Land Rover Discovery 3 TDV6

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

dagobert napísal:Acon viem ze mas rad land rovery ale kus pravdy ma aj seven.....
Ja mám rád nie len LR. Objektívne uznám kvality každého auta no neznesiem ak sa niekto vyjadruje k niečomu v čom ani nesedel. Poznám majiteľov roznych offroadov a mnohí jazdia skutočne hard. LR rozhodne patrí k tým moderným autám, ktoré bez úprav zvládnu veľmi vela a radia sa nejlepším pokil ide o univerzálnosť. Poruchovosť u všetkých modelov od cca 2007 je absolútne priemerná. Nevyčnievajú a dokonca sa neobjavujú ani v rebríčkoch poruchovosti v medzinárodných anketách typu TUV, ADAC a pod. Na rozdiel od takého MB například, ktorý je stále chápaný jako ikona čo tiež už nie je pravda a ťaží hlavne z minulosti. Z minulosti ťaži avšetky automobilky v pozitívnom aj negatívnom slovazmysle.
Ak vynecháme pracovné pickupy a zameriam esa na univerzálne a pohodlné autá tak posledné skutočné Offroady vyrába LR, Toyka a Jeep. Spolahlivosť, Toykári ma ukameňujú no dnes je to žial tak) je +- identická
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

dodik13 napísal:.. kde moze mlada baba tu v Slovakistane-bananistane bez zacinajuceho kapitalu,..
kapitál má, nosí ho stále so sebou ;-)
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

vies preco maju jeep? ked sa ich kamaratky opytaju ake maju auto, maju to jednoduche: džíp :28b7:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To "stary motorista":

system uzavretia všetkych diferencialov mala IFA

ale tiež sa už asi 50 rokov nevyrába... :40bd:


Ale dost srandy, velmi dobrým pracovnym off-roadom

je IVECO Massif

odvezie tonu nakladu a ma tuhe napravy odpružene listovymi perami
http://www.auto.cz/iveco-massif-italsky ... giara-8007
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

laco1871 napísal:... velmi dobrým pracovnym off-roadom

je IVECO Massif

odvezie tonu nakladu a ma tuhe napravy odpružene listovymi perami
http://www.auto.cz/iveco-massif-italsky ... giara-8007
V podstate áno no na mnoho áut, ktoré majú listové perá alebo torzky a je potřebné zvýšiť prejazdnosť terénom, existujú prestavbové kity na vinuté pružiny prípadne vinuté s integrovanými vzduchovými vankúšmi. To terénu ešte nikto nevymyslel lepšie pruženie jako vinuté pružiny. Mechy sú OK, dokonca lepšie, len je problém s odolnosťou a spolahlivosťou systému a majú krátky pracovný rozsah. Ale zasa existujú fyrmy, ktoré vyrábajú predĺžené náhrady. K tomu samozrejme tlmiče s vačším rozsahom. Ideálna volba sú vinuté s integrovanými mechmi.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dodik13 napísal:Starymotorista povedz nam kde moze mlada baba tu v Slovakistane-bananistane bez zacinajuceho kapitalu,bez bohateho rodica a bez bohateho milenca zarobit na Jeep grand cherokee SRT v hodnote 100000 ecok ? lol lol lol nech som aj ja v obraze. :40bd:
no ak je sikovna ma skolu a pali jej to tak zarobi.predsa taka co zakysne v bare ako casnicka nebude mat luxusne auto.moja znama robi nejake reklamy a ma mercedes glk 220cdi 26 rocna za cash.dalsia je osetrovatelka zvierat {nie zverolekarka} a ma audi a5 coupe 3.0i 27 rocna.tak isto za cash.dalsia robi na patologii 28 rocna bmw 125i.vsetky slobodne stavy.sice byvaju v podnajmoch ale kary si pokupili.a je ich viac tu v slovakistane.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Disco je parádny stroj, aj vždy bol. Akurát by som bol opatrný pri 2.7 HDI. Jediná výhoda oproti implementácii v pôvodných modeloch PSA je znížený počet turbín z 2 na 1.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Viem na co narazas Acon a mas pravdu.Dnesne d4d motory od toyoty su tiez riadne hnoje.Akurat rozmyslam co by som kupil namiesto mojho 17 rocneho LC ale toyota to asi nebude. Jedine tak benzin+ lpg .
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Dagobert ale tie nove masiny maju priamy vstrek tak lpg do toho nedas a k ivecu masif-na klube sme to rozoberali a dosli sme k zaveru,ze motor je tam ok ale karoseria hrdzaveje lebo je bez ochrany a podvozok s prevodovkou je hnoj lebo sa sype-nedotiahnuta konstrukcia a preto su tie iveca masif tak lacne a to seven -pekne rozpravky ti tie baby tlaci do hlavy :40bd: Ze v raj robi reklami a glk za kes alebo osetrovatelka zvierat a audi a cash :d :D mal si povedat aj co je alebo kto je za nimi ,ze si to zaplatia za cash lol Ani podnikatelsky subjekt si vacsinou nekupuje nove auto za cash a nie baba co robi osetrovatelku alebo na patologii :4090: asi ti nepovedali ake pozadie je za ich financnou situaciou-ale urcite nie poctiva robota :4012: ale pobavil si ma ale budis . pripomina mi to tie babenky co jazdia na mercedesoch s spz WIN -ze ake sikovne odrbavacky :28b7:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Masif je hrubý, neotesaný pracant na ktorom keď prídeš domov, možeš ho vywapkovať aj z vnútra. Páči sa mi no radšej by som Defendera. Je na vinutých pružinách, už v základe mu nápravy pekne krížia a je na to dostať hafo možností podvozkov od lacných-stredných od Terrafirmy až po špičku od EQIPE. Masif je pre posádku veľkorisejší a má skvelý 3l motor od IVECOa Defender sa zasa dá s hydroautomatom čo je super. No podvozok Masifu na listoch... to nie. Pre farmára čo tam potřebuje naložiť kubík hnoja a potom odviezť k zbernej cisterne 1000l mlieka OK, no na pohodlnú jazdu terénom to nie je
sduchon
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.05.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sduchon »

Acon napísal:bóóže, to sú zasa drísty. Seven, Ty máš od boha dar, prešvihnúť šancu mlčať
:28b7: :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných