Skoda Superb II 2.0 TDI CR 103 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo558
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.11.2015 12:13
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II 2.0 TDI CR 103 kw

Príspevok od používateľa pepo558 »

Dobry den, chcel by som sa poradit. Zvazujem kupu auta ... Auto bude jazdit iba vikendy zvacsa okrsky. Pravidelné 40km cesty ale aj 200km trasy. Rocny nabeh na starom aute bol 15.000km +-.

Necham si poradit co sa na takyto styl jazdi hodi viac ci diesel alebo benzin.
Rozhodujem sa medzi superbom II 2.0tdi CR 103kw alebo accord 7g/8g 2.0 benzin.

Alebo si necham poradit nejake ine auto. Karoseria by vsak nemala byt hatchback.

Dakujem vopred za rady.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

superb jednoznacne nieje zly a hlavne je vacsi ,oproti accordu moznych ovela viac poruch isto vies co moderne D obnasaju , naproti tomu accord z jednym z najspolahlivejsich motorov ak obetujes vacsiu spotrebu oproti superbu zalezi na konkretnom stave ale jednoznacne by som isiel do accordu hlavne priciny spolahlivost, super zvezenie , a hlavne typ auta ktory nestoji v kazdej garazi a oproti skode nekradne sa - nevyhody spominana vacsia spotreba
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ako ti pisal - Superby sa kradnu

este by som pokukoval po Avensise T27 benzin

pri najazde 15.000km rocne by som neriesil spotrebu, nakolko rozdiel je minimalny a pri probleme s dieslom sa rozdiel velmi rychlo zrovna na nulu. Ak kupis nejaky Superb s upravenym tachimetrom - dakujem pekne...
Diesle maju EGR DPF dvojhmotu turbo vstreky .... Vsetko veci s obmedzenym najazdom
Kebyze diesel tak BMW 530d a rovno 4x4 - to je vozenie :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

EGR má skoro každý benzínový voz, dvojhmoťák v podstate tiež, aj turbo a aj vstrekovače, či už klasické MPI alebo priamovstreky takže jedine zaváži to DPF, ale v prípade škodovky sa ten DPF dá kúpiť za veľmi slušný peniaz (cca 450€ priamo škoda economy a je to KAT+DPF dokopi) takže tohoto by som sa až tak nebál....kolko stojí KAT na ten accord ?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Dreevo - nebavime sa o TSFI ale o klasickom benzinaku...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

dreeevo napísal:EGR má skoro každý benzínový voz, dvojhmoťák v podstate tiež, aj turbo a aj vstrekovače, či už klasické MPI alebo priamovstreky takže jedine zaváži to DPF, ale v prípade škodovky sa ten DPF dá kúpiť za veľmi slušný peniaz (cca 450€ priamo škoda economy a je to KAT+DPF dokopi) takže tohoto by som sa až tak nebál....kolko stojí KAT na ten accord ?
a 450€ je akoze mala investicia???na tie km a jazdenie benzin
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Karool.. v tejto kategorii aut, je investicia 450eur, nic, co by mohlo majitela prekvapit a ak by to malo narusit jeho rozpocet, musi hladat auto o par kategorii nizsie.
Spotreba, do diesla raz mesacne, do benzina 2x tankujes a to je realita, ostatne o vhodnosti vyuzitia, ale aj o tom pochybujem, ak vies, ako sa k tomu spravat..
Moderny benzin, uz davno nieje nizkonakladove auto.. otom..potom..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako dobre ,že som v kategorii kde investícia 450eur, je cena auta aj s prepisom a pzp. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: A ak nedobrzdím na križovatke za tým supom tak sa kategorie trocha vyrovnajú. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Aj on bude mať šrot, aj ja budem mať šrot. :40bd: :40bd: :40bd:
Teraz som niekde čítal, že v Prahe si kvoli poistným podvodom odpájajú brzdové svetlá. Napadlo vás vôbec niekedy, že do vás môže niekto drbnúť aj naschvál??? Buď poistný podvod ,alebo číra zlomyselnosť. Na kruháčoch je k tomu možností bárs kolko. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

dreeevo napísal:EGR má skoro každý benzínový voz, dvojhmoťák v podstate tiež, aj turbo a aj vstrekovače
Zjavne netušíš o čom píšeš... :::
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ja moc dobre tuším o čom píšem nakoľko sa v automotive pohybujem nejaký ten piatoknarozdiel od teba...už bratov starý golf IV mal egr ventil, spolužiakova e36-ka mala dvojhmotu....páči sa mi, ako sa na tomto fóre v poslednej dobe glorifikuje benzín, však tam nič nie je, tam sa nič nepokazí...hotový zázrak...zadávateľ chce superba v nafte tak tých 450€ nemože byť problém....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako vieš kde sa ja pohybujem?!

Naftové a benzínové vstrekovače majú spoločné asi toľko, že oba dodávajú palivo. A že má benzín dvojhmotu (koľko? každý piaty, desiaty) ešte neznamená, že aj znášajú rovnakú záťaž, od ktorej sa odvíja životnosť...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

No prezraď kde sa pohybuješ, velmi ma to zaujíma....a myslím to vážne....
Nepáči sa mi, že zasa sa tu zosypala vlna kritiky na naftu, pričom absolútne nepoznáme majetkové pomery zadávateľa témy a zasa sa to zvrtlo na vstreky, turbo dpf...drahé opravy bla bla...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď ty vieš kde sa pohybujem keď si napísal, že na rozdiel od teba nie v automotive...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo napísal:Nepáči sa mi, že zasa sa tu zosypala vlna kritiky na naftu, pričom absolútne nepoznáme majetkové pomery zadávateľa témy a zasa sa to zvrtlo na vstreky, turbo dpf...drahé opravy bla bla...
Neglorifikuje sa tu každý benzín, ale jednoduchý 8ventil primeraného objemu.
Rovnako nepoznáme majetkové pomery, ale z toho že je na tomto fore vyplýva že Bašternák to nebude.
Ak by si slováci kupovali autá primerané svojim majetkovým pomerom, náš vozový park by vyzeral ako na Kube. :40bd:
A slováci to nepreháňajú len s autami ,ale celkom so všetkým. Jediný kto z toho má profit sú naši exekútori.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

oco.. myslim, ze ten smiech ta rychle prejde, staci ze ten v tom aute pred tebou, sa zahra na simulanta a polezi si mesiac v nemocnici,..tak smelo nedobrzdi...zaplatis aj to, co si myslis, ze ty nezaplatis.....

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 43 neregistrovaných