VW 2.0 TDI CR 103kw - po výmene EGR svieti kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

xentry napísal:Aky je rozdiel medzi nanovo nahranymi udajmi do RJ a "flashom"h RJ?
ziadny len sa na to pouzije ine slovo aby to znelo dolezito
rtadial
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.12.2007 22:05
Zdieľať na Facebook

EGR

Príspevok od používateľa rtadial »

Ak to nemas ešte hotové,tak ti to viem spravit, :2f93:
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

No tak po prvé, auto mal brat od roku 2014 a kupoval ho s najazdenými 134k v pôvodnom stave, chip dával robiť on do spoľahlivej firmy nato určenej takže sú od toho papiere a mapa bude určite zalohovaná. A teraz po druhe odkedy mechanik nahodil opäť údaje do RJ tak som najazdil 250km a auto ide normálne a kontrolka žiadna (samozrejme si treba tri krát zaklopať ale vyzerá to že je zatiaľ pokoj). Mimochodom bolo mi to vysvetlené prečo sa dialo to čo sa dialo, EGR ventil zhorel komplet s elektronikou a vďaka skratu ktorý vznikol rozhádzalo dáta v RJ okolo EGR ventila, tým padom kontrolka opäť zasvietila, a ohľadom toho flashu mi bolo vysvetlené že sa vezme len moja súčasna mapa RJ a v nej sa flashnu tie údaje okolo EGR. Takže zostáva len jazdiť a dúfať že už bude pokoj. Diky za názory, za ochotu a za pomoc :2f93:
PS: Rtadial keby sa to náhodou ešte ozvalo, tak ti potom napíšem SS.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie všetko tam sedí,ale treba počkať na ďalšie správanie motora aby človek dopredu nekuvikal.Každopádne platí jedna múdrosť,neoplatí sa chváliť deň pred večerom.Je to DPF -om vybavená mašinka,takže uvidíme či bude ďalší diel príbehu
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Aboslútne súhlasím, snáď to už všetko pôjde ako má vrátane regenrácii DPF.
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Takže prešiel mesiac auto bez problémov nabehalo 3000km, pochvaloval som si bol som hrdý že šlape ako hodinky a dnes po par jazdách po meste som sadol do auta a opäť to prišlo :) rovnáka kontrolka a rovnaká chyba aká bola predtým :38eb: skoro som dostal infarkt a zostal zúfalý.. takže teraz sa bude riešiť softwerová úprava mapy a uvidíme
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: EGR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

rtadial napísal:Ak to nemas ešte hotové,tak ti to viem spravit, :2f93:

Tu sa ti núkala pomoc,neskúšali ste si to vykonzultovať s pánom ?
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Bolo mi povedané že sa bude upravovať len časť ohľadom EGR ventilu nakoľko sú v nej od skratu rozhádzané dáta a preto stále vyskakuje rovnaky chybový kód, len tak mimochodom cez malé OBD2 som o tom vyčítal viac - EGR Monitor Bank 1 - Min: -90, Max: 152,8 , Current: -111,3 ... Nerouzmiem sa tomu ale pochopil som že hodnota niečoho je nižšia ako by mala minimálne byť..
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Tak mi bolo povedane a odpalilo elektroniku v EGR a skrz to je to vraj tak ako to je... A Pretože keď sa platilo 350 euro za úpravu na 132kw s ktorou auto bez problémov šlapalo 70 000 tak určite nechcem ani ja sám aby sa ta investícia zničila a aby som mal zrazu 103kw a vyššiu spotrebu..
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Takže páni, nakoniec sa neriešilo nič so softwerom nakolko sa zistilo že je to mechanicka chyba, rozobralo sa to a dnes som sa dozvedel aj na vlastne oči uvidel že chladič spalín EGR je totálne zakarbonizovany a rúrka ktora k nemu ide taktiež, ku chladiču mi bolo povedane že ked sa vyčistí tak bude fučať takže treba nový prípadne repas.. TAKŽE VELMI PEKNE VÁS VŠETKYCH PROSÍM poznáte niekoho prípadne nejakú firmu ktorá sa venuje repasom týchto dielov? ideálne aby som prakticky starý vymenil za nový a doplatil.. Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ide to do pekných sračiek toto...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných