Kia Sportage 2006 - nešpecifikovateľný diel

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter.nemcekjr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2019 10:53
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2006 - nešpecifikovateľný diel

Príspevok od používateľa peter.nemcekjr »

Dobrý deň,

žiadam týmto smerom o pomoc nejakého skúseného automobilového našinca. Potreboval by som kúpiť tento diel na Kia Sportage 2006 2.0 16V (104 kW/141 k). Myslím si, že ide o pomocné nasávanie do motora - kryt vzduchového filtra, nachádza sa za ľavým predným kolesom. Bohužiaľ nedokážem ho nikde nájsť, zrejme preto, že neviem jeho správny názov.

Vie mi niekto pomôcť prípadne má niekto diel na predaj? Mal by som záujem!

Na fotke je diel priblizne v mieste, ked sa nachádza za predným nárazníkom v motorovej časti. Vo vnútri tohto dielu je hadica - ktorá zrejme privádza vzduch do motora.

[img]https://i.ibb.co/hV5c1nF/kia-diel.jpg [/img]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Benzínových Sprtážovov je tu ako maku takže ja by som najskôr skúsil Kiu. Koľko to tam môže stáť keď v Kórey to stojí 18 USD?

http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=206169
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na toto jednocducho MUSIM zareagovať..,

že POMOCNÉ nasavanie do motora... :40bd: ::: :48:

No, treba pohĺadať aj hlavné nasavanie... :4090:

A načo ti budu 2 totožné diely ? Keďže si priložil obrazok, tak tipujem, že ten diel ,čo držíš v ruke už máš, alebo chceš protikus k tomu dielu, alebo ČO vlastne chceš ???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemusíš sa zapíjať do každej témy, stačí, že sa ako deb.il prejavuješ v každej druhej...
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Ja mám hentakú srandu na prívod vzduchu na chladič oleja.Nie je to tak aj u teba?
peter.nemcekjr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2019 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.nemcekjr »

laco1871 napísal:Na toto jednocducho MUSIM zareagovať..,

že POMOCNÉ nasavanie do motora... :40bd: ::: :48:

No, treba pohĺadať aj hlavné nasavanie... :4090:

A načo ti budu 2 totožné diely ? Keďže si priložil obrazok, tak tipujem, že ten diel ,čo držíš v ruke už máš, alebo chceš protikus k tomu dielu, alebo ČO vlastne chceš ???
Ja som sa len slušne opýtal.. Nikto konkretne teba neziadal o pomoc, ked si aj tak absolutne neprisiel s nicim aspon trosku rozumnym. Keby si bol naozaj taky odbornik ako sa tvaris, tak vidis, ze ten diel je ulomený a na fotke je len časť z neho;)

Dakujem kolegom, ktori ta schovali do kapsy ci uz spravanim ale aj vedomostami. Keby niekto hladal, tak je to diel Resonator Assy, cislo 281901F000. Slovensky nazov zatial neviem, kedze nejde o moc bezny diel.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Podla tej fotky su uchyty OK, tak preco to nezalepit? Je to predsa plast, pred filtrom.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No dovolím si zareagovať s myšlienkou ktorá mi ako prvá napadla.
Jedná o diel ktorý sa často nemusí meniť, takže je dôvodná domnienka, že asi nie je vyrábaný nejakou druhovýrobou a teda ako nový je dostupný len v predajnej sieti servisov Kia.
Keď sa ti stalo to čo sa stalo, máš tri možnosti –
- Nejako to zalepiť alebo inak zbastlovať
- Kúpiť taký použitý diel na inzerciu alebo na vrakovisku
- Kúpiť taký nový diel v servise Kia.
Viac možností nie je.
Ja osobne by som určite ako prvú možnosť riešil lepenie alebo nejaké iné urobenie, keďže ty si skôr išiel na internet, tak myslím že pre teba najlepšie riešenie bude kúpa nového dielu, pretože obchádzať šrotoviská je dosť náročné a kúpa na inzerciu u takého auta je vec neistá a zrejme časovo zdĺhavá.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Diel nechces kupit lebo je v original predajni cena vysoka?
Alebo si to ani neskusal?
Ak si tam este nebol tak sa neboj a zavolaj tam. Nie vzdy vedia neprijemne prekvapit, niekedy si nezapytaju za novy diel viac ako hocikto na vrakaci za stary vypraskany.
Mozno to bude stat 50eur, ale furt lepsie za 50eur novy diel ako za 30stary tvrdy plast z vrakaca po buracke...
peter.nemcekjr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2019 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.nemcekjr »

Zdravím, problém nebol v tom, že by mi v servise KIA povedali vysokú sumu, len som vôbec nevedel, aký diel mám pýtať a o čo vlastne ide. Aj s pomocou kolegov som sa ale dopátral, že ide o diel č.: 281901F000. Čiže ako prvé skúsim oficálne zastúpenie KIA, potom vrakáče, ktoré som mal už na začiatku len ako východiskovú možnosť.

Pochybujem, ale keby niekto náhodou má tento diel, kľudne aj použitý, mám záujem. Je rovnaký aj na Hyundai Tuscon rovnakej rady.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem či som niečo nezmeškal, doteraz som mal dojem že číslo dielu potrebujem len vtedy, keď chcem ten diel zháňať mimo značkovej predajne.
Lebo keď dôjdem do značkového servisu, tam mi na monitore ukáže zostavu dielov a si vyberiem čo chcem, vtedy sa aj dozviem aké má ten diel objednávacie číslo.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní