Skoda Octavia II - denné svietenie hmlovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

novco
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2007 17:22
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - denné svietenie hmlovky

Príspevok od používateľa novco »

Zdravím, chcem sa opýtať, či mi vie niekto pomôcť.

Mám Octaviu II pred faceliftom a chcem nastaviť denné svietenie hmlovkami, no aby nesvietili parkovačky zároveň.

Ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Lakinoo-da sa.Cez diagnostiku nastavis denne svietenie obycajne hmlovky,bez parkovaciek.Su dve moznosti.Po pootoceni kluca /aj bez nastartovania/uz svietia hmlovky.Druha varianta je lepsia,ked mas rucnu brzdu zatiahnutu pootocis klucom nesvieti nic,nastartujes nesviati nic,uvolnis rucnu hned svieti hmlovka,zastavis niekde stale svieti,zatiahnes rucnu nesvieti.
novco
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2007 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa novco »

avelmak napísal:Lakinoo-da sa.Cez diagnostiku nastavis denne svietenie obycajne hmlovky,bez parkovaciek.Su dve moznosti.Po pootoceni kluca /aj bez nastartovania/uz svietia hmlovky.Druha varianta je lepsia,ked mas rucnu brzdu zatiahnutu pootocis klucom nesvieti nic,nastartujes nesviati nic,uvolnis rucnu hned svieti hmlovka,zastavis niekde stale svieti,zatiahnes rucnu nesvieti.
ok ako to nastavim? Je to to denne svietenie (North America) ??
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lakinoo-robime casto,teda viem.Co som si napisal je to system americky/kanadsky ale ak chces aby ti stale svietila hmlovka po pootoceni kluca tak system europa a skandinavia.Nastavis jednoduchu cez origo diag.Musis v menu vychladat centralna jednotka-nastavenie denneho svietenia s obrysovimi/ano nie hmlovka/.Potom uz si nepamatam,prehjdes do kanala a tam vyciarknes aj hmlovky plus kanadsky system.A mas to.VAG ani VCDS nemam.VAG CAN PRO je profi tam krasne vidim vsetko.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

avelmak napísal:Lakinoo-da sa.Cez diagnostiku nastavis denne svietenie obycajne hmlovky,bez parkovaciek.Su dve moznosti.Po pootoceni kluca /aj bez nastartovania/uz svietia hmlovky.Druha varianta je lepsia,ked mas rucnu brzdu zatiahnutu pootocis klucom nesvieti nic,nastartujes nesviati nic,uvolnis rucnu hned svieti hmlovka,zastavis niekde stale svieti,zatiahnes rucnu nesvieti.
Len by ma zaujímalo načo je to dobré...???
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

pavilion-naco svietis pocas statia?
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Načo..? Vysvetlím ti to,pri naštartovanom aute zákon nerozlišuje či s autom stojíš alebo si v pohybe,musíš svietiť nepretržite teda mal by si...
Toto riešenie mal kolega na Golfe a ked stal na semafore ktorý bol tak trochu z kopca tak prirodzene zatiahol ručnú,pri tomto zapojení denné svietenie nesvietí,toto si všimli policajti idúci oproti a zastavili ho - stálo ho to 50 eur a odvtedy svieti tak ako má..:-)
Naposledy upravil/-a pavilion v 13.05.2015 10:26, upravené celkom 1 krát.
novco
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.04.2007 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa novco »

avelmak napísal:lakinoo-robime casto,teda viem.Co som si napisal je to system americky/kanadsky ale ak chces aby ti stale svietila hmlovka po pootoceni kluca tak system europa a skandinavia.Nastavis jednoduchu cez origo diag.Musis v menu vychladat centralna jednotka-nastavenie denneho svietenia s obrysovimi/ano nie hmlovka/.Potom uz si nepamatam,prehjdes do kanala a tam vyciarknes aj hmlovky plus kanadsky system.A mas to.VAG ani VCDS nemam.VAG CAN PRO je profi tam krasne vidim vsetko.
Ja mam VCDS preto som to tam nenašiel. Je nejaké kódovanie, prostredníctvom ktorého by som to vedel urobiť? Neviem či sa správne rozumieme že mám Octaviu pred face. Teda nemám dve žiarovk v hmlovke...
rs01
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs01 »

Ja som si to robil tiež cez VCDS, Kódování: 09-Centrální elektrika, kódování-07 kód vložit do LCode (nebo kliknout na Kalkulačka pro dlouhé kódování), v bytu 17 zaškrtnout bit 4 a v bytu 20 zvolit svítivost v %.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

diagnostikou nastavis v tej octavii vela veci ak to dovoli riadiacka mozno aj prisviecovanie hmlovkami v zakrute.ale denne by som dal na nord amerika nech svietia len predne tlmene.potrebujes na to hocijaky vcds napr neviem presne cislo 704 tie maju v sebe to dlhe kodovanie a hex can bus kabel cena okolo 30-40 euro,nie obycajny vag com kkl.
robert.lesicko@gmail.c
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.03.2016 00:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert.lesicko@gmail.c »

Ahojte , nezakladam novu temu ked sa bavite o octavii 2 tak mam otazocku... kupil som octavku 2 po facelifte a nebolo tam zapnute denne svietenie ani prisvecovanie. Studoval som papiere a da sa to nastavit cez packy no nepodarilo sa mi. Studoval som na internete a vraj cez packy sa to da az ked to clovek zapne cez pc. Tak znamy doniesol pc a zapli sme prisvecovanie do zakrut . Ale denne svietenie ked sme nasli bolo tam len zapnut vypnut ... nic take ako europske alebo americke - pri rucnej brzde sa vypne... tak mi svietia vzdy ... Ale neviem preco ... mam skusit inu diagnostiku ? Mam hmlovky a vedla toho zvlast svetla na denne svietenie ale svietia mi len hmlovky ... mali by len tie bocne ale u mna su uplne mrtve ... ako to teda nastavit ? aj ked som to nastavil uz cez pc nejde mi to vypnut packami ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Prisvecovanie funguje len zo stretavackami a len do určitej rýchlosti.tvoje auto má denné svetlá v hmlovkach.co tam chces riešiť ručnou.mas tam 2 ziarovky denne bude svietiť stále.to s ručnou sa robí na octavii 2 predfacelift.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Zdravim vospolok,

ozivim tuto temu.

Poprosil by som vas o radu.
Na Octavii 2 ma otec nastavene denne svietenie tak, ze mu to svieti hmlovkami. Ma aktivovanu aj funkciu prisvecovania do zakrut, mimochodom. Ked zapne xenony, hmlovky samozrejme zhasnu, ale zacnu trvalo svietit aj predne smerovky (samozrejme, ze tie aj blikaju, ked ich zapne, ale ked nie su zapnute, tak trvalo svietia spolu s xenonmi).
Kedze sa blizi STK, spomenul si, ze minule mal technik nejake pindy kvoli tym svietiacim smerovkam, tak by to chcel mat v poriadku.

Da sa to nejako vypnut, aby smerovky trvalo nesvietili pri zapnutych xenonoch cez kodovanie vo VCDS, prosim vas?
Nasiel som iba nieco o EU/skandinavskom svieteni, americkom svieteni, potom to prisvietovanie do zakrut atd atd... ale vypnutie smeroviek nie...

Vdaka za typy.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Dá sa to spraviť,len sa stým treba pohrať, ked to išlo aktivovať tak to pojde aj deaktivovať.
Naposledy upravil/-a pavilion v 04.01.2021 21:20, upravené celkom 1 krát.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

To mi napadlo, ze asi to tam niekde bude zakopane. Kedze kabel aj program mam k dispozicii tak by som sa na to pozrel, resp. som sa uz aj, len nic take som tam nenasiel.
Mozno som to prehliadol..?
Alebo treba vediet presny kod?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných