2DIN Autorádio "No signal" + "maps"

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

2DIN Autorádio "No signal" + "maps"

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Dobrý deň, že chcel by som sa spýtať, kúpil som si 2DIN autorádio (BLOW AVH 9880) s GPS anténou, ale k tomu som nedostal SD kartu a neviem, že kde mám stiahnuť mapy do toho rádia, to bola prvá vec a druhá vec je, že mám zapojené rádio, všetko ide, ale furt to rádio vypína aj zvuk (čierna obrazovka) a hneď naskočí a píše "no signal" tak čo to je? Mohol by niekto poradiť prosím? Anténa z 1DIN tam normálne išla, ale kúpil som novú a stále to nejde, ani stanice ani nič, prečo? dávam do rádia ten kolik a na to anténu a stále nič, kde môže byť chyba a prečo vypadáva tá obrazovka "No signal" ? A kde zoženiem mapy pre to? Predom ďakujem!
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

zle zapojene radio alebo antena... skus nanovo
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Skúšal som a stále to isté...
+ rádio keď je zabopejné tak sú iba 2 možnosti funguje/nefunguje, takže zapojené musí byť správne, ale aj tak díky... Anténa blbne furt, nechápem tomu... Ak má niekto rady, tak napíšte prosím
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Obrat sa na predajcu od ktoreho si to kupil, mal by poskytovat/sprostredkovat aj podporu pre to zariadenie. Ma to vobec nejaky manual? Co sa zapojenia tyka, takto na dialku ti asi neporadime, triafat mozeme, ale ani boh nevie ako co si zapajal, co to je za radio, ako je zapojene, nastavene, a hlavne co znamena "vypina ho" kedze najprv pises ze vsetko ide ako ma a potom ho v kuse vypina... nejde naladit ziadne stanice... vypina obrazovku... teda co to vlastne robi ked to zapnes? Naskoci nejake menu? prehrava nejake audio? radio asi nejde, za jazdy samo vypne? opakovane zapne? vymaze sa pamat a nastavenia? mozno aj foto by napovedalo, ak by si odfotil napr zapojenie radia, alebo skus natocit ako sa to chova... Z toho co si napisal to vyzera ako zle zapojene, ale to ty vylucujes, tak tazko cosi riesit...
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Ďakujem, že sa mi snažíte pomoct, takže som natočil video, že čo to robí, ako samotné rádio, respektíve obrazovka a funkčnosť ide (okrem GPS Máp, ktoré nemôžem zohnať + napísal som predajcovi a ešte chybné to vypadávanie "žiadny signál" viac na videu)
CHYBA: že pri zapnutí rádia rádio vypína akoby... Že je čierna obrazovka a zrazu naskočí a žiadny signál a potom je zrazu zase všetko v pohode... + rádio ako stanice nefungujú... Všetko bude na videu vidieť, potrebujem pomoc, takže možno poradíte keď uvidíte video už, predom ďakujem za ochotu a pomoc :)
1 VIDEO: http://leteckaposta.cz/804806900
2 VIDEO: http://leteckaposta.cz/240135163
Na vidu 1 aj 2 bolo zapojené napájanie + repráky + anténa a dopadlo to ako na videu, nechapem... Pomohol by niekto?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

No nezavidim, ak je moznost, reklamujte to, vratte (14dnova lehota na nakup cez internet), vyzera to na chybny kus. Neviem ci mate moznost, odskusat radio "na stole" teda zapojit mimo auta, bez reprakov, anteny a skusit ci sa sprava rovnako. Ak to bude rovnake, nieje co riesit, zapojenim to nebude a treba to reklamovat. Ak mate moznost a viete ako na to, zmerajte prudovy odber, ci to niekde nepreraza... Tazko povedat na dialku, vyzera to akoby sa aktivovala ochrana pri skrate, pretazeni, cize radio vypne a toto sa cyklicky opakuje.
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Hmmm...výborne... nové rádio a človek aby ho išiel reklamovať... úžasné...
Zajtra v robote skúsim zapojiť staré 1DIN rádio, ak pôjde anténa a nebude sekať to staré, tak chyba je v rádiu, takže reklamovať môžem... vyborne, no nevadí, díky moc aspoň za rady, keď tak ja by som sa zajtra ešte ozval :)
slovacik556
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2019 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slovacik556 »

Dobrý deň, tak som tu a zistil som, že asi bude zlé napájanie, pretože napájnie, ktoré je v aute má úplne inak farby ISO konektrou ako ten, ktorý mi bol pridelený od autorádia a tak sa pýtam, že či niekto nevie schému/legendu ISO konektoru peugeot 307?? Pretože tam sú farby káblov úplne iné ako od ISO konektoru v rádiu a to mohlo spôsobiť vypadávanie obrazovky (vyplo-zaplo=žiadny signál) a to ma štvalo + musím prehodiť žlý káblik za červený, aby si rádio zapamätávalo čas a dátu, nastavenia atď... Ale Neviem správnu schému/legendu zapojenia Peugeotu 307 (2001 16v 80kw) + na ISO konektoru v aute (nie od rádia) chýba 1 káblik úplne v pravo hore (7konektor) keďže horný rad má nepárne očíslovanie, presnejšie celé takto, presnejšie to mám takto

[ORIGINAL V AUTE ISO KONEKTOR)
1 3 5 7 | [1=žiadny] - [3=biely] - [5=zelený] - [7=sivý]
2 4 6 8 | [2=červený] - [4=modrý] - [6=zelený] - [8=žltý]
==========================================================
[AUTORÁDIO ISO KONEKTOR)
1 3 5 7 | [1=hnedý] - [3=ružový] - [5=modrý] - [7=črvený]
2 4 6 8 | [2=hnedý] - [4=žltý] - [6=oranžový] - [8=čierny]
---!!! Ten káblik 1 je hnedý+čierny pásik !!!---[/b]
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tak existuju rozne ISO redukcie pre rozne vozidla, pripadne si premerat co a ako mas zapojene vo svojom aute, a prepinovat podla potreby. To uz ale bude vyzadovat trocha znalosti, zvazit musis sam.
Na druhej strane, ak uz radio nabehlo, teda minimalne polarita napajania je spravna, nemalo by samovolne vypinat, cize ako som pisal, skusit to zapojit len na napajanie, najlepsie mimo auta, premerat a poskusat ci je vobec radio ok.

Zacal by som prestudovanim manualu a zapojenim radia samotneho, ci ma skutocne standardne ISO zapojenie a nieje potrebne menit privody, nasledne skusit vygooglit ako ma porieseny konektor moje vozidlo, ci potrebuje redukciu alebo je rozdiel len vo farbach vodicov.

Autoradio vybrat von, napojit len +/- a odskusat. Premerat ISO konektor auta, ci je napajanie na spravnych pinoch, pripadne prepinovat, idealne ostatne vodice z konektoru zatial vypinovat.

Ak je radio ok, a fungovalo aj mimo auta, nahodit, musi slapat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní