Malá dodávka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

momentalne urcite, musim si pockat na lepsiu fazu cyklu, zato by som to tu pozabucky preddiskutoval a preveril :3906:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Rozmýšľal som či prispieť či nie. Cestovať sa dá na kadečom, ide hlavne o preferencie toho kto cestuje. Ja osobne som prešiel minulé leto 2000km do Slovinska na Daewoo Tico za 100€. Na strechu box, tam boli všetky kempové veci, zvyšok na zadných sedadlách, v kufri náradie a nejaké ND. Samozrejme treba rátať že tempo ani časové limity určené boli len náznakom. Takže žiadne plašenie, proste ruka z okna a pustená hudba. Za celú dovolenku som neotvoril ani kapotu, jediný problém bola zlomená kľučka z vonka - niekto sa asi chcel pozrieť silou mocou do auta a vypálená 12V poistka na rozdvojke na 12V čo ani nemá priamo súvis s autom. Samozrejme pokiaľ by sa malo spať v aute tak veľkostne min. dlhé kombi, a ďalej už len podľa fin. možností a ´´chcenia´´. V kempoch kde sme bývali som mal rozhodne najmenšie auto, našiel sa jeden Smart, ale ten bol na autoprepravníku za Motorhomom-takže sa to asi nedá rátať. Za určitú výhodu možno považovať aj malé auto pokiaľ sa treba krútiť v tesných kempoch, malých talianskych uličkách a pod. - oveľa viac si užijete cestu z pohľadu vidienia - nesústredíte sa toľko na rozmery auta a cesty. Samozrejme chápem že pre väčšinu ľudí by to bolo ako za trest, no ja mám spomienky na celý život. Pokiaľ by som sa rozhodoval pre nejaké auto na takéto cestovanie, tak som zistil podľa toho čo som pocestoval nasledovné. Jednoznačne by som riešil len niečo na 2 nápravách t.j. nie karavan alebo čokoľvek ťahané - tieto by prichádzali do úvahy ak by som chcel ostať na jednom mieste viac dní/týždňov, inak určite nie. Veľkostne max. pre mňa spomínaný Transporter a konkurencia(pre mňa by bol luxus aj obyčajné kombi - stačí si dať na začiatku očakávania dostatočne nízko :D). Čo sa týka výbavy auta, určite by ma mrzelo pokiaľ by to bolo auto, ktoré by inak nemalo využitie, čiže pokiaľ by som napr. riešil transporter, tak určite vo výbavé multivan alebo v nejakej kde sú normálne sedačky a dajú sa potom sklopiť/vybrať- a dozadu najtmavšie čierne fólie aby tam bolo súkromie. Lebo cez rok by auto mohlo slúžiť aj na iné, pokiaľ mám vyslovene prerábanú westfaliu so sprchou tak bude možno 4-5 miestna a dosť nepohodlná na čokoľvek iné. Osobne by sa mi pozdávalo tiež niečo ako Alhambra/galaxy/sharan.... ale opäť je to už také núdzovejšie riešenie.....záleží na preferenciách.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo777 napísal:tento trend kocovny sledujem, ze sa to celkom rozmaha, zatial som mimo ohladom zaujmu, ale ine sa opytam, vase ctene krajsie polovicky ako sa stavaju k takejto ubykacii ? popravde bojim sa svojej opytat a to ju nemam nejako extra rozmaznanu, predsalen by mohla trafit ne silno, ale presne lol

Žena všetko vníma cez oči detí.Všetko z čoho deti výskajú radosťou (možu byť vnuci) do toho pôjde naplno.No a kto deti má tak vie aké nadšenia sprevádzajú už prípravy,a celý ten rozruch,chystanie,príprava,ak sú do všetkého zapojené.Prvý výlet z maličkým (a šerblíkom pod sedačkou) bol ešte z R8 (r.v.68) a stan,nafukovačky,kemp stoličky stolík nádobíčko,varič atd to kto z detmi nezažili,vie ho...čo je dovolenka na ktorú sa spomína o 45 rokov keď im belie strnisko.Neviem,dnešný mladý mi pripadajú zhýčkaný,zženštený,mekoty,akurát tak selfie pri každom ho... a s každým,ľudia bez fantázie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milanko ja viem co je to v stane na luke prespat na konci sveta, zbalit sa na bicykel a prejst cele SK podlzke, alebo aj CZ, alebo do D, A, pekne vlastnou silou, hore kopcom rychlost chode, len toto je ine, specialne sa pytam na manzelky, u nas by to bolo opacne, musim zacat od manzelky, lebo inac bez jej podpory u pubertalnych deti nemam absolutne sancu :-\, uz len tyzden na polovnickej chate bez wifi a tel. signalu je pre nich katastrofa a ja mam len jedny nervy :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo512 »

66QUATTRO ďakujem že si aj ty prispel. Na dovolenku v tico by som sa asi neodvážil. Ale s tebou by som asi šiel kamkoľvek :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja mam tiež nezabudnuteľné zážitky ked sme cestovali prvykrat v mojom živote k moru a hned do Bulharska, na Daewoo Espero , bez navigácie len s mapou..

Ale tie zážitky su silné len preto, že to bolo prvýkrát..
vždy je to o objavovaní nepoznaného.

Potom po dlhych rokoch som išiel tiež tým smerom , a už to nebolo ono.

Zažívam niečo podobné, ked idem dialnicou napr. pri Chiemsee v Nemecku.. kde som išiel už nespočetne veľakrát...

Preto rozumiem tomu, že poniektorí sa vyberajú na expedície , napr. cez Himalaje do Indie , či za Ural , na Bajkal a tak podobne,

Koncom minuleho leta som na benzinke Esso Thüringen Wald medzi viaduktmi ,stretol jedneho pana, čo sa vracal z dovolenky na Defenderi (!)
nebolo by na tom nič zvláštne, len to,že s nim išla aj manželka a dve deti asi tak 10 ročné...a celý čas aj spali v tom Defenderi....
Boli na tripe cele prázdniny,boli z Berlina ,

prešli cez ALpy,potom Taliansko, potom sa preplavili do Afriky , prešli Alžirsko, potom naspäť trajektom na Gibraltar a odtiaľ cez Portugalsko a Španielsko, Francuzko naspäť do Nemecka...

Celkovo prešli 11 000 km, chlapík mi povedal ..

Teda tomu hovorím D:O:V:O:L:E:N:K:A . :300f:
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Ford Transit Connect alebo Ford Transit 260 :2f93:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: patrikn, uwa0905477706 a 99 neregistrovaných