Skoda Octavia 1.6i - chyba motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6i - chyba motora

Príspevok od používateľa Peto318 »

Pozdravujem, chcem poprosiť o radu, dnes mi zasvietila kontrolka motora, chod motora, výkon, spotreba sa počas jazdy nijako nezmenila. Pri servisnej prehliadke mi zmienili sporadickú chybu lambda sondy, chcel som ju vymeniť spolu so stredným a koncovým tlmičom výfuku teraz po zime. Ako chyba motora zatiaľ nesvietila. Ak je to naozaj lambda, je nebezpečné autom ešte jazdiť? cca. 200 km. Škoda OCTAVIA 1.6i, 75kw. 2004

Ďakujem za radu.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mozes jazdit kolko chces ak ti teda nevadi svietiaci oranzovy vrtulnik, ja som dal na zlych lambdach cez 30000km lebo ved to pocka..... cuduj sa svete aj kat to vydrzal, o pol roka po vymene emisna bez zavahania a to este ten motor ma nejaku tu spotrebu oleja
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak budeš meniť lambdu, tak jedine original , lacná nahrada ako napr. Delphi vydrži tak pol roka..

Ja som tiež jazdil bez lambdy, teda stale tam bola zaskrutkovaná, len som musel odpojiť konektor, lebo motor išiel do šialenej spotreby okolo 12 l , hned ako som ju odpojil spotreba bola krasna okolo 6,5 6,8 podla palubaku /average/
avšak motor nechcel tahat z nizkych otáčok a tiež sa nedal vytočiť do maxima...
Takže da sa jazdiť aj s nefunkčnou lamdou, ale nie je to ono.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných