Mercedes 350 cdi - slaby vykon a nudzovy rezim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Mercedes 350 cdi - slaby vykon a nudzovy rezim

Príspevok od používateľa laco321 »

Caute.Mam MB e350cdi 170kw mam slabsi vykon a ked ho prehnam tak hodí nudzovy rezim.Turbo mam OK ale mam asi zlu tú elektricku regulaciu.Chcem info či viem vymenit len tu kocku-elektronicku regulaciu.
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Najprv s tým choď niekde na diagnostiku a potom niečo vymieňaj, takéto niečo ti môže kľudne spraviť aj prasknutá hadica od intercooleru.
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

uz som bol,turbo nema dostatocny tlak.najprv mi povedali,že to preto lebo mam zanesene sanie a virive klapky mi neotvaraju,že preto nemam dobry vykon.Virive klapky bole zlé tak mi ich vybrali,cele sanie,egr,aj dpf vycistil,vsetky tesnenia sa vymenili.Išiel som to vyskušať a bez zmeny.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 16.04.2019 22:33, upravené celkom 1 krát.
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Predpokladám že si s tým ale nebol na origo diagnostike. Príde mi že ani netušia kde je problém a len tak hľadajú a vymieňajú ti veci. Klapky keby sú zle tak vypíšu jednoznačne chybu že je problém v nich, mám tento istý motor a riešil som to na ňom. V origo diagnostike ak sa nemýlim by sa mal dať spraviť aj test regulácie turba.
Naposledy upravil/-a p6077 v 19.08.2019 21:15, upravené celkom 1 krát.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

p6077-poslal som ti ss
laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco321 »

Som z RV.opravuje mi to chalan,ktory opravuje viac-menej len Mercedesy.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 16.04.2019 22:33, upravené celkom 1 krát.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Daj dole kryt motora.
Jeden nech sadne za volant a zapne zapalovanie.
Druhy nech pozera na turbo,ci sa hybe ovadanie variability.
Ak nie,mas zlu el.regulaciu. U mna stoji oprava regulatora 150eur.
Mam aj na vymenu uz opravenu.
Robota na 30 minut.
Ak sa regulacia hybe,asi mas zanesenu,alebo poskodenu variabilitu turba. Treba to opravit,najlepsei komplet repas turba.
Repasovane turbo na tvoje auto stoji u mna 230eur.
Som z Kosic,daj vediet,poriesime opravu.
ivan-k
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.01.2019 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan-k »

Aky je ten xentry urazlivy tvor, maze prispevky ked sa citi byt dotknuty. V poriadku, kazdy ma svoj postoj k veci. Ja mam tiez MB,nie jeden, poviem len tolko, akykolvek problem alebo len podozrenie, tak jedine origo diagnostika a priamo v MB dealer. Ziaden garazovy majster si s tym neda rady. To nie je loteria. Ak chces vediet co tomu autu je, potrebujes riadnu diagnostiku a hlavne niekoho kto vie s tym narabat. Mudrlantov je na SK vela, ale pytat sa na fore ''co tomu je'', to je uz fakt pod uroven. Kedysi tieto auta znamenali nieco, ale dnes ich vlastnia ludia, ktori neznamenaju nic. To asi vystihuje postoj a pristup majitela auta, akehokolvek, k autu. Takze naskrabat par € a utekat do MB a napichnut na diag.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivan Ivanovič - v ktorom rade si stál, keď pán boh rozum rozdával. lol
MB autorizák, pretože je premiová značka potrebuje vykazovať najlepšie zisky a tak na platy mechanikov málo ostáva. Chodil som do NR vela rokov a bol tam jeden jediný čo vedel, ostatní boli umývači a vysávači. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vies Ivan ja ked sa tento vikend rozhodnem buduci tyzden mozem byt oficialnym partnerom MB, mam to vykonzultovane priamo s Daimlerom v nemecku. Mal by som v ruke 6-ty diagnosticky program MB a 5-ty hardver, ako to myslis ovplyvni moje doterajsie znalosti po tomto kroku? Jedno sa stane urcite ludia ma budu po tomto kroku nasierat este viac ako doteraz, to je garantovane.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to celkom dobre chápem ak xentry vymaže čo napísal.Občas to urobím aj ja nas..ratý z toho v akom prostredí som sa ocitol
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ivan aj ja ho chapem, ale na tomto fore sa nauci na ludi pozerat vzhladom na anonymitu trosku s nadhladom a do buducnosti akoby nasiel...za tie roky s MB som nejaky vyrazny pokrok v chodeni do autorizaku /okrem ceny/nezbadal, teda oproti sukromnikom - je to pre mna 1:1, plus minus v malych odchylkach je niekto lepsi....ja myslim, ze kvalitne MB vlastnia aj teraz ludia, ktori si uvedomuju, co to stoji a tych ostatnych to auto aj tak vyautuje a zostane im len hrdzava sopa s odtrhnutou hviezdou...nemci si viac vazia MB a tam je autorizak MB niekde inde,ako u nas a to nemusis ist zrovna do Stuttgartu...tie ceny,co dal m.f. na moje auto platim este s jednou nulou na konci, ale verim, ze vela rozumnejsich ludi ma C, E,ML a podobne, ktore su opravovatelnejsie za rozumnejsie ceny...aj ja sa cudujem, ze to na diagnostike este nedali, lebo je tam "dost"-teda nadmieru podrobna diagnostika, ked si ju na moj MB vytlacin, mam z toho taku tensiu knizku...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to si kamo trafil vedla, praveze xentryho tu mam za chlapa s top rozhladom v tych dnesnych elektrarnach, to by si hladal lupou a nenasiel nic co zdruzi mechanika a prehlad o softoch a pocitacoch, rovno poviem ze aj keby bol extra majster u MB tak ten zas nevie ine znacky, tak ako xentry sleduje paralelne, jedine suchat nohami a obivovat ho, lebo to sa neda robit 8hod a padla nijako, to chce plne nasadenie a orientaciu aj mimo jazykoveho prostredia proste v tomto chlieviku primalom na taketo hry nestaci byt, ked chces byt na spice doby a nevyhral si zrovna ropne pole v dubaji, rozmyslaj trosku, ci je vacsi frajer chlap v garazi co robi x znaciek spickovo, alebo kachlickovana dielna s podporou vyrobcu co ma cvikacky a majster ma jedinu starost aby mu uz padla...jak sa ktory obraca ? to neni ze ina liga, to je celkom iny sport :4012:

ja to vidim ze riesim problem technicky a ne ci mi mazoretka uvari vo vysledku najdrahsiu kavu v zivote zadarmo :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných