Skoda Superb II cbbb - montaz hlavy valcov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak to slo von s tym tak aj spat musi ist.treba si zavolat dalsie pomocne ruky.alebo zavesit kladku,retaz a pojde to.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Presne tak ak to išlo von musí aj dnu. Ak si nepoužil násilie pri vyberaní tak aj dnu to musí ísť . Pri montáži treba ale byť opatrnejší , môže sa pod hlavu dostať niečo (napr káblovanie) a pri doťahovaní problém .

Takéto operácie sa robia dobre dvom . Viac rúk viac oči .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

On nepotrebuje vedieť AKO to uchytiť na hák zdvihacieho zariadenia...

Zrejme mu niečo VADÍ ZBOKU a tá hlava nemože sadnuť na šróby
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je zaujimave, že ked je motor uložený priečne, tak ten priestor je tam vypočítaný doslova na milimetre, aby sa dala robiť nejaká udržba alebo opravy a nemusel sa robiť opačný postup montáže v automobilke , vybratie motora , alebo odobranie karoserie od podvozku...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

laco1871 napísal:On nepotrebuje vedieť AKO to uchytiť na hák zdvihacieho zariadenia...

Zrejme mu niečo VADÍ ZBOKU a tá hlava nemože sadnuť na šróby
nikto nepisal ze on ma hak alebo to visi na retazi gurtni podla popisu s tym bojoval sam.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u niektorych aut to je tak odjakziva ak chces napr vymenit u fiat bravo z roku 2000 2.0 hgt rozvody motor ide von.normalka do hodky je to dole ak mas vybavenie.ja co som mal e46 coupe radovy slaby 2.0i 6 valec chcel som vymenit spojku ani za svet nasadit kluc torx orech v stredovom tuneli na horne sroby tak som to dal cele s motorom von bez demontaze predneho cela.lenze okolo toho mi trebalo dalsich 2 ludi.proste nasikmo sa to cele vytiahlo a vlozilo naspat :2f93: autozdvihak som v tedy este nemal.

okolo toho sa uz aj pocistilo co bolo spinave vymenili nejake ine veci aj sroby na vyfukovych zvodoch jajaj ak je motor vonku lepsie sa to robi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných