octavia 1 odporučam kupit nove je to cca 270 e , nešpekuluj a zároven vadí že chodís bez oleja vadí to tvojmu servočerpadlu ak ešte žije a všetkým naokolo ked vylievas olej po vozovke , možes niekoho zabiť!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto by som váhal potvrdiť práve u varianty G4 81 kW.Že ľudia jazdia a za svet nevymenia nikdy olej v serve je jedna pravda,ale táto G4 má servo hadicu vedenú tak že pri riešení spojky a demontáži prevodovky sa musí demontovať a teda ide von komplet olej kedže sa odpája holander na servoriadení.Aspoň sa takto vymení aj olej,inak by to nik nerobil.
Ak niekomu odíde servoriadenie a je z toho prekvapený,tak by mal z auta vyhodiť subvoofer aby počul.V manžetách sa hravo stratia tri náplne nádobky kým začnú tiecť navonok,ak nie sú samozrejme potrhané.To ale znamená že servo čerpadlo veľa ráz mručalo a gazda si sedel na ušiach.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja používam servo ako jednoduchšiu alternatívu hydraulického čerpadla na traktoroch a môžem potvrdiť, ak dojde do koncovej polohy alebo nemá olej tak je ho počuť a veru sa aj hreje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

ja som volal s jedným pánom ktorý ma dovoz golfa a povedal ze môžem kludne prísť pozrieť a skontrolovať či tecie olej a ze on mi riadenie vyberie a az tak mu dám peniaze
david1208
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14.01.2018 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david1208 »

mhlavaty napísal:Mačka vo vreci je to vždy,akurát sa minimalizuje ak sa kupuje od stopercentného predajcu.V tom prípade nie je problém vrátiť či zameniť.Raz za dlhé roky sa urobí aj problematický nákup,ale 99.9% sú dobré nákupy.ibaže ja nekupujem tu,od týchto podvodníkov (a ešte predražených) nechcem ani chvost z mačky a už vonkoncom nie repas.Hladať jedného čestného v tom kvante podvodníkov nie je čas
a koho by si mi poradil ako kvalitného predajcu?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Na octaviach som veselo menil riadenia po akomkolvek naraze,, mensej nehode s ohnutym diskom,, vzdy slo servo riadenie do par tyzdnov.. a mhlavaty ja vas teda beriem vazne ale osobne som menil spojku sam viackrat a hadicu do serva co je taka poohybana pred prevodovkou zpredu pripevnena na prevodovke som si vzdy len vyvesil nikdy neodsroboval a tak dal dole prevodovku.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných