Akú autonabíjačku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je to len o cene ale predovsetkym o technickych parametroch. Gelove baterie sa NEHODIA na dlhodobe automobilove pouzitie, klasicke olovene ich predcia nielen v cene.

Ze ich maju vsetky motorky je sice fajn, ale aj tam je to z nejakych dovodov a hlavne si porovnajte wattove zatazenie baterii v motorke a na autach.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Teraz už dostať autonabíjačky za veľmi rozumné ceny:
http://nabijecky-a-startovaci-boxy.heureka.sk/
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

caute nechcem zakladat temu s rovnakym nazvom tak pisem tu....chcem si kupiť nabijacku mala by zvladnut utiahnut max. 74A 680Ah viac netreba rozmyslam nad touto http://nabijacky-a-startovacie-boxy.heu ... -c3_6-12v/
je to dobra volba? alebo mate niečo lepšie do tych 60€?
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked vidim tie titerné kábličky za takuto cenu, tak sa mi nozik vo vacku otvara.

Pardon, nevedel som si odpustit.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

muranec napísal: mala by zvladnut utiahnut max. 74A 680Ah
Vies aj co si napisal?S tou malickou nabijackou by si tie vybite baterky nabijal rok.
Inak na neaku 55 Amh to bude dobre.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

muranec
Tá nabíjačka plne postačuje na ten účel, na ktorý ho chceš. Utiahne akúkoľvek batériu. Nie je to zas raketová veda. Nie je dôležité baterku čo najrýchlejšie nabiť, ale čo najkvalitnejšie tak, aby čo najdlhšie vydržala.
Preto je lepšie nabíjať akúkoľvek batériu čo najnižším prúdom.
Je to jedno, či sa jedná o baterku do telefónu, tužkovú do foťáku, alebo 12V baterku do auta.
Čo najnižší prúd, mäkký zdroj a baterka bude dlho a spoľahlivo fungovať.
Autobatérie sa odporúča nabíjať prúdom maximálne 1/10, to znamená maximálne 7,8A pri nabíjaní v tvojom prípade. Ak nabíjam autobatérie ja, tak nabíjam s 1A so starou trafonabíjačkou s manuálne voliteľným prúdom. Autobatérie, ktoré takto nabíjam, sa dožívajú spokojne cez 10 rokov.
Ak chceš niečo lacnejšie, tak sa pozri na bazoš - je tam plno nabíjačiek za zlomok ceny tej boschky...
henoxc
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.11.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henoxc »

kalli napísal:Takze mam pocit, ze gelove sa pouzivaju vo velkej miere len do zaloznych zdrojov UPS. Zodpoveda tomu aj ta ich vyssia cena.
a aka je tam priblizne cena ? lebo minule som to riesil so znamym a nevedel mi povedat tak reku sa spytam tu. dnes uz sa vsetko riesi cez prachy :-D ale tak za kvalitu sa plati
fipsiik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.04.2019 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fipsiik »

Zvažujem túto nabíjačku https://www.equiplo.sk/autonabijacky/#Compass_PROFI Myslíte že zvládne nabiť aj úplne vybitú autobatériu, keď nebude moc vychádzať zo zvyškového prúdu? Údajne to tie lacnejšie s mikroprocesorom nedokážu.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jarykos a 64 neregistrovaných